IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 18>
Автор
Порака
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 14:35
Zbunet a ako zeva na strana,a e nevina?LOL
Just love
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 16:48
heheehehe  za tie bolno ljubomorni sto se mislam deka treba daznaat kade im e mestoto
jas nema sansi da bidam taka ljubomorna toa e maltretiranje eden den ke mu se zdosadi od tebe i korpa ........posle heheheh
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 17:07
Ljubomorata moze samo da ja unisti vrskata.
Just love
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 22:52
Ljubomorata e edinstven dokaz na ljubov, a drn, drn, jarinja deka taka ubavo ne bilo, deka toa ke ja rasipalo vrskata, bljak. Flegmaticna vrska, sekoj so sekogo da se ebe i pak da si sedat zaedno na baza na poverenje, povrakjotka, udav i davez. A be ne smee da mrdne oti porano maz koga ke dosol u kuka kako gospod da dosol, nogi mu mie, mu se trese i zatoa brakot trael. A sega prepucavanje u stilot : - Znaes li koj sum jas, a znaes li koj si ti i drn, drn, ke si odam kaj majka mi, ne si samo ti, a deteto sto raste gleda i si misli deka taka treba i toa tera taka. . .
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 01:51
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

dodeka ne mi dava pricina, ne sum ljubomoren no ako primetuvam levo-desno e togas sum cist gad!!!


сум и те каков гад, кога сум ептен љубоморен!
како може на некој нон стоп да му посакува добро утро? а кога ме гледа мене наутро, НИШТО! демек ме остава да се наспијам?! и да закаснам на работа?!

а замисли какви можат да бидат жените кога се љубоморни, иако нон стоп викаат:
 -кој, јас?  не сум љубоморна!
море и те како се љубоморни!
затоа бараат секакви начини да привлечат внимание!
погледни како само обрнуваат внимание на облеката, шминката, накитот! што сакаат да постигнат со тоа? љубомора кај партнерот?




Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 02:03
RADUVAJ SE DODEKA IMA STO DA SE VIDI NA PARNEROT-KATA....LJUBOMORATA E NESTO STO MOZE DA UNISTI SE...
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 02:13
абе да го прави тоа само за мене ...
ама ...
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 02:16
ZIVA GLUPOST PA BAS MI E MILO KOGA NEKOJ VELI ZA PARTNEROT-KATA DEKA IZGLEDA SUPER I VOOPSTO NE SUM LJUBOMORNA ZA TOA...TOA E OBOSTRAN USPEH.
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 03:19
DO PRED NEKOJ DEN Wink
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 19:54
Kako da bidam koga ne mi dal pricina.........
a kolku sakaaaaaaaaaamBig%20smile
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 21:08
Originally posted by str8up str8up напиша:

DO PRED NEKOJ DEN Wink

ne lazi uste si... ....krsteeeeee....LOLLOLLOLLOLLOL
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 15:17
Љубомората во врска е релативно нормална работа, тврди истражувањето спроведено од повеќе британски психолози, но само доколку е умерено дозирана.

Истражувањето кое е спроведено на британски парови покажува дека љубомората е застапена во сите врски и како е речиси невозможно да се отстрани.

Кои се тие работи кои не поттикнуваат на љубомора и поради кои влегуваме во расправија со партнерот? Многу е веројатно дека не постои ниту еден човек кој не е воопшто љубоморен, бидејќи љубомората е всушност непријатно чувство, чувство кое се појавува кога веруваме дека е загрозен нашиот статус кај особата што ја сакаме.

Љубомората која се конзумира во мали дози не е во принцип негативна, дури и ја храни нашата самодоверба.

Доста често мажите и жените намерно предизвикуваат чувство на љубомора кај партнерот, што многу делува при понатамошниот развој на врската.

После тоа како резултат се појавува недоверба и сомнеж поради што и најчесто се случуваат варањата.

Љубомората во врска секогаш значи недоверба, а може да стане и главна тема во сите разговори помеѓу партнерите, што е прилично нездраво за двајцата.

Сепак, најтешко е да се реши случајот на љубомората бидејќи многу луѓе не знаат како да се постават и како да се однесуваат према неа.

Психолозите препорачуваат постепено решавање на случајот "љубомора" и секогаш да се прави отворен разговор околу проблемите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 15:18
oti nekoj ti dira v0 pripadnosta
saka da go ima i ti mislis deka gubis toa sto ti pripagja
e zatoa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 15:21
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:



Љубомората која се конзумира во мали дози не е во принцип негативна, дури и ја храни нашата самодоверба.

Психолозите препорачуваат постепено решавање на случајот "љубомора" и секогаш да се прави отворен разговор околу проблемите.


Kako sto trgnalo vremeto se poveke ljubomorni lugje ima, a megju niv i jasConfused
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.