IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - F1 Вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F1 Вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 52535455>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 21:43

Цела војничка плата ја дадов за еден ист од bburago.
Кој бил во војска знае колку многу пари беа тоа.
Иако се поретко гледам,си го чувам на полица пред
делата на Стале Попов и Казанѕакис.


Убаво би било да ја повторат историјата...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 22:30
^^^
Новиот болид изгледа ужасно и не може ни под прозор да им плукне на претходните Хонди на Мекларен во поглед на убавина
ама се надевам дека ќе бидат брзи и нема да бидат бедотии и конечно ќе се вратат кон врвот

Ферари/Мекларен/Вилијамс е мојата омилена битка, која мора да се врати назад како во историјата љубов

утре се очекува болидот на Ферари
за сега, еве ги и Вилијамс (со Рексона како втор спонзор) и Форс индија (која заедно со Мекларен има разочарувачки бои и спонзори)размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2015 во 20:01
МТВ сеуште нема откупено пренос за Формула еден (супер, нема да ги слушам експертите), а изгледа оваа сезона ќе немаме можност да го следиме спортот на странските канали, или благо кажано, Спорт Клуб
...тој што сака да гледа, ќе мора да гледа видео стриминг на интернет и дај боже да има Ад-блок и брз интернет намигнување

...не би паничел пред време, вака, во Македонија беа пропуштени првите две трки од сезоната, кога преносот конечно се реши да го откупи МТВ и да ја замени Алфа телевизија, која па две години го пренесуваше спортот, откако завршија преносите на канал пет

така да... МТВ е во моментов моќната телевизија во поглед на преноси, ама ништо чудно да видиме пренос повторно на Алфа или Сител можеби?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 19:03
Сепак МТВ се одлучи да го емитува преносот, а исто така ќе ни биде повторно достапен и на СК4

квалификациите почнуваат утре во 7 часот наутро
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2015 во 09:29
Ako pak odi spored godinava F1 ke bide dosadna, Rozberg mu cuva grb na Hamilton, koj ionaka ima po superioren bolid od drugite, i favoriziran e od sponzori i sve... Ecclestone e korumpiran idiot, zatoa mi se gadi od F1. Patem receno so martini boite legendarno izgledase Williams, a sega izgleda katastrofa, pa patem isto taka, Sahara grupacijata ne e vo sudska postapka za korupcija?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 02:57
да се надеваме дека останатите тимови ќе ги стигнат мерцедес и ќе постои конК*ренција... се очекува доста многу од Ферари со оглед на новиот менаџмент на тимот и фактот дека како тазе ремонтиран тим успеаа да се докопаат до дури три победи сезонава, едниствени три победи кои не припаѓаа на Мерцедес
плус, се шушка дека Хаас, што треба да е сестрински тим на Ферари, ќе изврши голема асистенција на Ферари
Јас типувам на тоа дека Вилијамс ќе се вратат на стара слава со Ботас и дека Мекларен ќе може наредна година да се борат барем за првите пет места

инаку, нема да има значителни промени во правилата, колку помали промени, толку поголема конкрентност меѓу тимовите ќе има... еден голем новитет е дека повторно се враќа Европското гранд при, и ќе се одржи во Баку, Азербеџан (азербеџан бе... WTF? боље во Јемен да го одржеа)... последното Европско гранд при се одржа во Валенсија во 2012 година и колку што памтам, тоа е последната забавна и неизвесна трка што ни ја пружила Формула 1

да бев ја Берни, ќе ги намалев рестрикциите за промена на делови на моторите, ќе се договорев со Пирели да направат поиздржливи гуми и ќе ги вратев назад европските патеки...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 02:59
Originally posted by chargerburnout chargerburnout напиша:

Ako pak odi spored godinava F1 ke bide dosadna, Rozberg mu cuva grb na Hamilton, koj ionaka ima po superioren bolid od drugite, i favoriziran e od sponzori i sve... Ecclestone e korumpiran idiot, zatoa mi se gadi od F1. Patem receno so martini boite legendarno izgledase Williams, a sega izgleda katastrofa, pa patem isto taka, Sahara grupacijata ne e vo sudska postapka za korupcija?
2014 e прва сезона на Вилијамс со Мартини... да не мислиш на Брабам?

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 09:30
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by chargerburnout chargerburnout напиша:

Ako pak odi spored godinava F1 ke bide dosadna, Rozberg mu cuva grb na Hamilton, koj ionaka ima po superioren bolid od drugite, i favoriziran e od sponzori i sve... Ecclestone e korumpiran idiot, zatoa mi se gadi od F1. Patem receno so martini boite legendarno izgledase Williams, a sega izgleda katastrofa, pa patem isto taka, Sahara grupacijata ne e vo sudska postapka za korupcija?
2014 e прва сезона на Вилијамс со Мартини... да не мислиш на Брабам?ocigledno moja greska od neznaenje, pa koj pamti veke od 70 tite? hehe.
se sl*gam protiv restrikciite na delovi na motorot tuka e ona kade sto timovie razvivat delovi koi posle se sostaven del od obicnite avtomobili, toa e ubivanje na slobodata na inzenjerskoto mislenje. sepak martini boite se del od trkackata istorija i bilo kade da se izgledat ubavo
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 09:35


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2015 во 03:39
а замисли дека од наредна година Лотус можеби ќе ги носи овие бои

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2015 во 08:56
Formula E e ova. lotus ke bide dobro ili na boive sto gi ima ili temno zeleno se zolto.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2015 во 20:28
Originally posted by chargerburnout chargerburnout напиша:

Formula E e ova. lotus ke bide dobro ili na boive sto gi ima ili temno zeleno se zolto.
Ама Лотус веќе нема да постои од наредна сезона, се враќа фабричкиот тим на Рено на негово место, колку што разбрав, во соработка со Прост, а токму Прост Рено е тимот што го постирав од Formula E

Фактички си ги сменија местата, назад во 2011 Лотус ги откупи акциите на Рено, сега повторно прават замена во 2016 година
Инаку, Лотус оригинално беше Катерам, ама мораа да го сменат името замисли, поради тужбата од страна на Лотус Рено
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 13:34
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2016 во 19:49
еве ги сите најнови болиди и возачи... инаку, на тестовите во Барселона, Ферари ги имаше сите најбрзи времиња, а мерцедес АМГ имаа најмногу кругови

Mercedes AMG


Scuderia Ferrari, изненадија со новата шара што потсеќа на неколку стари болиди


Martini Williams


Tag Heuer Red Bull racing


Renault, кој веќе сега е посебен фабрички тим... бојава е најверојатно само за тестирањето


Torro rosso, излегоа со ваква боја за тестирање, инаку ќе си ја носат класичната ред бул шара


Mclaren ветуваат дека оваа година ќе бидат подобри


Marrusia Manor racing, ги изненадија сите со новата боја, а новитет се и двајцата нови млади возачи, Паскал Верлајн и Рио Харианто, кои останува да ги видиме да се докажат на патеката


И конечно нов тим во Ф1, америчкиот HAAS, партнер на Ферари... тоа што е ново е и тоа што Грожан од Лотус се префрли кај нив

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 52535455>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.