IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли компанија...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли компанија...

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Има ли компанија...
    Испратена: 13.Септември.2006 во 16:30
Дали има некоја компанија, која со својот достиг (кој што достиг го прават самите вработени кои треба да бидат добро обучени) може рамо до рамо да влезе во конк*ренција со некоја од појаките светски компании во нејзиниот сектор??? Big%20smileBig%20smileBig%20smile Ако може, која е таа???
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 21:19
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Дали има некоја компанија, која со својот достиг (кој што достиг го прават самите вработени кои треба да бидат добро обучени) може рамо до рамо да влезе во конк*ренција со некоја од појаките светски компании во нејзиниот сектор??? Big%20smileBig%20smileBig%20smile Ако може, која е таа???


Za kade ti e prasanjevo,za vo MK ili opsto...konkretiziraj!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 00:46
Vo Mk mozi da ima edna do dve najmnogu no se somnevam deka im i tolku.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 00:49
има има :) или барем се настојува во таа насока.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 14:35
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Дали има некоја компанија, која со својот достиг (кој што достиг го прават самите вработени кои треба да бидат добро обучени) може рамо до рамо да влезе во конк*ренција со некоја од појаките светски компании во нејзиниот сектор??? Big%20smileBig%20smileBig%20smile Ако може, која е таа???


Za kade ti e prasanjevo,za vo MK ili opsto...konkretiziraj!


за во Македонија нормално, за во светот се знае, стотици такви се Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 13:16
Во Македонија ако и има такви компании  по мене не треба да се ркламираат (власта ќе ги заебе со додатни давачки), а ако и вопшто има некоја таква, освен во некој си менаџмент (читај перење пари) верувам дека ќе си го најде местото на европскиот пазар и без нашите анализи.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 02:16
Има кај нас такви компании и тоа не се баш малку: агроплод, скопска и прилепска пивара, европа, битолската млекара итн.
Има и други ваакви компании кој што работат според свтетските стандарди и чии производи се ласираат во странство.
Повеќе од нив се од прехрамбено земјоделскиот сектор што се разбира е паметно и разбитливо затоа што Македонија има компаративни предности за овој вид производство.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 01:31
Ima informaticki kompanii sto pravat inovativni softverski sistemi konk*rentni so silikonskata dolina,... vsusnost edna e takva.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 15:04
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Дали има некоја компанија, која со својот достиг (кој што достиг го прават самите вработени кои треба да бидат добро обучени) може рамо до рамо да влезе во конк*ренција со некоја од појаките светски компании во нејзиниот сектор??? [IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> Ако може, која е таа???

Па има и кај нас такви.
На пример Микросам од Прилеп.
www.mikrosam.com.mk
И Hitech од село Орешани Скопје.
www.hitech.com.mk

Изменето од Morfeus - 27.Декември.2007 во 15:16
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.