IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - "ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 19:27
јас сакам Анакин да ми донесе...хмммм.......не знам...било што мечтаење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 11:07
Paricka na raka e najdobriot poklon spored mene ionaka vo Makedonija ima se i sesto.
Osven toa podobro e pari doma da si gi trosime.
Кон врв
ilko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ilko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:54
popoleka ne se troseto po tolku pa nie vo makedonija edvaj cekame pokloni da ni donesite                                                                                                                                                   
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:11

mene sekogas mi nosat neso so ne mi se dopagja

Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 07:23
ok vi nosat sto ne vi se dopagja .a vie sto im davate ?pa neli se gledate poslem tolku god a tie sepak ve cestat so sto i kolku da e .ama vie so sto i cestite?ili ne sti zamislile so toa.ne je stvarta za edna pak kafe sto ke pratite za niv pozdrav.tie dasle mnooogu pojke i za pojke narod i se uste se bunite.poarno moze e za nikoj nisto ni poklon ni pari.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 07:43
Originally posted by rome1 rome1 напиша:

ok vi nosat sto ne vi se dopagja .a vie sto im davate ?pa neli se gledate poslem tolku god a tie sepak ve cestat so sto i kolku da e .ama vie so sto i cestite?ili ne sti zamislile so toa.ne je stvarta za edna pak kafe sto ke pratite za niv pozdrav.tie dasle mnooogu pojke i za pojke narod i se uste se bunite.poarno moze e za nikoj nisto ni poklon ni pari.
 
Za ova si vo pravo....tie NE rachunaat deka toj nekoj od stranstvo koga doagja nosi ili kupuva OD EDEN DJEB za najmalce 50 dushi....a da ne rachuname tamu chastenja po kafichi, restorani....pak chekaat od niv...(od stranstvo doshol).  I ushte red drugi raboti da ne gi nabrojuvam sega...
 
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 09:27
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by rome1 rome1 напиша:

ok vi nosat sto ne vi se dopagja .a vie sto im davate ?pa neli se gledate poslem tolku god a tie sepak ve cestat so sto i kolku da e .ama vie so sto i cestite?ili ne sti zamislile so toa.ne je stvarta za edna pak kafe sto ke pratite za niv pozdrav.tie dasle mnooogu pojke i za pojke narod i se uste se bunite.poarno moze e za nikoj nisto ni poklon ni pari.

 

Za ova si vo pravo....tie NE rachunaat deka toj nekoj od stranstvo koga doagja nosi ili kupuva OD EDEN DJEB za najmalce 50 dushi....a da ne rachuname tamu chastenja po kafichi, restorani....pak chekaat od niv...(od stranstvo doshol).  I ushte red drugi raboti da ne gi nabrojuvam sega...

 


Gi odviknav od pokloni... nosam samo Cokoladi... posto site gi sakaat... koj me ceni znae deka od srce mu ja nosam... a koj ne... nemu i da mu iznakupam najskapi pokoloni nema da znae da ceni i nema nikogas da mu e dosta...
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 03:02

Tochno taka....shto poveke im se pritresuvash, tie poveke maani ti naogjaat! 

 
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 10:43
Za ova si vo pravo....tie NE rachunaat deka toj nekoj od stranstvo koga doagja nosi ili kupuva OD EDEN DJEB za najmalce 50 dushi....a da ne rachuname tamu chastenja po kafichi, restorani....pak chekaat od niv...(od stranstvo doshol).  I ushte red drugi raboti da ne gi nabrojuvam sega...
 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie racuname i zatoa koga ni doagate vie od stranstvo so meseci se spremame, ama ne za podaroci tuku ova ni e prilika da se sobereme i podsetime na starite vreminja. Ne zaboravajte deka zboruvate za Makedonija i ne zaboravajte deka tuka koga doaga gostin debelo se troshi za da si zamezime...potpivneme. Podaroci...barem za mene ne treba...najgolem podarok mi e shto ke si ja vidam drugarkata- mojata Egejka po 10 godini, rodninite... 


Изменето од mamamd - 04.Март.2008 во 10:46
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 11:05
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Za ova si vo pravo....tie NE rachunaat deka toj nekoj od stranstvo
koga doagja nosi ili kupuva OD EDEN DJEB za najmalce 50 dushi....a da
ne rachuname tamu chastenja po kafichi, restorani....pak chekaat od
niv...(od stranstvo doshol).  I ushte red drugi raboti da ne gi
nabrojuvam sega...

 -------------------------------------------------------------------------------------------------Nie racuname i zatoa koga ni doagate vie od stranstvo so meseci se spremame, ama ne za podaroci tuku ova ni e prilika da se sobereme i podsetime na starite vreminja. Ne zaboravajte deka zboruvate za Makedonija i ne zaboravajte deka tuka koga doaga gostin debelo se troshi za da si zamezime...potpivneme. Podaroci...barem za mene ne treba...najgolem podarok mi e shto ke si ja vidam drugarkata- mojata Egejka po 10 godini, rodninite... 



mamamd ubavo receno od tvoja strana, i sigurna sum deka kaj tebe ne se vazni poklonite... no nazalost osobi kako tebe se retki... ne zboruvam za drugarki/drugari... posto tie si gi odbral sam/a i znaes tocno kakvi se... pojse kazuvam za bliskite od familijata, bas od onie koi tocno znaat kako ti e vo tuginata, kako se "macis" ...tie najvise osevuvaat od tebe...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 11:31
Ne se opteretuvajte tolku...ta i tuka si imame rodnini na koi oci nejkeme da im videme...pa i na svadbi ne gi kanime...malku si se potkaruvame...pa si ogovarame...pa zatoa e ova Makedonija...edna i edinstvena...gospod da gi cuva site...koj kaj se nashol...i kade mu e ubavo...A vo Makedonija... ubavo e i pokraj site problemi...eeee da ste sega tuka shto ubavo gree sonce...pa penzionerite si shetaat vnuci vo parkot...se tresat tepisite vo shkolski dvor...se brishat prozorci...pa plus vodata odozgora pravo na glavata na nekoj slucaen minuvac...aj da ve raspolozam...da ve potsetam kako e tuka kaj nas...da ne podzaboravite koga ke se vratite...Za pokloni ic ne mislete...dojdete da si kasnete piperce...patlidzance...lukce... i malku zuta...

Изменето од mamamd - 04.Март.2008 во 11:33
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 14:16
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Ne se opteretuvajte tolku...ta i tuka si imame rodnini na koi oci nejkeme da im videme...pa i na svadbi ne gi kanime...malku si se potkaruvame...pa si ogovarame...pa zatoa e ova Makedonija...edna i edinstvena...gospod da gi cuva site...koj kaj se nashol...i kade mu e ubavo...A vo Makedonija... ubavo e i pokraj site problemi...eeee da ste sega tuka shto ubavo gree sonce...pa penzionerite si shetaat vnuci vo parkot...se tresat tepisite vo shkolski dvor...se brishat prozorci...pa plus vodata odozgora pravo na glavata na nekoj slucaen minuvac...aj da ve raspolozam...da ve potsetam kako e tuka kaj nas...da ne podzaboravite koga ke se vratite...Za pokloni ic ne mislete...dojdete da si kasnete piperce...patlidzance...lukce... i malku zuta...


ehhhhh mamicke.... .... odma bi dosla... da mozam.... ne se opteretuvam so pokonite... jas sekoja godina istoto nosam, nema sto da razmisluvam...da znaes sega kolku me natazi....
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 17:57
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Ne se opteretuvajte tolku...ta i tuka si imame rodnini na koi oci nejkeme da im videme...pa i na svadbi ne gi kanime...malku si se potkaruvame...pa si ogovarame...pa zatoa e ova Makedonija...edna i edinstvena...gospod da gi cuva site...koj kaj se nashol...i kade mu e ubavo...A vo Makedonija... ubavo e i pokraj site problemi...eeee da ste sega tuka shto ubavo gree sonce...pa penzionerite si shetaat vnuci vo parkot...se tresat tepisite vo shkolski dvor...se brishat prozorci...pa plus vodata odozgora pravo na glavata na nekoj slucaen minuvac...aj da ve raspolozam...da ve potsetam kako e tuka kaj nas...da ne podzaboravite koga ke se vratite...Za pokloni ic ne mislete...dojdete da si kasnete piperce...patlidzance...lukce... i malku zuta...


ehhhhh mamicke.... .... odma bi dosla... da mozam.... ne se opteretuvam so pokonite... jas sekoja godina istoto nosam, nema sto da razmisluvam...da znaes sega kolku me natazi....
 
Мене пак ме исполни... Кога ги читам или слушам нашите како викаат дека ништо веќе не е како што беше порано, ми е тажно. Но кога гледам или читам дека луѓето си го живеат секојдневието онака како што е типично за кај нас (не мислам сега на економски или политички проблеми), ми е убаво. Баш убаво.љубов
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 12:36
aj ke vi dadam eden mal primer
Koga pojdovne 2 god edno poedno vo mk.
zajsovne em pari na sekoja fam em pokloni za decata.
i imaa guts riditelite da mi recat oti ami ima i tuka alista i igracki podobro ke bese pari da mi pridajte.
a ne gledaat kako ecata se radvaat tuku zinati za pari .
ama ne im kupiv nisto poevtino od kolku za moite deca.se bese isto.
to me faka inaet.
plus baska koj praj kuki ova ona pomos
pa nese vide odmor ili kako da ne sakat od srce tuku mi se cini ne gledaa samo za da zemat koj pojke od nas
zato sega ko ke pojdam na nikoj nisto ne im nosam ni davam
bog neka mi prosti ama koga ne se blegodarni i ne me cenat ko coek .kako mozam so srce da dam?
podobro da ne dam ako ne je so drago srce neli bog to ke go ceni pojke od kako d dam so stegnata dusa.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.