IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Домакински работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домакински работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 18:54

јас сум сељак и ја пуштам жена ми да води сметка за дома, а правам само ако нешто ми се каже

You are fired!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 00:13


Interesna tema ...

doma mazot lezi na kauc i gleda fudbal ...
i gleda na tepihot edno livche ...
i si misli ...
deka zenata ke go podigni ...

toa e "normalen" nacin na ziveenje ...

Dokolku "ne e normalen" ...
treba da stane da go zeme livcheto
i da go frli vo kanta za djubre ...

ama kantata obichno e prepolna ...
treba odma da ja zemi ...
i da go frli djubreto ...

potoa odi vo kuaptilo gi mie racete ...
i gleda na tavanot edna damka ...
odma zema var i varosuva ...

ete sto moze da napravi edno livche ....
samo zavisi sega koj prv ke reagira ...

takov ni e i zivotot...

zamislite site da reagiraat kako vo vtoriot slucaj ...
za eden mesec ...
ke sveti gradot ...

a isto taka i zenite ...

mnogu ke ne falat ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 15:17
jas doma se imam i masina za mienje sadovi, i masina naparea za cistenje ama ne da me mrzi ni peglam ko so treba (stalno kupuvam alista so netreba peglanje), se ce rabotam ce odam na rabota i dupla smena samo da ne sureduvam doma

osven gotvenje (obozavam) ama posle drug da mie

a se jas rabotam, sega da najdam nekoj maz se da sureduva doma jas samo na rabota ce odam i ako ne se premazam
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 08:43


Kako go docekuvaat zenite mazot ...

Vo ova vreme na intenzivna nega ....
mislam intenzivno ziveenje ...

mnogu e vazno kako zenata go docekuva mazot ...

eve kako go ceka zenata obicno ...
go ceka vo trenjerki ... (sukalo varijacija) ...

i obicno pocnuva razgovorot:
- sto se zadrza tolku pa ti na rabota ...
(asocira na tuuu ... nesposoben eden)

- pak tebe budala te najdoja da im rabotis ...

I ke trgni muabetot na raspravii ...

A kako treba:
- odi mazot doma ...
- vklucena klimata ...
- zenata napravila koh i mirisa na vanila...

i koga ke vleze mazot ...
da se oseti malku kako gospodin ...
cel den go drnkale navamo-natamo ...
koga ke vleze doma treba od corapi da izleze ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 00:14
Маж ми помага по дома, мие садови и понекогаш уклучува правосмукалка.И мисли дека дека како тој што работи по дома никој маж не работи.На секоја препирка( не велам кавга) неговиот домаќински придонес обавезно ми го качува на глава.А ќерката од нејзината соба не излегува.Добро е што барем ја средува.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 09:48
Zatoa nema da se zenam, sluga da i bidam na tamu nekoja i celo vreme da mi vika, kako ne
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:36
Значи таа треба да ти биде слугинка.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:51
слугинка или жена?
попис:
како ги запишуваа жените кои немаат работа, домаќинка?
а како ги запишуваат мажите кои немаат работа, невработен?
така?
а зошто е тоа така, се запрашал некој?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:56
Сега веќе не постои терминот домаќинка, туку само невработена.Тоа домаќинка е застарено.
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 13:13
Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Ajde ne se zalite, ja sto da kazam, sam ziveam, sam jadam, sam se peram,se sam.Samo mi e nezgodno koga pruzam alista,rezil od komsiite ,ama si imam edna finta prvo go stavam carsavot,i pozadi nego si gi redam drugite alista i taka ne me gleda komsilukot!
 
 
moj predlog ti e da si zemes masina za susenje alista em i koga ke se ozenis i zena ti ke se ofajdi, oti ne mora site alista da se peglaat posle susenjeto, a slobodnoto vreme sto go dobivas ti e gratis
Alisa
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 13:33
Originally posted by vesni vesni напиша:

Јас сум дома со две мали ѓаволчиња на кои им е најинтересно да си играат кога сите играчки се средени..и одеднаш хаос...играчки на сите страни....па му се пријало на едното бисквити на другото му се пие млеко, ова она...ја трчам на пет страни не знам што попрво да праам...таман едно сум средила друго е растурено....у мешу време пуштам машина за перење, за сушење.. па ручек.....знаат тие што се со деца по дома...и доаѓа маж ми од работа и ми вика „ ти што праиш по цел ден факаш ли нешто“... па кај го има ова...

јас те сваќам вво потполност, и јас имам две ѓаволчиња и мислам дека е тоа вистински опис, до лудило ме доведуваат, денешниве деца се многу бесни, порано ги викаа немирни, а сега "темпераментни" , туку само да се живи и здрави
Alisa
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 13:43

Prasanje do site domakinki i domakini, so sto preparati mozes da gi iscistis renglite. Edna moja drugarka sirota si go ima ovoj problem. Se sto i prekipuvalo, ne go cistale na vreme i sega kolku i da riba ne iskaca.Znaete li sto moze da pomogne?

Isto sakam da prasam kako se vadi fleka od crveno vino,..znam deka moze so belo vino,ama ako vo momentot nemas i flekata se zasusila, postoi li drug nacin?
 
 
Vi blagodaram odnapred za odgovorite.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 02:25
Originally posted by engie engie напиша:

so sto preparati mozes da gi iscistis renglite.
kako se vadi fleka od crveno vino


Се прска обилно со Мр.Пропер, се остава да преседи 15 минути и се чисти со обичен сунѓер.

Originally posted by engie engie напиша:

kako se vadi fleka od crveno vino


Има едни мали Tide средства за чистење флеки - како лепило изгледаат и мирисаат. Се става на флеката, се чека малку и се пере.

Ама реклама им удрив на Проктер & Гембл, треба да ми платат трепкање

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 09:58
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

so sto preparati mozes da gi iscistis renglite.
kako se vadi fleka od crveno vino


Се прска обилно со Мр.Пропер, се остава да преседи 15 минути и се чисти со обичен сунѓер.

Originally posted by engie engie напиша:

kako se vadi fleka od crveno vino


Има едни мали Tide средства за чистење флеки - како лепило изгледаат и мирисаат. Се става на флеката, се чека малку и се пере.

Ама реклама им удрив на Проктер & Гембл, треба да ми платат трепкање

 
Miriam, kazi mi te molam mikrovalnato so kakvo sredstvo ja cistis, da ne se sekava mirisot na hrana
Alisa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.