IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 237238239240>
Автор
Порака
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2014 во 12:51
На некоја гала-вечера, разговараат две жени од по триесет години:
- Имаш ли деца ?
- Имам син;
- Е, убаво ! А колку години има ?
- Педесет;
- Колку ?!
- Педесет;
- А ти колку години имаш ?!
- Триесет;
- Па како тоа ?!?!?!
- Па, го родив предвреме;
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2014 во 15:31
Умрел некој човек и отишол кај Господ:
- Добар ден !
- Добар ден ! Како умре ти човеку ?
- Јас бев истражувач на Јужниот Пол и по несреќен случај смрзнав !
- Смрзна ?
- Смрзнав !
- Е, чим така, прво ќе те пратам два дена во пеколот да се згрееш, па потоа ќе те земам во Рајот !
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2015 во 23:45

19 причини зошто е подобро да си од посилниот пол

1. Со една фризура можеш да тераш години, дури и цел живот.
2. Секој пат доаѓаш до оргазам.
3. Не ти треба ништо друго, освен четка за заби за да преспиеш на друго место.
4. Не ти е гајле ако на втора забава по ред некој е облечен во иста облека.
5. На 55 можеш да изгледаш подобро отколку на 35.
6. Автомеханичарот секогаш ти ја кажува вистината.
7. Мустак за тебе е прашање на избор, а не проклетство.
8. Презимето никогаш не ти се менува.
9. Можеш да погодиш петта брзина од прва! Рикверц исто така!
10. Луѓето не те зјапаат во градите додека им зборуваш.
11. Телефонскиот разговор ти трае 30 сек. „Ало. Одговараш на прашањето. Чао.“
12. Знаеш се за фудбалот и за автомобилите.
13. Можеш да отвориш тегла, без да си ја искривиш фацата
14. Можеш да смениш автомобилска гума.
15. Можеш да станеш од кревет 10 минути пред да излезеш.
16. Кога си облечен официјално можеш да трчаш, без минувачите да умрат од смеа.
17. Не се мислиш на која страна се врти штрафот.
18. Некој може да не те покани некаде и пак да си останете пријатели.
19. Можеш да се потстрижеш и за 100 денари.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2015 во 23:47

Кратки вицови за долго смеење

- Ве молам господине, половина час ја држите слушалката и молчите. Дајте јас да се јавам, додека се одлучите…
– Бидете културни ве молам, разговарам со жена ми.

– – – – –

Испрати и на споругата цвеќе на работата – анонимно. Ако се врати без нив дома, значи не ти е верна.

– – – – –

– Што значи 90-60-90?
– Возење во градот, со поминување крај полицајци…

– – – – –

– Зошто во арапските земји не се пие алкохол?
– Инстинкт за самоодржување. Замисли си да се испијаниш и кога си одиш дома да те пречекаат десет жени со сукала!

– – – – –

Женска народна мудрост:
– Она на што не се сеќавам, не се случило!

– – – – –

– Имам чувство дека жена ми ме мами. Да ја одведам ли на гинеколог?
– И што ќе види гинекологот – листа на посетителите ли?

– – – – –

Единствената невидлива сила во која верувам е Wi-Fi.

– – – – –

– Деца, денес ќе ја учиме буквата „К“. Кој ќе каже збор со оваа буквичка?
– Не Зоки, ти не! Уште не си го довел татко ти за буквата „Д“!

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 00:57
Двајца другари прават муабет, и едниов му кажува ..

Секое утро ме потсеќа на неа....
пошто и она беше многу дигната  ....црвенеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 14:56

Секс по телефон, еротски женски глас:

- Сега полека почнувам да си го соблекувам едниот чорап...  сега и вториот...  уште побавно почнувам да го соблекувам и третиот...
- Чекај ма! Ти да не си жена - мутант? Колку нозе имаш?
- Не бе глупчо!... Од Берово сам!!... Знаеш ле ти колко е студено тука, м????!!!!!........газење од смеење
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2015 во 22:15
,,,,chekaat chetiri chasni sestri pred popot za ispoved,,
prvata veli,,,jas so prst mu go doprev
otecot,,,ajde prstot na mienje so sveta voda
vtorata tazhno,,,jas so cela raka mu go fativ
otecot,,cela raka na mienje,,,
i naednash se isfrla chetvrtata,,,
a mozhe li da ja izmijam ustava prekured oti tretava ke mora da go mie gazot,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2015 во 02:32
,,,zoshto zhenite gi cheshaat ochite koga ke stanat od spienje,,,
,,,zsh nemaat madinja,,,
    
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2015 во 03:47
,,,prijatelka i prijatel,,,
pelot,,,,a kaj ti e na tebe dhshata,,,
pelkata,,,paaaa vo gradite,,,
pelot,,,paaaa kolku sho gledam prilichno si ramnodushna,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2015 во 11:08
,,,ciganchica gotvi ruchek,,,gi vkluchuva site tri ringli i na sekoi 15,,16,,17,,sekundi tendzhereto go stava te na prvata vtorara tretata,,,i se taka vo krug,,,
,,,ja gleda komshi vkata pa se chudi i na kraj ja prashuva shto e magijata so ringlite,,,a dimakinjava,,
,,od kako ni ja iskluchija strujata sega sme prefrleni na semaforot,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2015 во 03:41
,,,selo na kanibalite ,,nokj,,,
,,,eden od niv se vrti se suchi te levo te desno nikako da zaspie,,,naednash,,pichnuva,,,
,,,koj sum,,,shto sum,,,z,sh e mesecot gore,,,
,,i vo toa negovo razmisluvanje go prekinuva zhenamu,,
,,,kolku pati da ti kazham,,
,,za vechera da ne jadesh intelektualci i filosofi,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2015 во 05:21
Поминуваат татко и син покрај слаткара и синот му вели на татка си, тато сакам од оние колачиња...Таткото: Покажи ми од кои сине, ама тато ти знаеш дека неам рачиња...ЕПА НЕМА РАЧИЊА, НЕМА КОЛАЧИЊА...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2015 во 02:19
Originally posted by Суада Суада напиша:

Поминуваат татко и син покрај слаткара и синот му вели на татка си, тато сакам од оние колачиња...Таткото: Покажи ми од кои сине, ама тато ти знаеш дека неам рачиња...ЕПА НЕМА РАЧИЊА, НЕМА КОЛАЧИЊА...
безвремен црн класик
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2016 во 22:18
Мујо и Фата, 20 години во брак, се сексаат секоја вечер. Ама, Мујо инстистира тоа да го прават во комплетна темница. Една вечер, среде сексот, по грешка се запалило светло и Фата гледа дека Мујо го прави тоа со вибратор!
- Па дали си ти нормален? Откога ова го правиш свињо една, има се да ми објасниш!
- Ма, лесно ќе ти објаснам јас за вибраторот него ти мене објасни ми ги децата!
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 237238239240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.