IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Букурешт 1913 и окупација над Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Букурешт 1913 и окупација над Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 17:29
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Во Кралството Југославија најголемиот политички логор бил во НИШ - таму Македонците заедно со фамилиите биле принудувани на тешка работа,во главно правеле пат под јака тортура и принуда,некаде околу 7000 Македонци го имаат изгубено животот во тој логор.Сепак да не се забегува од тематаголема%20насмевка


Boogie,

Nemoj da lazes, sramota e i greota e.

Komotno makedoncite spored tebe mozat da go proglasat niskiot zatvor za nova srebrenica.

A gi premolcuvas faktite deka komunistite ( makedonci ) posle 45 ubija i osudija na dolgogodisni kazni zatvor mnogu povekje makedonci vo prvata godina od vlasta nego li srbite za periodot od 18-41 god.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 07:54
Дали до 1913 беше слободна држава...и како се викаше????
Или е радост на православните поради ослободување од исламистите??? Или слично?
Што е тоа држава???........................................Племе.........Народ.....????
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,142 секунди.