IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Турбо фолк бисери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Турбо фолк бисери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 15:30
Originally posted by petaneli petaneli напиша:

Prvo da ve pozdravam ......site

Gledam poveketo se kao "bljak turbo folks,pa najlosa muzika,pa ne ti znam sto itn itn ......mnogu smeno hahhah
jas svirev so mojot bend vo res. DESPINA vo Micurin i stie tie takvi koj "KAO" nie ne slusame TURBO FOLK se akaaaaaa od masa i na masa ......taka da edno mora da znaeme site MAKEDONSKA krv e razlicna od tie sto vie gi pretendirate da gi slusate .....toa za niv e vrodena muzika .....taka ne treba da se podcenuva nieden stil na muzika ....ianku jas se bavam so muzika pro..no sviram i jazz,blues,.....a koga bi zborele za zarnovi na musika toa TEHO,METAL ....haha toa e ne muzika nego toa se oscilaciii koj ti navlagaat vo mozocnite kelii i sto drugo dobivas od slusatelite na takva muzika kratko kazano DROGICE<PIENJE itd...... ne sakam nikogo da navredam respektiram sekogo no edno ne e potrebno tuka da se pravime sega ejj jas sum decko od GRAD znaes pa jas ne slusam TURBO FOLK a,,,,,ako slusne turbo folk prv ke se fati za flasa i ke skoka na masa hahhahahaha pozdrav

P.S. SAKAJ TE SE LJUBETE SE TOA E NAJDOBROTO I NAJMILOTO STO GOSPOD GO DAL NA OVAA ZEMJA



Се додека постојат вакви ко тебе со толку предрасуди спрема луѓе кои слушаат одредена музика, Македонија ќе пропаѓа за жал. Велиш дека не сакаш да навредиш некого, а штотуку во твојот пост тоа го направи.
Оние кои слушале МЕТАЛ и ТЕХНО се дрогирале а?Абеее така викаш а?
Типична предрасуда за металците од страна на еден македонец со заостанато мислење ( а за жал ги има многу вакви).
Еве јас слушам метал, рок, и се дрогирам?? Значи јас би требало да речам дека турбофолкерите се пијаничишта кои кршат чаши на песните кога ќе ги погодат в срце, и сечат вени плачејќи дека жената ги изневерила. Дај молимте не биди ти смешен.
А инаку, турбофолкот не е музика! Која уметност ја гледаш тука? Квалитетен текст,квалитетен глас, или се послушала 2 месеци после нигде ја нема.
За разлика од рокот, песните имаат квалитетен текст, квалитетен глас, музиката и секако се слуша со гооодиниии и генерации.
А инаку, да ако слушнам негде турбофолк "музика" ќе се фатам за глава, ама нема според твоето да се фатам за флаша и да заиграм, туку правец накај врата и надвор. тенкју.

Изменето од Black_girl - 15.Август.2008 во 15:35
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 22:35
Анета Наковска:
-Во тага сум облечена
солзите ми се вечера

      
Кон врв
MaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:03
Ej biserive vi sa dobri bs me nasmeaja
ja inaku ne znam niedna turbofolk pesna
taka da nemoem da vi kazem nekoj biser
ama gledam beka tekstojte im sa biserlii
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 16:09
ona radi sve isto ko ja
mrzi ceo svet
spava do 5
Кон врв
adella Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 19:49
Digni me pao sam ?!?!?!?
Just a girl, but not just onother girl
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 22:55
Zaljubih se u tu ženu
ponudih joj malo čipsa
kada videh njenu ruku
svatih odma da se fiksa
 
_______________________________________________________
nemam noćas za ja hotel samo neku siću,
neću dobar si u duši, al' neću u jugiću.
nisam brate ja za tante mante,
volim luksuz skupe varijante!
 
 
_________________________________________
Kaži mala svoje muke, čiča ima zlatne ruke!
Neće čiča tu da srlja, hoće samo da podrlja!
 
__________________________________________________________
Pletem dzemper drzim ga u ruci,dodji dragi pa mi ga navuci
 
 
 
  







[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 01:54
Zen,...kaj gi iskopa ....jbt...газење%20од%20смеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 13:02
10)  Caki, Caki, Cale kupi mi sandale, samo pazi Cale da ne budu male!

11) Nas dva brata, naucio tata, sa zenama kako se barata!

12) Moja mala nema prednji zubi, kad me ljubi jezikom me ubi!

13) Ti ode na zeleno, ja osta na crveno rastavi nas semafor!

14)  Dva losa ubise Milosa, a mene ce jedan sto mu zenu gledam!

15) Majka Muju sisala na struju, kuka Muja zbog varoskih cura, u modi je dugacka frizura.

16) Nisam lopov al bi znao tom coveku sta bi krao!

17) Milane moja ruzo, cale mi se naoruzo, u vazduh ce sve da digne nedaj  boze da te stigne.

18) ...neces cak ni pasulj da mi skuvas, a kamo li decu da mi cuvas!

19) Koka kola, Malboro, Suzuki, diskoteke, gitare, buzuki, to je zivot, to nije reklama nikom nije lepse nego nama!

20) Opasnice spusti loptu i zaigraj na dobrotu, divlja macko kanzde skrati u jagnje se preobrati!

21) Mala zena od velike sladja, mala zena u srce pogadja, mala zena lepa kao slika, telo malo a dusa velika!

22)  Necu da ljubim jednu ili dve, ja sam covek za devojke sve!

23) Joj sto volim piti vode sto sljivove grane rode. Da je casa od tri kila jedna bi mi dobra bila!

24) Nisam majstor da napravim bure ali sam majstor da osvajam cure! Nisam majstor da lepim tapete, al sam majstor da napravim dete.

25) Moja mala lutkica, tvrdi da je devica, kaze pre vencanja nema milovanja. Devo, devo device, prelepa lepotice, nemoj samnom da se svadjas, bolje decu da mi radjas.

26) Sve, sve, sve, mozes da mi das, al ja necu stobom jer si mafijas!

27) Opasan je jez kad ga neko takne, izbo je Snezu ne moze da makne! Broji bodlje Sneza pored starog plota, secace se jeza celoga zivota!

28) Komandante, silo vojna, lomis srca mnogobrojna!

29) Hej konobaru donesi mi stok, hocu da se napijem da zaigram rok

смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 13:09
ti si kerko tatin sin
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
grunge_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grunge_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 09:27
se so e turbo folk e biser трепкање
all this pain is an ilusion....
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 01:52
celo selo smr4e belo jooooooooj
ti si kerko tatin sin
mini mini mini suknja
kupi mi bundu od nerca
kakvu zenu imam bolje da je nemam

i red drug pesni so mozat da se 4ujat samo na DM SAT i nikade na drugo mesto
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 01:39
еј рики мартине
брате сфати ме
не мотај се око нјееееееее газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 14:05
јој рики мартине
јој рики мартине
јој рики мартине
шта чу да ти рррааааааадииииим
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 15:32
Светло црвено у мојој соби је
то је светло зелено да ночас имаш ме
мала камера нека сними све
сутра бичеш део моје секс колекције.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.