IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Енотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Енотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
kipovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kipovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Енотека
    Испратена: 27.Август.2006 во 22:15
Dali ima nekoj koj se zanimava so sobiranje na sortni vina, Jas imam kolekcija od stotina i sakam so nekoj da razmenam po nekoj zbor za ova hobi.
kipovec
Кон врв
Korintian Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Korintian Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 22:35
Originally posted by kipovec kipovec напиша:

Dali ima nekoj koj se zanimava so sobiranje na sortni vina, Jas imam kolekcija od stotina i sakam so nekoj da razmenam po nekoj zbor za ova hobi.
 
Немам хоби да ги собирам, но имам хоби да ги пијам. Можи да дадеш едно до две да пробаме
Sexy Boy
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 23:04
И на мене не ми останува некое затворено шише иако сум голем љубител на сортни вина
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2006 во 02:46
e ja nemam ama sakam da pijam
Кон врв
kipovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kipovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2006 во 09:22

e pa sega mojme da prajme muabet za toa koj vina se podobri, pa posle ke mozime da probame nekoe

 
Ama sepak pojke me interesira ako ima nekoj so sobira
kipovec
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 10:19
Originally posted by kipovec kipovec напиша:

Dali ima nekoj koj se zanimava so sobiranje na sortni vina, Jas imam kolekcija od stotina i sakam so nekoj da razmenam po nekoj zbor za ova hobi.
ej ...super...odlicno hobi ,poddrska za ponatamu....sobiras sto? vina isklucivo so poznato poteklo, proizvoditel? ili malku pogolema sloboda imas? :)
Кон врв
kipovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kipovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 08:39
Po4nav da kupuvam od mestata kade shto sum patuval, neshto kako suvenir od proshetkata, pa posle kupuvav koga ke mi izlezea extra pri i odkako drugarite i prijatelite nau4ija deka imam vinoteka po4naa i tie da mi nosat. Taka sega imam kolekcija od 100tina vina. Pa sega sakam da nau4am ne6to pojke za ova hobi
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 08:42
ке добиеш едно и од мене , ке бидеш известен благовремено
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 08:47
Да прашаше дали има некој кој ќе проба дали скиселиле вината, ќе се јавеа еден куп, вака за чување малку потешко.

Имам и ја дома едно дваесеттина шишиња, ама не од хоби туку затоа што не пиеме.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 08:49
уше на гости да викнеше
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 08:54
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

уше на гости да викнеше


Кој, ја?

За гости имам домашно вино а богами и ракија, а може и пиво да купам...


Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 09:34
Poradi toa sto ne se pie kaj nas imam vina stari 15 godini..pa vina stari 4,7,9 godini....vsushnost za site priliki sto mi gi nosele vinata stojat neotvoreni(a jas tochno znam koe e od koga i zosto doneseno)....ete i jas sum si imala kolkcija vina a ne sum bila ni svesna za toa,
Кон врв
kipovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kipovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 07:24
Originally posted by beleg beleg напиша:

Poradi toa sto ne se pie kaj nas imam vina stari 15 godini..pa vina stari 4,7,9 godini....vsushnost za site priliki sto mi gi nosele vinata stojat neotvoreni(a jas tochno znam koe e od koga i zosto doneseno)....ete i jas sum si imala kolkcija vina a ne sum bila ni svesna za toa,
 
Ubo, barem sega zna6 deka ima6 mala kolekcija na vino.
Kaj mene problemot e so jas znam deka imam i si beram, e sega sakam da najdam nekoj 6o sobira i 6o praj vakva kolekcija, pa ako e pojke inaformiran da kazi nekoj zbor, dva, tri .... okolu ova
 
 
Кон врв
kipovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kipovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 08:52
Abe u6te nema nikoj so beri 6i6inja sortno vino, dobro aj toga6 berete grozje
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.