IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Незаборавна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Незаборавна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 22:23
Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 22:37
Сеќавања (спомени) се eдна работа, а врзување за истите до таа мера да се живее со нив (тоа е поентата на нешто што го нарекуваме "незаборавно") е нешто друго. нека ти е срамБарем за мене е така.

Незаборавната љубов значи дека секоја друга љубов, вклучувајќи ја и сегашната (доколку постои) не е вреднувана како неа. А тоа значи дека незаборавот и мечтаењето за оноа што не постои и нема никогаш да се повтори ни одзема енергија, време и емоции и не ни дозволува во целост да му се посветиме и предадеме на СЕГАШНИОТ момент, СЕГАШНИТЕ личности и СЕГАШНИТЕ вредности.тага

И тоа не само што не е фер кон сетa СЕГАШНОСТ, туку не е фер ниту кон самите нас. тајм аут Со таквото однесување ние се ампутираме од животот и се трансплатираме во светот и илузиите на непостоечкото (нашите мемории и фантазии кои и oнака не се ниту вистинската презентација на некогашното, туку само наша лична интерпретација на истото). глупчо Тоа понатаму, како виша спирала, кај некои минува во животно незадоволство, затворање на личноста, незабележување и превидување на вредностите и убавините кои животот ги распостелува пред нас, депресија...


П.С. Идеално е да се синтетизира искуство од минатите збиднувања и остатокот да се стави во заборав. Тоа е како христијанското простување - што било - било, се извлекува поука (доколку ја има) и сето друго се простува (заборава). 

Така е кај мене, во оној свет. вонземјанин голема насмевка


Изменето од Messenger - 13.Април.2013 во 22:42
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 23:51
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.


И така живеј СЕГА. Предај се потполно и целосно, вложи се комплетно и без остаток. 

Тоа е ЉУБОВ.

Само така можеш да ја градиш и негуваш и само така можеш да ја сочуваш. Секaкво реминисцирање на некоја минатост како сеќавања и мечатења само ќе придонесе да те оддалечи од ЉУБОВТА и ќе направи да ја изгубиш.

Затоа биди искрена и целосна во ОВОЈ миг за себе и за оној кој е со тебе. 

Само тоа е потполно фер за обајцата.Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 07:44
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.


И така живеј СЕГА. Предај се потполно и целосно, вложи се комплетно и без остаток. 

Тоа е ЉУБОВ.

Само така можеш да ја градиш и негуваш и само така можеш да ја сочуваш. Секaкво реминисцирање на некоја минатост како сеќавања и мечатења само ќе придонесе да те оддалечи од ЉУБОВТА и ќе направи да ја изгубиш.

Затоа биди искрена и целосна во ОВОЈ миг за себе и за оној кој е со тебе. 

Само тоа е потполно фер за обајцата.
Ovaa ljubov samo na toa i me nauci. Jas koja sto grchevito se drzese za minatoto sega uspevam da se prepustam mnogu poveke. Zaradi mojata iskrenost i istajnost sega sme mnogu pobliski... Isto i zaradi negovata. Sega ja ziveam segashnosta so nego, no nekogas nekoj nekomu ke ostane spomen. Dokolku toj mi ostane spomen jas nema da go zaboravam - ni vo ludilo. Pogotovo ne onie lekcii koi sto gi nauciv, nitu pak negovite lik i delo.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 16:01
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 02:24
постои такво нешто како заборавна љубов?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18908
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 11:31
mislam, nikoj ne te tera da ne zaboravis....probajte голема насмевка..moze ke vi uspeeголема насмевка
vivi
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 13:31
Што беше тоа љубов?

Изменето од Pica pica - 15.Април.2013 во 13:31
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2013 во 00:40
Секоја наредна е подобра затоа што ако се има во главата не се повторуваат грешките од претходната голема насмевка
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2013 во 01:20
Секоја е посебна и различна. Често знаеме да се сетиме на онаа која што сме ја сметале за најдобра, најсилна. Не знам дали некоја може да ја заборавиме, може повеќе или помалку да се сеќаваме на некои работи. Heart
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2014 во 22:23
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2015 во 06:10
Kratka ama slatka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.