IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е животот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е животот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 133>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 19:48
Само уште едно зборче, со кое ние луѓето се обидуваме да опишеме нешто толку беззначајно во глобални рамки, вселената и пошироко. А ептен значајно за нас, демек цел свет ќе се сруши ако не е нашиот живот. Луѓето тешко ги разбираат овие работи, дека зборот не може да објасни зошто ние сме демек живи, а каменот е демек мртов. Не мрда. Можеби болката, онаа ултимативната која може да донесе до смрт, но и стравот од неа, не' тера да гледаме на животот како на нешто многу значајно.
Луѓето кои ја сфатиле вистината за животот, им го поклониле на другите, вложувајќи ја енергијата и цело свое знаење за добробит на сите други, освен за нив!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 20:06

Zivotot e krug...

Zivotot e ubav
 
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 20:33
znaci zivotot e ubav krug :)
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 20:37
zivot e ona sto se slucuva dodeka si pravime planovi.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 07:38

Животот е игра

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 01:39

abe zivotot za sekogo e nesto....

samo preku sekojdnevnite naviki i slucuvanja metaforicki ti prikazuva....STO SE SLUCUVA....
za da otkries STO E ZIVOTOT
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 09:50
tek ako otkries sto e zivotot togas bi razbral se. ke nema misterii za svetot vo koj ziveeme, pa ni za univerzmot.
Don't wory be happy :)
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 11:30
ne mora da znaci, mozebi taka kje go najdes sopstveniot mir, a voedno so toa i zadovolstvo Wink
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
uriel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај uriel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 04:28
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Само уште едно зборче, со кое ние луѓето се обидуваме да опишеме нешто толку беззначајно во глобални рамки, вселената и пошироко. А ептен значајно за нас, демек цел свет ќе се сруши ако не е нашиот живот. Луѓето тешко ги разбираат овие работи, дека зборот не може да објасни зошто ние сме демек живи, а каменот е демек мртов. Не мрда. Можеби болката, онаа ултимативната која може да донесе до смрт, но и стравот од неа, не' тера да гледаме на животот како на нешто многу значајно.
Луѓето кои ја сфатиле вистината за животот, им го поклониле на другите, вложувајќи ја енергијата и цело свое знаење за добробит на сите други, освен за нив!



Super odgovor.Se nadevam deka ti si go svatil toa sto treba da go svatat mnogu drugi, i deka zivees spored toa sto go kaza.

Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:24
Vas zivot je kratak i klizi vam kroz prste,svaki rojendan je smrtni dan;jedna godina vise je otisla iz vasih ruku.
Budite malo inteligentniji!!!
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:26
Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Vas zivot je kratak i klizi vam kroz prste,svaki rojendan je smrtni dan;jedna godina vise je otisla iz vasih ruku.
Budite malo inteligentniji!!!
LOLLOL...Najbolja definicija do seaClapClap
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:27
 Ego neprestano putuje iz sadasnjosti u neku nepostojecu buducnost. Ako mene pitate,to je moja definicija sveta!!!
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:31
...Zatoa prosvetluvanjeto ne moze da se svede na cel. Bidejki ako se svede na cel, sme ja promasile sustinata!
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:41
 ...Odgovorite se opasni,bidejki tie go ubivaat vaseto cudenje.Opasni se bidejki vi davaat cuvstvo na znaenje,mada vie ne znaete.oni vi go davaat pogresnoto svakanje deka prasanjata se reseni: Znam sto kazuva biblijata,znam sto kazuva k*ranot,znam sto kazuva  gitata.Postignav. Ke stanete papagali; ke gi povtoruvate rabotite,no nisto nema da znaete. Toa ne patot da se spoznaete-znaenjeto ne e patot na spoznanieto!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 133>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.