IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - "ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 16:33
Нит ми носат, ни носам. Секојпат мана ќе ти најдат,оти очекувањата им се превисоки(особено роднини), затоа на големите на никого ништо само на мали деца оти тие искрено се радуваат.
Отекогаш сум мрзела тракатанци и шминки, гардероби беспотребни дребулии без вредност.
Такви ситници сам си купуваш и си купуваат во секое време.
На мои блиски пријатели сум им купувала книги или некои специфични музички цд-иња кои ми ги нарачале инаку специјални шопинзи да правам, да е расфрлам со пари па после не им одговарало-НЕ.
Парфеми, злато и останати скапи работи може да подарам само по значаен повод и тоа стриктно само на одредени луѓе, ептен блиски.
Не се замарам, ниту допира до мене што ќе зборат или што ќе мислат оти тоа ништо не ми менува во животот.


Изменето од Glenn - 30.Април.2010 во 16:35
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
invonare Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invonare Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 16:09
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Нит ми носат, ни носам. Секојпат мана ќе ти најдат,оти очекувањата им се превисоки(особено роднини), затоа на големите на никого ништо само на мали деца оти тие искрено се радуваат.
Отекогаш сум мрзела тракатанци и шминки, гардероби беспотребни дребулии без вредност.

Такви ситници сам си купуваш и си купуваат во секое време.

На мои блиски пријатели сум им купувала книги или некои специфични музички цд-иња кои ми ги нарачале инаку специјални шопинзи да правам, да е расфрлам со пари па после не им одговарало-НЕ.

Парфеми, злато и останати скапи работи може да подарам само по значаен повод и тоа стриктно само на одредени луѓе, ептен блиски.

Не се замарам, ниту допира до мене што ќе зборат или што ќе мислат оти тоа ништо не ми менува во животот.


Изменето од invonare - 07.Мај.2010 во 16:09
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 14:57
Бре се замарате со непотребни работи...Секоја година бааѓи гости ни се протеруваат од старна,и стварно тие приказни знаат да ги разочараат луѓето како одма во раце ги гледаат...па како преку трет слушнале ваков таков муабет...Дека до година не им се ни доаѓа итн итн...Лошо е да генерализира човек дека таква ни е државата и народецот...Не си заборавајте земјата не заборавајте да истата им ја покажете на поколенијата тоа е поклонот кој се цени ако се знае...Најубавиот поклон го добив прехлани кога за прв пат се видов со прв братучед да сега кога и се начекаме низ нетов и убаво си поприкажеме а не само преку мајките да се поздравуваме оти и не знаеме што да си кажеме...А патувањето вие си го планирате па напрајте си го и опуштено...Иако сум си тука не секому и чест правам кога знам шо човек е...
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 14:01
Pokloni samo na deca a na povozrasnite im davam moi sliki, pokloni onakvi kakvi na niv im se dopagaat.A i se relaksiram slikajki.So maslo najcesto...даSakam da pomagam na lugeto ...pa i ponekogas i im gi podu;uvam decata...Ubavo e da se dava...toa me pravi sreken...љубов
Никогаш и од никого нисто не барам.Тоа ми е принцип...

Изменето од marsovec - 25.Јули.2010 во 14:03
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.