IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Незаборавна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Незаборавна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 13:53
Originally posted by ana sk ana sk напиша:

Za da zapoznaes nekoj potrebna e 1min
za da go procenis eden cas
za da go zasakas eden den
ama za da go zaboravis potreben ti e eden cel zivot
  za ova ne sum bas sigurna!збунетостизненадување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 13:54
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Originally posted by ana sk ana sk напиша:

Za da zapoznaes nekoj potrebna e 1min
za da go procenis eden cas
za da go zasakas eden den
ama za da go zaboravis potreben ti e eden cel zivot
  za ova ne sum bas sigurna!збунетостизненадување


ти па сега...jас тама реков дека момичето удари бинго!!!изненадувањеплазењеголемо%20гушкање
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 13:58
sorry!намигнувањеголемо%20гушкање
always look on the bright side of the life!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 17:21
Имам повеќе се
не ги сакам,но не се заборавени
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 17:54
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Имам повеќе се
не ги сакам,но не се заборавени
голема%20насмевкада
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 20:19
Таа на Ромео и Жулиета...
не ебеле Монтеки и Капулети... ама ич.
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 21:48
imam i cesto go gledam v grad,zal mie mu podbelnala kosata,mu posakuvam se najubavo sakam da e sreken nema veze sto ne e so mene neka mu e ubavo neka ostare sreken!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2010 во 12:44
Mojata edna i edinstvena ljubov.......vistinska...
Nikogas nema da go zaboravam........
sreka sto go gledam mnogu retko pa uspeav da go prebolam
no sekogas ke ostane vo moeto srce.......
mozebi ke najdam drug..vo koj ke se zaljubam i ke bidam srekna
no sepak nikogas nema da ja zaboravam mojata najgolema ljubov..
sekogas ke go cuvam vo mislite.......
 

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2013 во 15:44
љубов....ubavini
vivi
Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2013 во 23:22
nema ljubov koja trae vecno , sekoj moze bez sekogo ako se potrudi ;)
Mи е гајле
И за универзумот и законите кои го движат,
Гајле ми е ако утре запре светов
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2013 во 23:23
pa zborevme i za vecnata ljubov neli...
vivi
Кон врв
redribbon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Февруари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај redribbon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 15:31
Имам. Иако мислев дека ја имам заборавено, сепак излезе дека само била поттиснувана, ете поради моја желба да бидам среќна...затоа што со него не бев среќна. Не ми дозволи да бидам среќна, а наместо објаснување ми го даде следниот цитат: „Секој го убива оној кого го сака“. Јак изговор, мора да признаам.

Со мојот сегашен партнер сум многу среќна. Навистина. Тој е навистина добар и тој беше оној кој успеа да ги излечи раните кои ги отвори незаборавениот. Имавме многу препреки, но заедно ги совладавме и неколку години имавме среќен и спокоен живот. Се`уште имаме. Тој има. Јас така-така.

На враќање во местото каде што живеев еден период најдов нешто. Случајно. Иако сега (како што е скршено не вреди повеќе отколку материјал за во ѓубре), сепак нешто или Некој како да сакал да се сочува. Тоа што остана од неговиот прв подарок кој се скрши токму кога се разделивме.

Како да имаше моќ во тоа мало парче метал, како да имаше некоја енергија во него веднаш штом го видов и допрев, целиот мој убав свет во кој живеев се растури како кула од карти. Повторно почнав да се тркалам удолу во темнината, но овојпат имав стимул да останам на нозе и да се борам со удолницата. Тој стимул е мојот сегашен партнер и се` што направи за мене и се` што поминавме заедно.

Едноставно им пркосам на спомените со тој олош со тоа што се трудам што повеќе да работам на односот и среќата со мојот сегашен партнер. Но, тешко е. Не ми бил единствена врска, ниту љубов, ниту бил единствен чиј подарок се`уште го чувам и гледам. Но, мора да признаам дека досега, тој допре најдлабоко во моето срце. И ја користам приликата да го поздравам со песнава:

http://www.youtube.com/watch?v=i0N-qrhpPHQ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 19:52
Да не се врзуваме за минатото и да не се врзуваме за ништо и никого... оти тоа ја убива сегашноста, единственото што постои и единственото што го  имаме.



Иако ги почитувам туѓите емоции и мислења, сепак не можам да разберам како некои се врзуваат, тагуваат, чезнает и не можат да се разделат од некого кој НЕКОГАШ, според самите тие, не ги правел среќни. 

Згора на тоа, оној кој СЕГА ги задоволува нивните барања и потреби, кој има разбирање за нив и кој прави с'е да ги усреќи, го потиснуваат со мечтаењата за некогашното. тага







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 20:49
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Да не се врзуваме за минатото и да не се врзуваме за ништо и никого... оти тоа ја убива сегашноста, единственото што постои и единственото што го  имаме.



Иако ги почитувам туѓите емоции и мислења, сепак не можам да разберам како некои се врзуваат, тагуваат, чезнает и не можат да се разделат од некого кој НЕКОГАШ, според самите тие, не ги правел среќни. 

Згора на тоа, оној кој СЕГА ги задоволува нивните барања и потреби, кој има разбирање за нив и кој прави с'е да ги усреќи, го потиснуваат со мечтаењата за некогашното. тага











Mesi, si slusnal li za spomeni?

Site lugje posle nekoja vrska prodolzuvaat ponatamu, spomenite ostanuvaat. Toa cuvstvo .. normalno, toa se odnesuva na ubavite spomeni od dobrite vrski ili barem od onie sto zavrsile dobro..
Covek se navrakja za da se potseti kolku mu bilo ubavo najcesto vo krizni migovi ...

Zarem ti nemas spomeni od minatoto?

Lugjeto ne mozar da go zaboravat ubavoto, ne mozat da zaboravat sto im se slucilo ... Temava i onaka e nezaboravna ljubov, ne e neprebolena ili sl..


I koga vikam lugjeto, mislam na onie od ovoj svet...ne znam kaj tebe kako e, vikas ne si od ovoj svet
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.