IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Незаборавна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Незаборавна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака Обратен редослед
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Незаборавна љубов
    Испратена: 28.Март.2015 во 06:10
Kratka ama slatka
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2014 во 22:23
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2013 во 01:20
Секоја е посебна и различна. Често знаеме да се сетиме на онаа која што сме ја сметале за најдобра, најсилна. Не знам дали некоја може да ја заборавиме, може повеќе или помалку да се сеќаваме на некои работи. Heart
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2013 во 00:40
Секоја наредна е подобра затоа што ако се има во главата не се повторуваат грешките од претходната голема насмевка
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 13:31
Што беше тоа љубов?

Изменето од Pica pica - 15.Април.2013 во 13:31
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 11:31
mislam, nikoj ne te tera da ne zaboravis....probajte голема насмевка..moze ke vi uspeeголема насмевка
vivi
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 02:24
постои такво нешто како заборавна љубов?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 16:01
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 07:44
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.


И така живеј СЕГА. Предај се потполно и целосно, вложи се комплетно и без остаток. 

Тоа е ЉУБОВ.

Само така можеш да ја градиш и негуваш и само така можеш да ја сочуваш. Секaкво реминисцирање на некоја минатост како сеќавања и мечатења само ќе придонесе да те оддалечи од ЉУБОВТА и ќе направи да ја изгубиш.

Затоа биди искрена и целосна во ОВОЈ миг за себе и за оној кој е со тебе. 

Само тоа е потполно фер за обајцата.








Ovaa ljubov samo na toa i me nauci. Jas koja sto grchevito se drzese za minatoto sega uspevam da se prepustam mnogu poveke. Zaradi mojata iskrenost i istajnost sega sme mnogu pobliski... Isto i zaradi negovata. Sega ja ziveam segashnosta so nego, no nekogas nekoj nekomu ke ostane spomen. Dokolku toj mi ostane spomen jas nema da go zaboravam - ni vo ludilo. Pogotovo ne onie lekcii koi sto gi nauciv, nitu pak negovite lik i delo.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 23:51
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.


И така живеј СЕГА. Предај се потполно и целосно, вложи се комплетно и без остаток. 

Тоа е ЉУБОВ.

Само така можеш да ја градиш и негуваш и само така можеш да ја сочуваш. Секaкво реминисцирање на некоја минатост како сеќавања и мечатења само ќе придонесе да те оддалечи од ЉУБОВТА и ќе направи да ја изгубиш.

Затоа биди искрена и целосна во ОВОЈ миг за себе и за оној кој е со тебе. 

Само тоа е потполно фер за обајцата.







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 22:37
Сеќавања (спомени) се eдна работа, а врзување за истите до таа мера да се живее со нив (тоа е поентата на нешто што го нарекуваме "незаборавно") е нешто друго. нека ти е срамБарем за мене е така.

Незаборавната љубов значи дека секоја друга љубов, вклучувајќи ја и сегашната (доколку постои) не е вреднувана како неа. А тоа значи дека незаборавот и мечтаењето за оноа што не постои и нема никогаш да се повтори ни одзема енергија, време и емоции и не ни дозволува во целост да му се посветиме и предадеме на СЕГАШНИОТ момент, СЕГАШНИТЕ личности и СЕГАШНИТЕ вредности.тага

И тоа не само што не е фер кон сетa СЕГАШНОСТ, туку не е фер ниту кон самите нас. тајм аут Со таквото однесување ние се ампутираме од животот и се трансплатираме во светот и илузиите на непостоечкото (нашите мемории и фантазии кои и oнака не се ниту вистинската презентација на некогашното, туку само наша лична интерпретација на истото). глупчо Тоа понатаму, како виша спирала, кај некои минува во животно незадоволство, затворање на личноста, незабележување и превидување на вредностите и убавините кои животот ги распостелува пред нас, депресија...


П.С. Идеално е да се синтетизира искуство од минатите збиднувања и остатокот да се стави во заборав. Тоа е како христијанското простување - што било - било, се извлекува поука (доколку ја има) и сето друго се простува (заборава). 

Така е кај мене, во оној свет. вонземјанин голема насмевка






Изменето од Messenger - 13.Април.2013 во 22:42
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 22:23
Ovaa ljubov nema nikogas da ja zaboravam. Tolku e silna i tolku mi e posebna, ima i sekogas ke ima posebno mesto vo mene.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 20:49
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Да не се врзуваме за минатото и да не се врзуваме за ништо и никого... оти тоа ја убива сегашноста, единственото што постои и единственото што го  имаме.



Иако ги почитувам туѓите емоции и мислења, сепак не можам да разберам како некои се врзуваат, тагуваат, чезнает и не можат да се разделат од некого кој НЕКОГАШ, според самите тие, не ги правел среќни. 

Згора на тоа, оној кој СЕГА ги задоволува нивните барања и потреби, кој има разбирање за нив и кој прави с'е да ги усреќи, го потиснуваат со мечтаењата за некогашното. тага











Mesi, si slusnal li za spomeni?

Site lugje posle nekoja vrska prodolzuvaat ponatamu, spomenite ostanuvaat. Toa cuvstvo .. normalno, toa se odnesuva na ubavite spomeni od dobrite vrski ili barem od onie sto zavrsile dobro..
Covek se navrakja za da se potseti kolku mu bilo ubavo najcesto vo krizni migovi ...

Zarem ti nemas spomeni od minatoto?

Lugjeto ne mozar da go zaboravat ubavoto, ne mozat da zaboravat sto im se slucilo ... Temava i onaka e nezaboravna ljubov, ne e neprebolena ili sl..


I koga vikam lugjeto, mislam na onie od ovoj svet...ne znam kaj tebe kako e, vikas ne si od ovoj svet
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2013 во 19:52
Да не се врзуваме за минатото и да не се врзуваме за ништо и никого... оти тоа ја убива сегашноста, единственото што постои и единственото што го  имаме.



Иако ги почитувам туѓите емоции и мислења, сепак не можам да разберам како некои се врзуваат, тагуваат, чезнает и не можат да се разделат од некого кој НЕКОГАШ, според самите тие, не ги правел среќни. 

Згора на тоа, оној кој СЕГА ги задоволува нивните барања и потреби, кој има разбирање за нив и кој прави с'е да ги усреќи, го потиснуваат со мечтаењата за некогашното. тага







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.