IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - F1 Вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F1 Вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
Автор
Порака
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:28
Eве ме и мене во БОЈА за да не останам неприметена LOL

ДЕЛФИН темава е супер.....заедно со Ф1 светот пропратно се случуваат  престиж, конк*ренција, реклама , девојки , скандали и техницки достигнувања и тоа ја прави темава живописна и интересна а со тоа и има многу новитети кои што баш со отварање на оваа тема ти им даде простор да се презентираат!!!
СУПЕР ТЕМА И СЕКАКО ЕПТЕН ТЕ ПОДРЖУВАМ ВО НЕА.
Јас сепак сметам дека треба да се пастираат ЛИНКОВИ а не да се прави копи/пејст а само имињата да одат во оригинал.

За истово и памет ,,солеа,, Амстел и Маја ама и ОНИ истава рабора ја имаат правено , нека си и траат молчат....Angry
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:48
ok ok eve vetuvam SmileDAVAM CESEN PIONERSKI ZBOR DEKA KE PREVEDUVAM KOLKU STO MOZAM !!!!LOL LINK E LINK NE SE VESTI TOA ...........kliknete na F1 NEWS bilo kade segde e vest kako na postovine gore nigde ne e link !
preveduvanjeto nosi rizici
- da ne prevedes dobro ( ova e javen medium sepak ,podrazbira profesionalno preveduvanje i lektoriranje )
- da te obvini izvorot na informacija deka ja zloupotrebuvas ! ( ja obrabotuvas -citaj menuvas )
 
no eve vetuvam ke preveduvam kolku mozam....si site rizici na mene ...
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:52
ti si LUD LOL

ma kakvo bre preveduvanje shta ti je?
pa kej te nema na igranje so nas po drugite temi... NE MOZE Cool JA NE DOZVOLUVAM Cool DA PREVEDUVASH LOL
togash COPY/PASTE...
abe ti si moderator..zamavaj malku so kamshik Wink
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:57
odam po kamsik i site ke dobiete LOL...........uf izbagav od temata ...idam ,,tamu,,..da si igrameSmile
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:37
koga ke gi sporedi covek prvite i poslednite postovi navistina bi pomislil ,, e ne mi se veruva ,, :)) tuku...so samoto toa sto temata prdizvika vaka golem interes znaci deka e dobra  tema :)) so posebno mi e drago ....pisuvajte ,postirajte ,komentirajte neka ima informacii neka ima komentari i razmisluvanja  , sepak sustinata e vazna a ne formata .....koj kako misli deka e ispravno taka neka postapi  toa e NEGOV post nekomu mu se dopadnal ili ne ....i ve molam otsega poveke da vnimavame na temata !
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:38
JEREZ: SCHUMACHER NAJBRŽI NA POSLJEDNJEM DANU

Michael Schumacher je na posljednjem danu testiranja na Jerezu postavio najbrže vrijeme tjedna. Nijemac je španjolskom stazom projurio za 1 minutu i 16.626 sekundi, što je za punu sekundu brže od drugoplasiranog Jacquesa Villeneuvea, odnosno 1.5 sekundi brže od trećeplasiranog Roberta Kubice.

Michaelov momčadski kolega Luca Badoer završio je na četvrtoj poziciji ispred Ralfa Schumachera i Jarna Trullija u Toyotama. Na sedmom mjestu slijedi Christian Klien, dok je Mark Webber bio osmi i posljednji vozač u današnjem poretku.


1. M. Schumacher - Ferrari - 1:16:626 - 93 kruga
2. J. Villeneuve - BMW Sauber - 1:17:714 - 97 krugova
3. R. Kubica - BMW Sauber - 1:18:194 - 45 krugova
4. L. Badoer - Ferrari - 1:18:785 - 59 krugova
5. R. Schumacher - Toyota - 1:18:921 - 86 krugova
6. J. Trulli - Toyota - 1:19:242 - 88 krugova
7. C. Klien - Red Bull-Ferrari - 1:19:701 - 44 kruga
8. M. Webber - Williams-Cosworth - 1:19:792 - 43 kruga

07.07.200
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 23:50
Стјуарди:
Без казни за стартниот карамбол

Стујардите на Фиа, присутни на трката во Индијанополис донесоа одлука со која не се преземаат дисциплински мерки против учесниците во инцидентот од првиот круг на неделната трка за ГН на САД. Осум од вкупно 22 болиди кои стартуваа на патеката беа елиминирани во два одделни инциденти во првите два свиока, што беше поттик стујардите да покренат истрага. По разговорот со возачите инволвирани во двата засебни инциденти, стујардите заклучиле дека и двата инцидента се несреќен случаји за истите не се изречени казни.

За разлика од ова, се шпекулира со голема нервоза во редовите на Мекларен Мерцедес, каде што потегот на Монтоја со кој од игра се исфрла Кими, се смета за прелевање на чашата. Се слушнаа шпекулации дека Хауг бара Монтоја да биде отпуштен пред крајот на сезоната, а на негово место да вози Педро де ла Роса. Дополнително, други високи претставници на Мерцедес изјавиле дека идеалната постава за идната година на нивниот тим треба да биде Кими и Фернандо. Монтоја наводно преговара со БМВ Заубер, Рено и Ред Бул, но не ја исклучува и опцијата за враќање во Инди рејсинг лигата.

 
05.07.2006
 
nesto postara vest sepak mislam interesna


Изменето од Delfin - 07.Јули.2006 во 23:52
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 15:38
Bez kavgi molam
Sepak treba da se diskutira za novostite vo F1 a ne da se prepukavame, koj na kogo solel pamet ili koj kako ja vodel temata, so kakvi bukvi pisuval, angliski ili hrvatski...drn drn drn
Dajte batali te go toa i pisuvajte za F1 ...moja preporaka e da koristime sopstveni tekstovi..i po moznost da ne bidat celi fermani, ednostavno da se napise kolku sto e mozno pokratko i poednostavno ( licno jas koga ke stretnam post od 10 ili poveke redovi ne go citam )
Aj Pozdrav za site
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 15:41
Schumi najbrz na Jerez
01       M. Schumacher      Ferrari      248 F1     1'16''626

Tooooo Sampioneee
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 16:32
renault ne bese tuka Tongue
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 16:55
i da bese ke go papase...ha ha ha
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 17:27
ne mozes da znaes hehe
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 18:06
abe znam ( babami se vika VANGA )
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 05:21
pa sto, dedo mi e nostrdamus HAHA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.