IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за ЦЕЦА?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за ЦЕЦА?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 50>
Автор
Порака
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:32
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Neznam koja ti e celta sega - sakas da se vregame ili.
Zal mi e no nemozam da se raspravam so tebe, a za moive godini i sramota mi bilo.
Jas vo zivotov znam sto imam videno i sto e sto ali ako, mozam da te razberam.
Brkaj rabota
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:32
Clap
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:35
pa se ispotepale siptarite :)a toa so cenite bojan pederot nadaval gi pumpal
vreganje
koj te vrega jas li?
ne e tocno
ti sam moze si se vregas deka si se nasol nekade
sto e sto bre sefe da ne mi reces ceca e za intelektualci ?
luge koj sto znaaat sto e sto
pa tie glas ne bi pustile na televizorot a kamoli da pojdat da ja vidat !!
vistinata si ja kazuvam jas bre ej plus moe nivo ne ti e vo nikakvo blisko podracje na tebe
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:40
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa se ispotepale siptarite :)a toa so cenite bojan pederot nadaval gi pumpal
vreganje
koj te vrega jas li?
ne e tocno
ti sam moze si se vregas deka si se nasol nekade
sto e sto bre sefe da ne mi reces ceca e za intelektualci ?
luge koj sto znaaat sto e sto
pa tie glas ne bi pustile na televizorot a kamoli da pojdat da ja vidat !!
vistinata si ja kazuvam jas bre ej plus moe nivo ne ti e vo nikakvo blisko podracje na tebe
 
Ne ne ne, toa so vreganjeto ne bese za tebe, procitaj i ke svatis, za toa ne ti kazav, a deka nema intelektualci be bratce sto ja slusaat Ceca se lazes, i pak ke ti kazam, ne ja obozavam ama nemam protiv nea ama bas nisto, ona pee muzika sto e karakteristicna za ovie prostori i e mnogu uspesna vo toa, i toa e fakt, zboram sto gledam, a ne sto slusam.
Ja napolni Marakana, napolnila u Sofija cel stadion, kaj nas luge placat po nea i kako sto i sam znaes neznam koj no ostavaat teski par - 200 evra ne e karta za Roling Stones ali aj, epa sto drugo da kazam. Koj sme jas i ti da kazeme deka nevredi.
A toa Bojan sto e pederce pederce e i toa e fakt i toa mnogu e odvraten, ali lugeto plakale, epa vidi.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:55
sefe sto da vidam ne te svacam sramota e da ne napolni
a i plus zal mi paga sto lugevo i idat iskreno ne na nejze tuku na vakvi stvari a koga ce dojde nesto talentovano ili sto bilo prestava so vrednost vistinska nikade gi nema
bojan ne go spominjaj cotek ce jadese od mene buljasiste nevideno e auspux so tapija
struga kako prvo imalo 10000 iljadi od koj 9000 se stranci albanci od svedska germanija svajcarija
sto ne im se vazni parite ili na sto gi trosat !
 
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:59
Neznam jas koj bil a koj ne u Struga ali polno bilo, a aj kazi ne li ides nekad u kafana ili pa sto slusas na Zabavi posle polnok, osven ako ne si na zurka.
Sekoj slusa toa, pomalce ili poveke
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 23:38
zurka batce non stop sum a kafana pa ne zezaj ima nasi pesni sto po kafani gi pustaat :)
a i ne se zamaram u kafana so muzikata drustvoto mi e po bitno
:O)
 
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 23:40
E taka te sakam, znaci ides, ne deka za muzikata ama i sam znaes deka sekakvi luge idat - intelektualci, seljacista ... i se nadalje.
A Ceca se pusta a dali ti ili jas slusame ne e bitno, bitno e deka mnogu luge slusaat i nemoze nie tie luge da gi vregame i slicno.
Ceca si e Ceca i toa e - mnogu ja postuvaat.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 23:46
postuvaat hm ne bi rekol ama aj neka ti stoi ,neka i sto anegdotata
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:39
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa se ispotepale siptarite :)a toa so cenite bojan pederot nadaval gi pumpal
vreganje
koj te vrega jas li?
ne e tocno
ti sam moze si se vregas deka si se nasol nekade
sto e sto bre sefe da ne mi reces ceca e za intelektualci ?
luge koj sto znaaat sto e sto
pa tie glas ne bi pustile na televizorot a kamoli da pojdat da ja vidat !!
vistinata si ja kazuvam jas bre ej plus moe nivo ne ti e vo nikakvo blisko podracje na tebe
 
Ne ne ne, toa so vreganjeto ne bese za tebe, procitaj i ke svatis, za toa ne ti kazav, a deka nema intelektualci be bratce sto ja slusaat Ceca se lazes, i pak ke ti kazam, ne ja obozavam ama nemam protiv nea ama bas nisto, ona pee muzika sto e karakteristicna za ovie prostori i e mnogu uspesna vo toa, i toa e fakt, zboram sto gledam, a ne sto slusam.
Ja napolni Marakana, napolnila u Sofija cel stadion, kaj nas luge placat po nea i kako sto i sam znaes neznam koj no ostavaat teski par - 200 evra ne e karta za Roling Stones ali aj, epa sto drugo da kazam. Koj sme jas i ti da kazeme deka nevredi.
A toa Bojan sto e pederce pederce e i toa e fakt i toa mnogu e odvraten, ali lugeto plakale, epa vidi.

ako muzikata so ja prajt ceca e karakteristicna za ovie prostori togas jas sun avionWinkmuzika karakteristicna za ovie prostori mojs da baras vo folklor a ne vo nesto novokomponirano,a i ako baras vo novokomponirano,vo makedonija ama bas nikoj ne prajt muzika slicna na onaa od ceca...
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:52
Sto mislite za CECA?
на Цеца и посакувам добро здравје и Big%20smile...и помалку мрсно да јаде ...Big%20smile слободно нека пее ...кај мене Пинк ,телевизорот ,,не фаќа ,, Big%20smile
Кон врв
irena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 16:24
Ceca - proizvod na najlosiot period na ovie nasi balkanski prostori... UZAS
i site slicni nus proizvodi...
TI I JAS VECEN POVIK I ODGOVOR
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 17:07
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Sto mislite za CECA?
на Цеца и посакувам добро здравје и Big%20smile...и помалку мрсно да јаде ...Big%20smile слободно нека пее ...кај мене Пинк ,телевизорот ,,не фаќа ,, Big%20smile
хеххехе........јако ти е воа нема што Thumbs%20Up...е кај мене стварно не фаќа...оти ја не давамLOLLOLLOLи оти само странско се слуша 
LOL
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 16:55
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa se ispotepale siptarite :)a toa so cenite bojan pederot nadaval gi pumpal
vreganje
koj te vrega jas li?
ne e tocno
ti sam moze si se vregas deka si se nasol nekade
sto e sto bre sefe da ne mi reces ceca e za intelektualci ?
luge koj sto znaaat sto e sto
pa tie glas ne bi pustile na televizorot a kamoli da pojdat da ja vidat !!
vistinata si ja kazuvam jas bre ej plus moe nivo ne ti e vo nikakvo blisko podracje na tebe
 
Ne ne ne, toa so vreganjeto ne bese za tebe, procitaj i ke svatis, za toa ne ti kazav, a deka nema intelektualci be bratce sto ja slusaat Ceca se lazes, i pak ke ti kazam, ne ja obozavam ama nemam protiv nea ama bas nisto, ona pee muzika sto e karakteristicna za ovie prostori i e mnogu uspesna vo toa, i toa e fakt, zboram sto gledam, a ne sto slusam.
Ja napolni Marakana, napolnila u Sofija cel stadion, kaj nas luge placat po nea i kako sto i sam znaes neznam koj no ostavaat teski par - 200 evra ne e karta za Roling Stones ali aj, epa sto drugo da kazam. Koj sme jas i ti da kazeme deka nevredi.
A toa Bojan sto e pederce pederce e i toa e fakt i toa mnogu e odvraten, ali lugeto plakale, epa vidi.

ako muzikata so ja prajt ceca e karakteristicna za ovie prostori togas jas sun avionWinkmuzika karakteristicna za ovie prostori mojs da baras vo folklor a ne vo nesto novokomponirano,a i ako baras vo novokomponirano,vo makedonija ama bas nikoj ne prajt muzika slicna na onaa od ceca...
 
Rekov Na ovie prostori, a ne samo vo Makedonija - plus vidi sto e karakteristicno za poslednive 10-15 godini, i idi sto se slusa sekade na balkanov.
Grcite prerabotuvaat Srpski Turbo Folk pesni, Bugarite, pa i nie po nekoja . . ako mislis deka zboram gluposti proveri.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.