IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Дали да се укине МТВ (Македонска)?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали да се укине МТВ (Македонска)?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
Прашање: Дали да се укине МТВ (Македонска)?
Одговор Гласови Статистика
138 [44,95%]
31 [10,10%]
5 [1,63%]
122 [39,74%]
11 [3,58%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 17:17
МТВ го има Авионски екипаж, иако е реприза, добар е, прва почна со шпански серии, Моето семејство е урнебесна серија, Бројки беше ок, Филмовите кои ги има МТВ, посебно класичните вестерни тешко се наоѓаат на приватните. Има многу примери со кои лесно се побиваат сите тези кои се наведени овде.
Но во едно се сложуваме, некој мора да дојде и да ја среди ситуацијата во МТВ.
Но знаеш мене што ми смета, зошто нема здрава конк*ренција. Да речеме спортските редакции во сите ТВ куќи, да даваат информација на која од телевизиите ќе можеме да гледаме преноси од било кои натпревари. А не да го кријат тоа како некоја деловна тајна. Тоа е информација и треба да се дава. На пример, А1 ТВ известува дека денеска ќе играат Реал Лион, но пренос ќе има на МТВ, или обратно, кога тоа ќе го има, е тогаш гледачот ќе одлучува сам. А сега само за залажува гледачот, што подолго да остане на еден канал, без да му се даде вистинска информација. Тоа не е здраво.
Или пак зошто сите ТВ куќи не ја дадат програмата која ја купиле или планираат да ја репризираат за цела година? Па да си планираат гледачите. Кога на одмор, кога да се догледуваат сериите.
Ама не им стиска, на никој.
Порано МТВ го даваше целосниот преглед, што ќе се емитува за цела година, освен ако нешто интервентно не се смени.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ILCO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 17:38

ABE DEKA TONE MRTV TONE I TREBA DA SE OPRAVI NO NE SE ZA FALENJE NI PRIVATNITE TV.NEMAAT NIKAKVA SOPSTVENA PRODUKCIJA SOPSTVENA NE DRUG SO SNIMAL PA ONI PUSTAAT SAMI DA SIMAT NESTVO.   .ONI PUSTAAT SAMO ONA STO GO IMAAT SNIMENO VIDEO PRODUKCIITE . TOMATO EURO FORUM I DRUGITE. ZOSTO MILI NALMILI NE GI REALIZIRA KANAL 5 PRODUKCIJA NEGO GI PRAVI  EURO FORUM A ONI SAMO GI EMITUVVAAT E GOLEMA RABOTA  SAMO GI PUSTILE. NE DEKA MTV E VO DOBRA SOSTOJBA NO SEPAK IMA SOPSTVENA PRODUKCIJA. SEPAK SNIMAT NESTO IGRANA PROGRAMA DOKUMENTARCII . SASKA I SASO,OBICNI LUGE, VREME ZA PLACENJE I TAKA NATKA. A ZA PRVATA DO SEGA PUSTAA SE BEZ PRAVA A SEGA IM TEKA DA PLAKAAT. DA NE E  TOMATO  PRODUCIJA I STUDIOTO NA TOMATO NI CUMU NEMOZE DA GO IMA . NE DEKA MTV E DOBRA I DEKA TREBA DA SE PODOBRI I DIGITALIZIRA  TREBA  NO DRUGIVE I AKO SE FALAAT SE TEHICKI LOSI KAKO I DA E VO VAKVA LOSA SOSTOJBA MRTV E  PODOBRA   OD NASIVE PRIVATNI TV. NA A1 SAMO IM SE RASIPUVA SIKATA SMO NESTO TREPKA NA KANL; 5 IDE EMISIJA VO ZIVO SE PRAVI TALASI SLIKATA ILI IDE FILM NESTO SECKA DIGITANO SRAMOTA . LESNO E DA KUPIS STRANSKA PROGAMA SPOR I DRUGO NO TV BEZ SOPSTVENA PRODUKCIJA NE E TV E TOA SE NASIVE TV. I NEMOJ MNOGU DA MI GI FALIS. NIV SAMO POLITIKA GIO INTERESIRA I NISTO DRUGO I ZATO I GI OTVORILE TELEVIZIITE INACE NEMASE VOOPSTO DA GI OTVORAT. ILI EVE SEGA JA SO MOJTA PRODUCIJA SO KE SNIMAM ONI SAMO DA GO EMITUVAAT I TOA E TV PA I TOA DA GO EMITUVAAT NE SAKAT K-15 SAMO GI MENJAVASE TV ILI HRANA I VINNO. SO NE GI PRODUCIJA SAMTA TV TIE EMISII PA  DA NE SE VIDEO PRODUKCII NEMA SO DA EMITUVAAT SAMO VESTI I AMERIKASKI FILMOPVI I PO NEKOJ SPORT TEK TUK SRAMOTA . A MTRV DAJ BOZE DA SE OPRAVI I DA BIDE KAKO STO BESE, OTI BEZ NEJZE NEMA NI MAKEDONIJA. I PAK VO LOSA SOSTOJBA DAVAAT UMETNICKA PROGRAMA FRANCUSKI DUKUMETARCI EVROPSKI FILM .KAZI DA NE BEA KABLOVSKITE NEMASE SO DA VIDIME A NE PRIVATNITE TV SAMO BLJUVOTINI GEDAME. DARK MEN PO NEZAM KOJ PAT NEVOZMOZNA MISIJA I TAKVI SRANJA . A GAZDITE MOZE I DA GI  ZATVORAT KOGA NEMA DA IM TREBAAT VISE ZA AFIRMACIJA . A SO SE CUDIME PA I LUGETO VO MK SE TAKVI PARAT SAMO GLUPOSTI I BLJUVOTINI . PA NASLE DA GI KRITIKUVAAT LATINO AMERIKANSKITE SERII ONI NI NA TOA NIVO NEMOZAT DA SNIMAT SERIJA BAREM NA TOA NIVO PA ZA PODOBRI DA NE PRAVIME MUABET NISTO NE SIMAAT KAKO TAKA MRTV NESTO SNIMA  A SAMO KRITIKUVAAT BARMEM OVIE NESTO SIMAT I SI SE NAPOLNI PARI OD PRODAZBA  A TI SAMO KRITIKUVAJ. E TO E MAKEDONCE. I AMO SE  FALAT OVA KE KUPA ONA KE KUPA  IMLE MOGU PARI .SE FALI VELIJA KE KUPEL HILIHOPTER SO KAMERI NEZAM KAVA OPREMA NEZAM DALI SE SEKAVTE PRED 2 GOD NA VESTI GO OBJAVI TOA PI STO STANA OD TOA NISTO. BAREM VO MRTV NE SE FALAT SI KAZUVAAT REALNO . A INACE I MRTV POLITIKA JA UNISTI . SI IMATT PARTISKI TV I ZATOA JA DONESO MRTV DO OVA STNJE DA ALI TRBA DA SE STVI NA KRAJ NA OVA POLITICKO RASPARCUVNJE NA DRZAVATA. DAJ BOZE MRTV DA STNE SVECKA TV KAKO DRUGITE NACIONLNI TV. ZATOA TREBA I NIE GRAGJNITE DA SE POBUNIME NI PLACME PRE6TPLATA A PARITE VOOPSTO NE STIGNALE VO MRTV NEKOJ SI UKRAJ SRAMOTA .

 
ILE
Кон врв
Klimo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 15:58
Trebit da se ukinit samo za nea se plakat , a nisto ubo ne prikazvetClap
Klimo
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 16:16
Ma dali ste vie zdravi ???
Kakvo ukinuvanje, sto zborite - ako nesto ne cini toa treba da se popravi a ne ukine.
I drzavata ne ni cini pa toa ne znaci deka aj sega treba da ne postoime.
Treba da im se dade sansa na luge so vizija, treba del od onie ostari kadri da se penzioniraat, treba novi emisii, treba novi luge .... treba promena.
Treba lugeto da se platat, si znaat oni kako se raboti, stvarno treba dobro da se platat ... a posle koj ne si ja vrsi rabotata e togas moze i da se otpusta, ama vakvi detski komentari so koi sakate da se zatvori nesto, ma daj vi se molam ne bidete smesni, ne sme deca.
Treda da se tvori a ne unistuva.
Dosta vo ovaa drzava samo zatvarame nesto, dajte nesto da stvorime, dajte od nesto sto ne e dobro da napravime nesto Ekstra.
Pozdrav i razmislete.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 19:28
Ne,pa toa e edinstvena i pravilna makedonska televizija
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 19:29
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Ma dali ste vie zdravi ???
Kakvo ukinuvanje, sto zborite - ako nesto ne cini toa treba da se popravi a ne ukine.

I drzavata ne ni cini pa toa ne znaci deka aj sega treba da ne postoime.

Treba da im se dade sansa na luge so vizija, treba del od onie ostari kadri da se penzioniraat, treba novi emisii, treba novi luge .... treba promena.

Treba lugeto da se platat, si znaat oni kako se raboti, stvarno treba dobro da se platat ... a posle koj ne si ja vrsi rabotata e togas moze i da se otpusta, ama vakvi detski komentari so koi sakate da se zatvori nesto, ma daj vi se molam ne bidete smesni, ne sme deca.

Treda da se tvori a ne unistuva.

Dosta vo ovaa drzava samo zatvarame nesto, dajte nesto da stvorime, dajte od nesto sto ne e dobro da napravime nesto Ekstra.

Pozdrav i razmislete.
se soglasuvam potpolno so tebe
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 19:33
Ne smee da se ukine... Mora da ima drzavna televizija.
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 21:30
Pa taka de da se zatvori ova, da se srusi ona, ....
Zasto, sto e toa sto nemoze da se opravi.
Ako sami ne se opravame drug nema, a ako sami se unistuvame - e togas e katastrofa
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 14:36
Се разбира дека не смее да се укине!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 23:45
ne me boli za nea,....ama,me boli za parite,......turcite bile pomilostivi od deneshnava "drzava"Angry
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ZIKS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZIKS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 08:50
некои велат МТВ е слаба телевизија според парите што ги плаќаат, други дека е добра телевизијата... заедно, телевизијата е добра со некои мали и некаде поголеми грешки и пропусти, па ако им текне за тоа на ТВ-мајсторите, кога ќе ги решат, ќе биде само добра телевизијата. :)
Battle Control - Terminated
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 05:24
јас си ја укинав одамна LOL  не ми е меморирана како канал LOL
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 05:28

LOLybo si napravila:)

 

Кон врв
Bugi lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bugi lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 05:29
Имаме добра кабловска МТВ не ни врши работа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.