IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Многу убави линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Многу убави линкови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 21:51
Македонска искра

Им посакувам успех во работата

Изменето од mungos80 - 15.Октомври.2010 во 22:18
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 11:02
link:

Mилорад Томаниќ - СРПСКАТА ЦРКВА ВО ВОЈНАТА И ВОЈНИТЕ ВО НЕА (на српски јазик)

Книгата е од 2001 год. зборува за вмешаноста на Српската православна црква во крвавите збиднувања кои се случуваа за време на распаѓањето на СФРЈ.
Се спомнува и Mакедонија и ставовите на митрополитот Амфилохије според кого "македонците стануваат свесни оти се всушност срби" и покрај тоа што им го переле со децении мозокот.

дел од содржината: Новиот српски поредок - Коалиција на поранешните комунисти и идните епископи - За Слоба неедногласни за војната едногласни - Сличноста помеѓу Хитлер и св.Сава - Српскиот патријарх Павле подучувајќи го британскиот лорд - Конзервансот наречен Божја реч - Титоистите го бранат православието - Српската црква и насилството - Кога, зошто и како треба да убие православниот Србин - Во што се` дуваше митрополитот Амфилохије - и тн....

Изменето од Majkl - 16.Октомври.2010 во 11:15
Кон врв
cuckove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cuckove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2011 во 21:59
Професорот и државникот Мане Чучков пред и по АСНОМ

научен труд на академик Блаже Ристовски објавен во публикацијата Современост од декември 2005та год. (год. 53 бр. 5) за потпретседателот на АСНОМ Емануел Мане Чучков (1901-1967)

http://cuckove.blogspot.com/2011/02/6.html

http://cuckove.blogspot.com/

Изменето од cuckove - 09.Февруари.2011 во 22:44
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 14:25


Прв македонски портал за археологија: да

PORTA ARCHAEOLOGICA


Кон врв
cuckove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cuckove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 23:39
Емануел Мане Чучков (1901-1967) Потпретседател на АСНОМ http://www.scribd.com/fullscreen/48915496?access_key=key-1ccomfe5y5399jgk2p7s
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 23:44
http://www.seznajko.com.mk

Изменето од paton - 13.Ноември.2011 во 23:44
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44445
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 12:44
Деновиве барав некои податоци од одреден регион и одредена годиана.
Па успат неколку книги што ми улетаа,дел може и ги има тука .
http://www.makedonijaese.com/images/Aleksandar_makedonski.pdf
http://www.makedonijaese.com/images/FilipVtori.pdf
http://www.makedonijaese.com/images/Argumenti%20makedonski.pdf
http://www.ristopopovski.com/pdf/mitologija.pdf
Добро е дека има,да не сега се ставам кафево ми е готово
http://www.gbiblsk.edu.mk/images/stories/eknigi/za-makedonckite-raboti.pdf

Изменето од Орка - 13.Февруари.2013 во 10:50
Кон врв
kkniango Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkniango Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2019 во 15:43
Ето един линк за Венко Марковски.

http://veni.com/venko.html
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.