IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 16:41
Istoto sto Makedonija mi go pruzila mene, bi pridonela i jas za nea... Vo prevod nula nisto. Uste i mi dolzi pari za izgubenite nervi dodeka studirav, za maratonskoto cekanje za vrabotuvanje, za nepotizmot, za seto ona sto veruvam mnogumina go pocuvstvuvale, a bile nemokni da go smenat. 
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 23:10
E AK SAM PRECEDATELKA SUBIRAM VOJSKA I ODam PRAVO DA SI GO ZEMAM SOLON I EGEJSKOTO MORE POSLE SIN MI PIRINSKIOT I TAKA Big%20smileBig%20smile

I MALO LI KE PRIDONESAM ZA MAK ?
NO SEPAK VOJNA BES ZRTVA NE BIVA Confused
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 23:13
LOLLOLLOLLOL,....osa si bila,..LOLLOLimash pravo,...solun e ,...tvoj LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 15:42
DA  A  TVOJ NELI E ?  SmileSmileSmileSmileSmile


NA SVETOT IMA PO LOSI OSI OT MENE
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 02:38
Originally posted by Miss_Naughty Miss_Naughty напиша:

Edno prashanje: Shto vsushtnost prestavuva "Makedonija" za vas?
 
geografski prostor
www.hjspain.com
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 02:40
MAPA,KARTA ILI SLIKA KAKO SAKASHTongue
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 17:11
На прашањето „што значи Македонија за вас“:
Македонија е мојата земја, кадешто сум родена, кадешто сум пораснала, кадешто сум се образувала и информирала за многу нешта што ми било основа за да можам да продолжам надвор од земјата да се дообразувам; во Македонија сум добивала стипендии за кои сум конк*рирала најрегуларно и без врски (можеби тогаш беа други времиња, бидејки не бевме до таа мера искорумпирани како сега)...
 
Македонија е земја кадешто ми е фамилијата и мноогу пријатели со кои многу се сакаме и бескрајно се радуваме кога ќе се видиме и покрај моето повеќегодишно живеење надвор, Македонија е земја на бои, мириси, топлина, динамика, некогаш многу угоре, некогаш многу удолу...
Македонија има прекрасна клима, храна, природа, луда историја, ретко природно интелигентен, музикален, талентиран народ....На таа почва дома, од тој воздух јас се регенерирам, си ги полнам батериите, ја обновувам душата...
 
Да, во Македонија има и никакви луѓе (кај ги нема?), има завист, има мноооогу мрзеливост, дезорганизираност, претерана гордост и детски ставови(ограниченост) па дури и помеѓу нај „умните“, пореметени критериуми (или ги нема воопшто)....има корупција, лаги, криминал....но знаете во кој град во светот има најмногу криминал? во Лондон. Повеќе од Њу Јорк! Лаги има насекаде, корупција....
 
Пак ќе речам, како и во многу други мои постови, секаде го има тоа, не постои совршено општество...некои работи кај нас ги има повеќе, некои на друго место...
но тоа не прави јас да не ги гледам , сакам, негувам и промовирам (во мојата непосредна околина) убавите нешта на мојата земја, на земјата од која доаѓам... и затоа многу луѓе од странство кои чуле за Македонија од мене - ја ценат, почитуваат нашата култура (музика,танц, сликарство, поезија, фреско-сликарство, историја) секогаш им е убаво кога ќе дојдат (клима, природа, храна, топлина и добрина на народот), и многу од нив посакале да си останат таму......не за џабе рекол некој: цени се себе си за да те ценат и другите....
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 20:54
Originally posted by MoNiKa MoNiKa напиша:

E AK SAM PRECEDATELKA SUBIRAM VOJSKA I ODam PRAVO DA SI GO ZEMAM SOLON I EGEJSKOTO MORE POSLE SIN MI PIRINSKIOT I TAKA Big%20smileBig%20smile

I MALO LI KE PRIDONESAM ZA MAK ?
NO SEPAK VOJNA BES ZRTVA NE BIVA Confused
 
 
 
LOLLOLLOL Ub'vo, ama prvo ke treba da a naredes vojskata pred grcki konzulat u Skopje da im dad't viza. A koga ke im dad't, posle edno pet-sest meseci, ke ti se razbega vojsk'ta po G'rcija da bere protokali. LOLLOLLOL
Ileriiiiiiii!!!!!!!!!!
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 22:07
E KE SE RAZBERE ARNI AJDUCI SME I KOMITI SME AMA TI SO SE NA GRANICATA SE MAKEDONCI KE GI POTKUPAM ZA 300 EVRA I OJDEH Tongue

PA NEKA E I 2000 EVRA SO TOLKO. MAKEDONIJA DARZAVA LI E ILI GRAT
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 22:07
TUKU GLEDI PRVA BUGARIJA DA NE ME U SUSRET A POSLE GRCIJA
Кон врв
Iblis s.a.v.s Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iblis s.a.v.s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2007 во 16:59
SAKAME DA GO PRAVIME OVAA ZEMJA EVRSOPSKA DRZAVA
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 11:41
KA PRAME DE  Big%20smile AMA JAS NEJKAM EVROPSKA JAS SAKAM NATOFSKA
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 11:45
JAS NEJKAM NI EVROSPKA NI NATOFSKA, da si ja vratime (LOL) monarhijataWink
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 12:01
da,....tralala ke vi bide "prviot"kral,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,098 секунди.