IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Незаборавна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Незаборавна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
valentina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Незаборавна љубов
    Испратена: 05.Септември.2006 во 13:00
Дали имаш незаборавна љубов?
 
Некој/а што и после долго време поминато сеуште го/ја сакаш...
 
Не дека во сегашната врска не си среќен/среќна, но ете времето не избришало некоја мината љубов...
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:02

Vremeto leci se....

Mislejki deka taa ljubov ke bide vecna i sekogas ke ja nosam vo sebe...za zal posle tolku mnogu godini....ne ostana nisto,osven bledo sekjavanje

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:05
Vremeto ja leci bolkata,novata ljubov ja potisna starata no taa ostavi tragi vo mene
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 14:11
imam...
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 20:47
da....ima li nekoj sto nema.......
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 20:52
Sum zaboravila....iskreno
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 23:49
e jas ne sum zaboravila..... pa zatoa e nezaboravna...neli?
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 15:58
Mislam deka vremeto leci se
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 16:01
Originally posted by senokos senokos напиша:

mazite  ne ja  zaboravaat  ljubovta  se  dodeka  ne  sretnat  druga 
Zarem ne e istoto pravilo i kaj zenite, sekoja nova ljubov e zamena za starata...i taka se dodeka ne ja sretneme ssrodnata dusha, no sepak ke ostane del od nesto sto nema da e zaborav :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 17:45
da isti sme so maskite.
 
sto e do mene uste sum premlada za da znam da kazam dali bilo nezaboravno i ona kratko sto bese.
Mozebi koga ke sfatam ke bide prekasno...
Don't wory be happy :)
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 17:49
знаете дека можеби стварно има тука нешо...НЕЗАБОРАВНА ЉУБОВ....
ама изгледа не ни мора да е неостварена или нереализирана
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 01:39

Sekoja minata ljubov e del od nas,taa ne pravi toa sto sme,taa ne nosi do novata ljubov...

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
svetlana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetlana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 09:25
машките потешко се заљубуваат, ама и потешко забораваат, иако не покажуваат дека патат
а женските полесно се заљубуваат и полесно пореболуваат Smile
 
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 10:02
Не би се сложила со ова..
Секоја индивидуа посебно, можеби мажите малку повеќе патат од причина (повредено его), ( зборам за различни случаи ).. но не може на кантар да ставиме кој повеќе пати..
Жените можеби се прават силни, но не значи и дека не патат во себе..
Разликата е што кај одредени луѓе тешко можеш да им прочиташ на лице..Се дознава кога ќе ти отворат душа..
Сепак одредени постапки би ги поврзала со самодовребата, каде мажите многу побрзо ја губат како и нервите, за разлика од жените каде навидум се јаки ..
Тогаш тука преовладува инатот,  одбојноста итн..
Покрај сета таа моментална состојба не значи дека никој не пати..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.