IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 240>
Автор
Порака
Dra{C}ulA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2005
Локација: Madagascar
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dra{C}ulA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вицотека
    Испратена: 16.Мај.2005 во 21:26
dajte da se nasmeeme nekoj domacinski vic
take me away
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2005 во 13:23

A sega eden vic:

Vleguva maz vo avtobus i go prasuva vozacot: DALI SE PLAKA ZA CVEKE? A vozacot mu veli: NE. Togas mazot se vrti i veli: RUZO VLEGUVAJ!

Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2005 во 20:46

Trca debilce kaj majka si celoto rasplakano so krv na glavata i vika:

D:Mamo,mamo me udrija so kamen.

Majkata pocnuva da panici a na toa debilceto se smee...

D:aprililiiiiiiiiiiliiiiiii so cigla me udrija.

Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2005 во 21:06

 

Si bil ribar i faka zlatna ripka.Ripkata go moli pusti me ke ti ispolnam tri zelbi.

Ribarot na toa:ne seri ma. I ripceto umrelo od zapek :

Кон врв
Free Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2005
Локација: Neutral Zone
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Free Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2005 во 10:41
Si bile Bosanec, Makedonec i Crnogorec na pust ostrov!!! Mnogu im se jadelo i od nemukaet pocnale da lovat ribi.Ulovile nekolku i posle nekoe vreme ulovile zlatna ripka. Taa gi zamoloila da ja pustat i ke im ispolni tri zelbi. Crnogorecot pobaral da si e doma i da si lezi na trosedot-i ovaa go poslusala. Makedonecot pobaral da otide doma da ja vudi soprugata- taa mu ja ispolnila zelbata. Bosanecov posleden kako naj fer i rekol: ej, aj te molam vratigi ovie da si gi podelime ulovenite ribi
Bidi "free"
Кон врв
ivica5 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivica5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2005 во 00:15
Mamo,mamo ajkula vo Vardar.Dosta be ,kaj ima ajkula vo Vardar,toa premierot Buckovski pliva grbno.
Кон врв
jovce Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jovce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2005 во 10:11

         Dosol policaec na uvid vo ograben stan.Pominal pokraj golemo ogledalo vo pretsobjeto i rekol: -  Oooo ,  kolegata veke pristignal.

     

 

Кон врв
abracadabra Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abracadabra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2005 во 15:07

Kako umrel kapetan KUK?

-So pogresna raka si go iscesal gazot!

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2005 во 21:53
Shto che kaze kuce koga ce vidi nakiten bor?
Konechno mi stavija svetlo na veceto!!!

Кон врв
mako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2005 во 09:19
            Se smirivme so zenami.Pocnavme i muabet da pravime.
         &nbs p;  Sto ti kaza?
         &nbs p;  Deka sum golema svinja.


.......................................................... ............................................................ ...
         &nbs p; 
         &nbs p;   Nemozam da razberam zosto mazot mi postojano me vika "lastovichke"?
         &nbs p;   Zatoa sto posakuva da odletas na nekoe vreme.


+
Кон врв
ivica5 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivica5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2005 во 22:00
Dali moze da se dobie "sida" od VC solja?
Moze pod uslov predhodniot da ne stanal.
Кон врв
ivica5 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivica5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2005 во 22:09
Prosta recenica:muvata kasla.
Prosto prosirena:muvata kasla na drvo.
Кон врв
NoName Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NoName Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2005 во 13:47
Tazna recenica: Muvata umre od kaslanje
Кон врв
NoName Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NoName Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2005 во 13:49

- Abe komsikana dobra e a?

- Super e ama nimfomanka e !!!

- Neka krade kolku saka ke ja e*am !!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.