IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Деца со посебни потреби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Деца со посебни потреби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Деца со посебни потреби
    Испратена: 23.Август.2006 во 07:55
site razgovarame za decata a nikoj od nas e sega ne znam kolku razmisluva za decata so posebni potrebi
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 08:12

obicno roditelite na ovie decinja se organiziraat vo zdruzenija poradi polesno ostvaruvanje na zaednicki potrebi, znae li nekoj konkretno takvo zdruzenie ? sto mislite za idejata da najdeme nacin za nekoja simbolicna pomos? eve..ako nekomu se dopadne idejata mnogu drago bi mi bilo.. 

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 08:26
Zavisi od samata potreba na deteto. Koj kolku razmisluva....pa ako ne si direktno zasegnat, bas i ne razmisluvas mnogu. Eden period odea na MTV emisii za instituciite za deca so precki vo razvojot, kade i roditelite iznesuvaa svoi iskustva.

Maja mozam da zboruvam za iskustvoto so moite deca, ne mozam da zboruvam za nesto sto ne mi e poznato.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 14:58
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

obicno roditelite na ovie decinja se organiziraat vo zdruzenija poradi polesno ostvaruvanje na zaednicki potrebi, znae li nekoj konkretno takvo zdruzenie ? sto mislite za idejata da najdeme nacin za nekoja simbolicna pomos? eve..ako nekomu se dopadne idejata mnogu drago bi mi bilo..

Da eve jas redovno doniram vo zdruzenieto na roditeli koi imaat deca od cerebralna paraliza.Kako i za decata so posebni prechki vo govorot i sluhot.Ova e se individualno pa taka sto koj saka slobodno moze da donira.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2006 во 09:36
 


Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:24
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 14:35
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Delfin Delfin напиша:

obicno roditelite na ovie decinja se organiziraat vo zdruzenija poradi polesno ostvaruvanje na zaednicki potrebi, znae li nekoj konkretno takvo zdruzenie ? sto mislite za idejata da najdeme nacin za nekoja simbolicna pomos? eve..ako nekomu se dopadne idejata mnogu drago bi mi bilo..

Da eve jas redovno doniram vo zdruzenieto na roditeli koi imaat deca od cerebralna paraliza.Kako i za decata so posebni prechki vo govorot i sluhot.Ova e se individualno pa taka sto koj saka slobodno moze da donira.
 
Прекрасно ,похумано не може да биде ,секоја чест за ова !!!! :) 
 
Идејата ми беше малку поинаква.....демек.....ете таму некој форум.идивиди донираше.....толку и толку на здржението...тоа и тоа.......во мегувреме на ваквите хумани индивидуалци  можеме само да им оддадеме признание од срце...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 15:47
Zosto da ne se donira preku forumot, no treba da se razgovara za ova...

Veruvale ili ne Zdruzenieto na roditelite na decata zaboleni od cerebralna paraliza nema svoe sedishte.Malku ova mi bese cudno zosto koga se javiv za donacija i sakav da otidam vo zdruzenieto mi beshe odgovoreno da doniram na zirosmetkata.Koga pobarav da se vidam so nekoj od pretsedatelot malku nesigurno dobiv odgovor ama videte nemame sediste duri i sostanoci vrzime kaj mene doma vo Dracevo...i bla bla bla...Neodgovorno navistina , ne znam kako funkcionira ova vaka, no sepak ne mi beshe prechka da prodolzam so mojata donacija.Inace od drugite gradovi vo MK znam deka zdruzenieto vo Veles odlichno raboti i gi sledi site problemi na roditelite koi imaat zaboleni deca.

Nase e da sme humani, sekoj mal iznos na donacija za ovie decinja e golema pomosh.DA BIDEME HUMANI!
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 13:50
Многу често одам кога има собир на таква проблематика.. Ги обожавам малите и често другарувам со нив, ми се случува и често да им носам поклончиња. Но поради фактот дека сите ми се наеднаш тука многу често не знам на кое дете да се свртам, така да често одам и посебно кај некои од тие деца.. Прекрасни се навистина...
Во Македонијава нема никакви установи, нити пак услови за нивно развивање, помош здравство итн..
Имаат донации понекогаш, но се самите родители се трудат да навтасаат толку голем терет..
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 10:18
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:24
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 11:46
Jas doniram redovno, bi ti dala tel broj kade da se obratish.No ne sum bila na nivni sostanoci,taka da koj bil neka napise kako da se vklucish vo nivnata asocijacija za pomosh na decata.Na site k eni e dobredojdeno osobeno sega pred Novogodishnite praznici...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 17:02
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:24
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 23:03
mi e zal za niv i na im treba ismejuvanje zatoa sto tie ne se krivi zatoa sto imaat posebni potrebi.
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
jasminaiva Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasminaiva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 23:22
Jas sum direktno vklucena vo problemite na decata so precki vo razvojot. Rabotam vo momentov na naogjanje na reshenija za pomosh na edna grupa na deca i na semejstva na koi im e najneophodna. Koj od vas e navistina human moze da mi pishe pa da se dogovorime neshto zaedno da napravime.Smile
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 02:34
zalno e sto za tie deca drzavata e gluva i slepa ,pa dodeka nekoj licno ne go zasegne nisto i ne prevzema,,,
na tie roditeli ne im treba tugi sozaluvawa tuku im trebaat finansii za da mozat da im pruzat dovolno nega lekuvawe na tie deca....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.