IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - AVON!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

AVON!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 13:13
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 16:54
Od AVON gi koristam samo jogurtite za telo - preubavi se...
Imam probano i maska za lice i nekoja krema za lice ali ne mi se svigaat...
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
jenny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 13:27
AVON mi se dopaga, kozmetikata ne e losa
Od zenskite parfemi najubav mi e Pur Blanca,
a od maskite - Signature
Ljubovta e centar na Univerzumot
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 13:47
Originally posted by didi26 didi26 напиша:Кој е овој производ на Авон?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:33
ne e na avon da,sakav od losionot tomorow da stavam ,ama ja utnav slikata
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by didi26 didi26 напиша:

Кој е овој производ на Авон?
како бе не е на авон...........на авон е сугрна сум од колекциите за брчки anew
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:43

еве најдов најново од колекцијата
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 21:34
Mene kremata za celulit ne mi pomogna...........ja plativ lani okolu 600 denari. Sega koristam edna od brslen 200 denari e a ne da ima efekt........puuuuuu
Ovaa od avon moze voda da i nosi.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 01:35
леле кажувај од каде ја купи......
јас си купив од авон за целулит,и тоа 2 паковања за резерва да имам.......а уште ни првото не ми е потрошено
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 12:23
Да ако зборуваме за истиот, Бршлен гел на Натура -бел (од Белград), навистина е многу добар. И цените се достапни, го има и како гел и како масло.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 12:30
Гелот е тој... предобар е навистина, и јас го користев едно време... инаку и јас имам од Авон за целулит, ама не е тоа тоа... си мислам да си се вратам пак на стариот проверен лек тој гелот од бршлен...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 15:36
de bre me zbunivte
da srcki e i jas se osigurav ,
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
Danijela88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Danijela88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 16:34
Ako imate problemi so celulitot zaboravete na site kremi, gelovi i svrtete se kon ona prirodnoto...se sto treba da najdete e brslen...a sigurna sum deka ke go najdete zatoa sto barem kaj nas go ima na sekoj cekor.... samo pazete zatoa sto e mnogu otroven...soberete nekoi 50 gr i svarete gi vo pola litar voda ...varete dodeka ne dobiete nekoja gustina i potoa so leneni krpi stavete na kriticnite mesta se dodeka smesata ne se oladi...Bidete uporni i za mnogu kratko vreme ke nemate celulit vi garantiram iljada posto...samo povtoruvam bidete mnogu vnimatelni zatoa sto e mnogu otroven...gi koristite samo listovite i gi kinete so race nikako so metalen noz i ke go varite vo nekoj postar sad sto nema da go koristite za prigotvuvanje na jadenja...povtoruvajte go ova sekoj vtor den ili sekoj den..vo zavisnost od vaseto slobodno vreme koe go imate...ke se iznenadite kolku e uspesno...pozdrav i vi posakuvam pobrzo simnuvanje na dosadniot celulit
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 17:52
Abe kakov Avon,Orfilejmovi,vragovi,cuda...pari na raka,mara za raka.Cista smetka,dolga ljubov,sakam bre da vidam sto cudo ke stavam na mene,osobeno pa pudri!
Nc!Avon,ne fala,ednas kupiv edna krema i ocite mi padnaa od lutenje,stipenje...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.