IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Плоштадот - срцето на Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плоштадот - срцето на Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 07:33
Originally posted by Kaliana Kaliana напиша:

Дали ви се допаѓа плоштадот на Скопје? Срцето или центарот на Скопје?
 

Или што би смениле, предложиле, за поубаво да биде?Ми се допаѓа...но не многу...што би изменила?...
Паа...би ги тргнала ...украсиве...


па после тоа дрвото....и останатите тракатанци
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 12:57
jako srce imalo skopjeto ,..a , ushte pojako ke bide izgleda,...so trista glupi spomenici na,

..nekolku  dekari prostor!смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 13:36
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by Kaliana Kaliana напиша:

Дали ви се допаѓа плоштадот на Скопје? Срцето или центарот на Скопје?
 

Или што би смениле, предложиле, за поубаво да биде?Ми се допаѓа...но не многу...што би изменила?...
Паа...би ги тргнала ...украсиве...


па после тоа дрвото....и останатите тракатанци
  
ej.... aj ostavi gi ljubovnicive!намигнување  голема%20насмевка

inaku se slozhuvam so tebe mnogu gluposti natrupaa bez vrska!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 14:59
сликава случајно на интернет ја најдов ...инаку сите вакви ситни *статуетки* би ги тргнала
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 18:20
и мене истото ми смета кај скулптурите, самите по себе се во ред и дел од нив ми се допаѓаат, но натрупани на толку мал простор и притоа ставени во некое ќоше и на страна, губат од своето значење и убавина и потешко привлекуваат око, а згора на тоа напаѓаат веќе дефинирани јавни површини
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
darkwoods Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darkwoods Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 10:58
Ми не допага многу.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 16:31
Многу реакции и од стручната јавност и од лаиците....за некои милионските суми се фрлени пари,а некои овој потег го гледаат како иновативен и креативен,а скулптурите си го фатија своето место,ни се допаѓало нам тоа или не.Изменето од renatax - 05.Октомври.2010 во 16:31
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
slovenska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slovenska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 21:21
sosema pomirliv stav na renata i ne rečeno ništo sekoj grad treba da ima mesto kako ploštad vo skopje, i sekoe vreme ima svoja moda, neka se menuva neka se trkala, ništo ne e večno
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 21:38
За жал slovenska,на Рената не и преостанува ништо друго освен да се помири со новиот изглед на плоштадот...и да,без оглед дали тоа на мене лично ми се допаѓа или не.

Мала забелешка,одлично  си го совладал македонскиот јазик.да
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 23:12
Многу реакции и од стручната јавност и од лаиците....за некои милионските суми се фрлени пари,а некои овој потег го гледаат како иновативен и креативен,а скулптурите си го фатија своето место,ни се допаѓало нам тоа или не.


Kakov kreativen i inovativen?......ako 2-3 dena ne pomines niz centarot, ke se sopnes od nekoja nova "inovacija" na patot!
Sto e ova Makedonska Renesansa na umetnosta?
Sto e premnogu premnogu e, i bez vkus sekako!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 01:47
се што му требаше на плоштадот беше една голема грандиозна фонтана и надополнување со објекти на празното зеленило, доколку евентуално морало да се става споменик таму требаше да биде еден и централен, со што плоштадот ќе биде сосема посветен на него и така и крстен
другите споменици требаше да бидат по други паркови и плоштади, вака заедно, никако!!!

и ќе заборавев, голем недостаток на плоштадот е тоа што не се средени воопшто средините и улиците кои водат до него, не се средени во многу сфери, кои заедно со плоштадот треба да формираат една пешачка целина, а они ќе не култивирале со споменици... е тоа е погрешното во спомениците, а не дека некој има нешто против споменици, како што оние од политиката се обидуваат да не представат


Изменето од zabegan - 04.Април.2011 во 01:47
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 14:54

„Скопје 2014-та“ и огромните суми народни пари долго време се цел на критики на јавноста, а стасаа и до светските медиуми.

Британски „Економист“, неодамна проектот го споредуваше со епизода од стриповите на Астерикс и галските авантури. „Економист“ тврдеше дека премиерот Груевски несомнено ќе сака „Скопје 2014-та“, за кој се потрошени стотици милиони евра пари на граѓаните, да го искористи во изборната кампања како негов голем успех.

............................................................................................................

...ako nie ne znaeme,..valjda ekonomist znae shto kazuva i ....pishuva!аплауз


...galskite avanturi,a?.....aaahhahahahahaa......

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 16:18
Ќе треба да се гради нов плоштад наскоро... овој веќе и не е некој плоштад.
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.