IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Самоубиство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Самоубиство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8081828384>
Автор
Порака
Martin87 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martin87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:01
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


spored napisanoto sakas nekoj koj ke te tapsha po ramo? 
i toj drugiot takov kako tebe,da se dotolchite??

Имав една таква пријателка, ама за жал таа повеќе не е со нас. Едино таа ме разбираше и се трудеше да ми помогне а и јас на неа. За жал таа беше потежок случај од мене и неможеше повеќе да ја издржи депресијата.

Незнам што е со македонскиве форуми, никој неке да помогне, секој си фаќа сеир и ужива во туѓата мака. Многу бедна нација сме станале. На странскиве форуми луѓето се далеку пофини од луѓево на македонските форуми и секој гледа да му помогне на другиот кога е во мака.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:02
Originally posted by Martin87 Martin87 напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

..da vleceme skorcinja.a?.
Загор. Да дочекаш и ти да го имаш мојот проблем па да те видам колку ќе имаш воља за шегување.

...aaaaa,ne kolni ko nekoja stara baba si....gledas deka ti davam "gajret"...ne me plasi.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:06
gledam ti pomognale na stranskite forumi,kolku i ti na tvojata prijatelka...,,,
samo sam mozes da si pomognes vo takva situacija
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:08
Originally posted by Martin87 Martin87 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


spored napisanoto sakas nekoj koj ke te tapsha po ramo? 
i toj drugiot takov kako tebe,da se dotolchite??

Имав една таква пријателка, ама за жал таа повеќе не е со нас. Едино таа ме разбираше и се трудеше да ми помогне а и јас на неа. За жал таа беше потежок случај од мене и неможеше повеќе да ја издржи депресијата.

Незнам што е со македонскиве форуми, никој неке да помогне, секој си фаќа сеир и ужива во туѓата мака. Многу бедна нација сме станале. На странскиве форуми луѓето се далеку пофини од луѓево на македонските форуми и секој гледа да му помогне на другиот кога е во мака.

....si ja utnal temata,na forumov ima eden del MEDICINA i tamu "dezuraat strucni lica" prekrasni doktorki i odi na "pregled".Sto si se zapnal ovde...mi e strav da otvoram strana.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:11
Се е во твојата глава Мартине...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:12
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



Naslovot na temata e morbiden ....

Samoubistvoto ne e filozofija ... ???

zatoa ke kazam eden vic za samoubistvoto..

Se sretnale dvajca:
- kako si?
- nikako ... mi pukna filmot... ke se samoubijam...
ke se frlam od nekoja zgrada
- abe nemoj taka.. zivotot e sepak ubav.....
- more gotovo se resiv.. odam ...

I posle nekolku meseci pak se sretnale:
- abe ziv si ti? ... neli ke ripase od zgrada???!(*$@

- ABE I ZA TOA TREBALO MADINJA....
SE KACIV...
DOJDOV DO KRAJOT....
AMA NEMOZEV DA SKOKNAM !!!

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Martin87 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martin87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 00:22
Originally posted by zagor zagor напиша:


Originally posted by Martin87 Martin87 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


spored napisanoto sakas nekoj koj ke te tapsha po ramo? 
i toj drugiot takov kako tebe,da se dotolchite??

Имав една таква пријателка, ама за жал таа повеќе не е со нас. Едино таа ме разбираше и се трудеше да ми помогне а и јас на неа. За жал таа беше потежок случај од мене и неможеше повеќе да ја издржи депресијата.

Незнам што е со македонскиве форуми, никој неке да помогне, секој си фаќа сеир и ужива во туѓата мака. Многу бедна нација сме станале. На странскиве форуми луѓето се далеку пофини од луѓево на македонските форуми и секој гледа да му помогне на другиот кога е во мака.


....si ja utnal temata,na forumov ima eden del MEDICINA i tamu "dezuraat strucni lica" prekrasni doktorki i odi na "pregled".Sto si se zapnal ovde...mi e strav da otvoram strana.
Ти си изгледа некој ептен загорен тип, само за женски збориш и си правиш фантазии со докторки
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 04:40
Originally posted by Martin87 Martin87 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

najbitno e - shto sakash ti da slushnesh??

ne bitno koj shto kazhuva..

od kade potrebata da pishuvash ovde .. ne mi odgovori??


 


ke odgovoris?среќа
Немав желба ништо нарочито да слушнам, само сакав да ја споделам мојата мака бидеки немам ниеден пријател со кого што би можел да ја споделам. Кога ја споделувам маката ми е за нијанса подобро. Поради тоа пишав тука на форумов.
Да бидам искрен имав и мала надеж дека можеби ќе запознаам некој со слична мака како и мојата, па ќе си помагаме меѓусебно.

Мизеријата секогаш си бара друштво. тага

Но проблемот е што така не се решава, туку уште повеќе се втемелува. не

Добро e што дојде на форумов, но наместо да кoпаш дупка во темата за самоубиство почни да се дружиш на другите теми и подфоруми. да Ќе видиш како одеднаш ќе најдеш многу нови другари и другарки кои ќе сакаат да зборуваат со тебе. големо гушкањеТОА ќе ти помогне да излезеш од депресијата. среќа А така можеби ќе најдеш и некоја другарка која ќе сака да те запознае лично… љубов



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 04:56
-

Изменето од lotus flower - 25.Декември.2014 во 11:09
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 10:42


znachi - potreba od vnimanie! da zboruvash a nie da slushame?? a pritoa ne daj bozhe da se posheguvame ili ti da "slushnesh"??

shto spodeluvanje e ova??

i potvda od drugi, deka ne si "luzer"??

donesi odluka! - shto saka tvoeto bitie!

oti znaesh, ona popularnoto i vekje poznato - baj baj ne e za bajachki nitu za nas ovdeka..

Изменето од outlook123 - 18.Декември.2014 во 10:53
едно е - не се две
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 22:32
Во принцип сакам да се закачам,
ама овде ми е страв да не некого на душа носам.
Кон врв
Martin87 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martin87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2014 во 00:21
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:



znachi - potreba od vnimanie! da zboruvash a nie da slushame?? a pritoa ne daj bozhe da se posheguvame ili ti da "slushnesh"??

shto spodeluvanje e ova??

i potvda od drugi, deka ne si "luzer"??

donesi odluka! - shto saka tvoeto bitie!

oti znaesh, ona popularnoto i vekje poznato - baj baj ne e za bajachki nitu za nas ovdeka..
Не се потреба од внимание постовите што ги пишам на форумов. Цел мој живот никој не ми посветувал внимание, па со тек на годините научив да живеам без него и сега воопшто не ми е потребно.
Тука пишав поради сосема други причини, а не поради потреба од внимание.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2014 во 00:33
ostaj gi tamu sto sakaat neka pisuvaat ne im pridavaj vaznost na takvi komentari
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2014 во 00:36
eve ti drugarce sto ke te tapsha po ramo среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8081828384>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.