IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - ELVIS PRESLEY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ELVIS PRESLEY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:43
Originally posted by Ena Ena напиша:

Originally posted by sikter sikter напиша:

a koj e pa toj?збунетост


како бе кој е тој??? Ако не го знаеш Elvis, значи немаш поима од музика.

SUSPISIOUS MIND е најдобра
песната е стварно .... одлична... голема%20насмевка а како може да не го знаеш Elvis ?? збунетост
Кон врв
M2506 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај M2506 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:18
I eve pesna (potocno 3 pesni; Heartbreak Hotel, Hound Dog i All Shook up): http://nz.youtube.com/watch?v=S0noXVbcrrY&feature=related

Klipot e izvadok od negoviot NBC Come*ack Special - 1968 godina

Изменето од M2506 - 11.Декември.2007 во 23:19
Кон врв
M2506 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај M2506 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:17

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 20:38
RESPECT...
za glasot a boga mi i za stasot:)
imam eden kup pesni od nego i dobri se stvarno.
a i ubav bil mnogu, i jas da sum bila na koncert negov garant ke sum pagala vo nesvest:)
a ovoj covekov sto veli deka ne go znae, se zeza bre, ne go sfakajte ozbilno:0imajte smisla za humor:):)
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 20:18
Originally posted by sikter sikter напиша:

a koj e pa toj?збунетост


како бе кој е тој??? Ако не го знаеш Elvis, значи немаш поима од музика.

SUSPISIOUS MIND е најдобра
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 01:38
a koj e pa toj?збунетост
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 01:32
Кралот на рокенролот. Мислам дка после тоа нема што многу да се каже. Секоја него песна е богатство сама за себе. Начинот на кој што пее се движи ... едноставно ЛЕГЕНДА
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 17:35
Od Elvis e dobra "The suspisious minds"
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 10:43
Баш ми е кеиф кога ке слушнам вакви муабети...

Ретко запознавам луге кои слушаат ваква музика, или барем ја почитуваат...

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
ekica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 10:37
covekov e legenda!!!!car
ece
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 10:28
Eve edna slatka pesnicka...

LOVING YOU

I will spend my whole life through
loving you, loving you.
Winter, summer, spring-time, too,
loving you, loving you.
Makes no difference where I go or what I do.
You know that I'll always be loving you.

If I'm seen with someone new,
don't be blue, don't be blue.
I'll be faithful I'll be true;
always true, true to you.
There is only one for me, and you know who.
You know that I'll always be loving you.

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 17:25
covekot e stvarno car
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 08:51
ако има песна која не сум ја слушнал од него пратете ми ја на меил да ја чујам
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 02:43
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

aaaaaaaaaa,na posterot od dedo mi.....mislish ke zapee.........
ama imase pozar i mi izgoreConfused
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.