IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:49
LOLLOLLOL
 
Eve, na primer, jas i mojata familija se trgnavme od tamu, sledejki gi deceniskite interesi na Makedonija so koi bevme vo konflikt. Koj pogolem pridones mozam da go dadam od toa da ja ostavam da si odi po patot i da ne i precam vo razvojot?
 
LOLLOLLOL
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
konjot grom Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konjot grom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:50
pa ako sum vo moznost ko ke porasnam .,.,.,. so edna nuklearna bomba bi ja potopil 101 m pod zemja....LOLLOLLOL
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 16:23
Би сакала да придонесам, но некако многу апстрактно ми се гледа поимот "нешто за Македонија." Се надевам дека некогаш ќе бидам во можност да помогнам на неколку луѓе поединечно или барем на помала група - на пример ако имам пари да дадам стипендија на талентирано дете без родители, купување книги за училиште на сиромашни деца, итн.

Убаво звучи да се помогне на целата земја, ама поефективно е, барем според мене, ако напорот е фокусиран. Може би ќе се направи малку, но сепак нешто што ќе има значење за некој.
    
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
pero Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pero Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 21:10

Posteno rabotete si ja rabotata , davajte si gi davackite na Makedonija i ste go dale vasiot pridones kon drzavataThumbs%20Up

Кон врв
Lallo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lallo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 02:54
Јас како што повеќето знаат, студирам во Грција. И покрај проблемите што Македонија ги има го Грција, јас немам проблем со грците. Кога сме кај Македонија, и треба многу помош за да застане на нозе. А ќе застане. Верувам во тоа. Дали би сакал да придонесам нешто за Македонија?
Одговорот е многу лесен, бар за мене. Сакам да придонесам и мислам дека веќе го правам тоа - РЕЗЕРВА... Мислам дека придонесувам. Во најлош случај - бар се трудам, затоа и дадов право на глас на младината. Погледајте сами па кажете ми дали придонесувам.... Wink
Деан Коцевски - Lallo (пиши ми)
РЕЗЕРВА | мојот сајт
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 02:12
Da ne se lazeme poveke od 5 dolara ne davam za makedonija
 
moze da pomognam da izvlecam nekoj od tamu ako moze inace drugo sve e zaludno
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 02:22
pet,...bogami,..mnogu ja cenish,....jas ne davam ni eden$!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 02:37
DA PO 5$ ZA KOA KE DOJDAT SO KAROJTE PARKING DA IMAT...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 09:34
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Би сакала да придонесам, но некако многу апстрактно ми се гледа поимот "нешто за Македонија." Се надевам дека некогаш ќе бидам во можност да помогнам на неколку луѓе поединечно или барем на помала група - на пример ако имам пари да дадам стипендија на талентирано дете без родители, купување книги за училиште на сиромашни деца, итн.

Убаво звучи да се помогне на целата земја, ама поефективно е, барем според мене, ако напорот е фокусиран. Може би ќе се направи малку, но сепак нешто што ќе има значење за некој.
    
 
Кога напишав „нешто за Македонија“ нормално мислев на нешто конкретно, некаква конкретна акција. Поинаку не е ни возможно...
 
Инаку лично се согласувам со Перо- ако секој си ја гледа работата, си ја врши како што треба и си плаќа данок на државата - веќе го дал својот придонес.
 
Сепак мислам дека е страшно колку многу луѓе на форумов си ја мразат земјата. Огорченоста ја разбирам, и јас си заминав од дома, но никогаш не ги прекинав врските, напротив, ги одржувам,соработувам, и знам дека на мој начин, во моите кругови на движење и работа ја промоворам мојата земја, која и покрај сите мани и несреќи, носи мноогу убавини во себе...не можам да сфатам како можете со толкава жар (ова воопшто не се однесува на Мирјам) да плукате по сопствените корени, по почвата од која што се родени....


Изменето од chuchuliga - 03.Јули.2007 во 09:37
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14585
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 09:57
chuchuliga mila, jas kolku sto svativ od postovite, poveketo se zalat deka vo mk  nema mnogu moznosti za vrabotuvanje, samo problemi so viza i dokumenti, a lugjeto sakaat da se skoluvaat vo nekoja evropska ili svetska drzava.

Dokolku Makedonija bi vlegla vo EU, togas ke se smeni i mislenjeto na narodot za Makedonija , posto ke imat moznost da izlezat nadvor od granicite, da go sporedat zivotot i duri togas da zboruvaat dali e  podobro vo Makedonija ili ne.

Ma, kompletno gi svakam,  i jas pred da dojdam tuka postojano im velev na moite doma....tuuu bre mamo , kako moze "toj i toj" da imaat moznost da ucat vo stranstvo ili imaat rodnini tamu, si ziveat, pa dovagjaat vo mk na odmor i imaat ubav zivot, i fala mu na Gospod, eve i jas sega sum nadvor od Mk i nemam namera da se vrakam nazad.
Кон врв
trucker21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trucker21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 10:29
POZDRAV DO VIKTORIJA VELKOVA...!!!!!ClapClapClap
 
Taa dama/zena....napravi pridones. Vo nedelata ja pustija na VH1 nejzinata lista na pesni(requested by)...i saat vreme stoese na ekran nejzinoto ime i zemja od kade e na eden svetski kanal.
 
Sekoja cest!!!!!!
 
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
 
 
 
 
sex, trucks & drinks!!!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 14:04
mnogu cesto se slucuva na vh1 da ima lista na pesni requested by...nekoj od Makedonija Smile
toa mozes i ti da go napravis na www.vh1.com
se izvinuvam sto izbegav malce od temata Wink
kuliraj
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 00:28
kako prvo da se pridonese za makedonija treba da bides golem patriot.ne treba samo da grabis prema sebe .........treba da mislis i za makedonija....
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:30
Makedonija shmakedonija... koj pridones koi bakraci koe plakanje danoci... za kogo za ljupco i branko i nivni naslednici ?

Abe samo pusto tursko za nas samo toa nie spas pak 500 godini robovi samo taka ... poovca narod ne sum videl u vselenata...

I ke pridonesam i jas eve ke pustam na toa VHS kanalot pesnata il da umram il zaginam bla bla bla i sto ima Makedonija od toa ?

Ej aloooo se raduete na pesna na nekojsi kanal na VHS ili kako veke beshe ...

KO sto reche brza ima pravo ne davam 5 davam 1 dolar ete i toa e mnogu

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.