IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 240>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2014 во 00:37
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 08:33
Секс по телефон, еротски женски глас:
- И сега полека почнувам да си го соблекувам едниот чорап. . . сега и вториот. . . уште побавно почнувам да го соблекувам и третиот. . .
- Чекај ма. . . ти да не си жена мутант??
- Не бе, глупчо!. . . од Крушево сум. . . знаеш ли колку е студено овде!!.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 08:29
Отишол Груевски во некој хотел и му рекол на келнерот:
-Ти седни.
-Келнерот:Како не слушнав??
-Ти седни.И келнерот седнал.По некое време му се обраќа некој од телохранителите:-Ти зошто седна???-Па тој ми рече...-Абе токмак три средни....
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 02:16
Оди некој човек во болница, и здогледува како некој пациент во пижами во паника бега и гледа кај да се скрие; така, пациентот налетува на човекот, а човекот го прашува:
- Зошто бегаш ?
- Абе, сестрата вика:
зошто толку се тресеш од страв ? тоа е обична операција ! ќе помине ! зошто толку се тресеш од страв ?
- Па добро ти викала сестрата !?
- Ама она тоа не ми го викаше мене – му го викаше на хирургот !
Кон врв
lady moon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lady moon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 14:37
Маж на паркинг го бакнува автомобилот по вратите и го гали со солзи во очите. Друг маж кој случајно минува го прашува:

– Го продаваш?

- Не. Жена ми доби возачка дозвола.
♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥♥People that don't know me think I'm quiet. People who do know me, well, they wish I was:)))
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄&#
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 05:23
Некои момче и девојка оделе две години, и решиле да се земат; момчето дошло кај таткото од девојката да ја побара формално за жена; и така, лаф-муабет, и таткото на девојката го прашува момчето:
- Што работиш ?
- Па, јас сум сопственик на пет фабрики со 20 000 вработени;
Таткото на девојката ококорува очи, и го прашува момчето:
- А кај живееш ?
- Па, јас имам 20 куќи и 50 викендички;
Таткото на девојката уште повеќе ги ококорува очите, и го прашува момчето:
- А што возиш ?
- Па, имам 20 Ролс-Ројса и 60 Мерцедеса;
Таткото на девојката одушевен му вели на момчето:
- Па, момче, ти си идеален за мојата ќерка ! Сепак, да те прашам: дали имаш некоја мана ?
Момчето срамежливо ја наведнува главата и вели:
- Па, имам една мала мана;
- Е што мана ?
- Многу лажам !
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 05:01
Некој риболовец уловил златна рипка;
Ја испржил и ја изел;


Некој риболовец уловил златна рипка, и она му вика:
- Ако ме пуштиш, ќе ти исполнам три желби !
А риболовецот вели:
- Какви три желби ! Те носам јас тебе право во златара;


Некој риболовец уловил златна рипка и ја пуштил; златната рипка се свртела и почнала да си оди; риболовецот почнал да вика по неа:
- Еј, чекај, чекај ! А моите три желби ?!
Рипката застанала, се свртела, и го прашала човекот:
- Имаш ли куќа ?
- Имам !
- Имаш ли викендичка ?
- Имам !
- Имаш ли Мерцедес ?
- Имам !
Тогаш, златната рипка се свртела и продолжила да си оди:
- Ај не претерувај…;


Некој риболовец уловил златна рипка; рипката го прашала какви три желби има; риболовецот се мислел, се мислел, и рекол:
- Сакам низ рекава да тече ракија !
Така и станало;
Потоа, рипката го прашала:
- Која е твојата втора желба ?
Риболовецот се мислел, се мислел, и рекол:
- Сакам брдово да стане сирење за мезе !
Така и станало;
Рипката го прашала:
- Која е твојата трета желба ?
Риболовецот се мислел, се мислел, се мислел,…:
- Дај уште едно шише ракија !


Некој риболовец уловил на Вардар златна рипка; рипката била во паника и се тресела:
- Те молам !!! Те молам !!! Ќе ти исполнам три желби, само не ме враќај во Вардар !!!


Доаѓа некој човек целиот посипан со блато кај некој негов пријател, и се зачудува: околу куќата на пријателот полно тениски терени и на едниот играат Новак Ѓоковиќ и Роже Федерер, на другиот играат Бјорн Борг и Андре Агаси, на третиот играат Мартина Навратилова и Серена Вилијамс,…; тогаш, доаѓа пријателот и му вели на човекот:
- Зошто си бе посипан со Блато ?!
- Не знам бе !? Уловив златна рипка и и’ посакав да ме посипе со Злато !?
- А, таа златна рипка ! Абе таа златна рипка е наглува ! Мислиш јас и’ посакав супер Тенис ?!
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 13:23
Одат татко и 8-годишно синче покрај некој воќнак, и синчето го прашува татко му:
- Тато, тато, какво е ова овошје ?
- Тоа се модри сливи;
- А зошто се црвени ?
- Затоа што се зелени;
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 13:04
Оди некоја жена кај нејзиниот маж директор на работа и го затекнува во канцеларијата со секретарката седната во неговиот скут и почнува да му се дере на маж и’:
- Говедо едно ! Стоко една ! Ѓубре едно ! Вчера ти ги пеглав панталоните !
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2013 во 15:41

По успешно породување гинеколого излази од породилна сала, за да ја соопшти радосната вест.
Фоф холо пред салата видел еден млад добро збуцкан маж сос букет читки и го пита:

- Дали вие очекувате бебе?

Мажо одговара:

- Не, не … коремо ми е толкав од пивото.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2013 во 08:32
Денешните чупиња ко ќе остарат на своите внуци ќе му велат:
- Ехх деца порано баба ви каква риба беше.. по 200 лајкој на слика имав.


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2013 во 12:21
Прочитаја га Mујо прирачник„ КАКО ДА БИДНЕШ ГАЗДА ДОМА“ и одма на Фату ву кажаја: - Вечер за вечеру ке направиш ќебапчиња, после ке ме избањаш у каду, па ќе си ги измиеш зуби, ќе ми завршиш работу у кревет, и ... погоди сабајле кој ќе ме облече? 
Фата: - Погребално, п**ка ти мајчина!
смеењеѓавол
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2013 во 01:39
- Baba Rada?
- Povelete, vo emisija ste!
- Zosto ne vleguvame vo EU?
- Caj od zalna vrba!
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2013 во 12:40
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:


- A слушате ли гласови?
- (Речи дека не.)
- Не, докторе.






Изменето од LiDivio - 18.Декември.2013 во 12:41
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.