IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - АРАМИИ - кој украде повеќе?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АРАМИИ - кој украде повеќе?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
Прашање: КОИ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ЛОПОВИ ВО МАКЕДОНИЈАВА???
Одговор Гласови Статистика
567 [50,04%]
566 [49,96%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 17:55

Nemal NRGMKD druga rabota pa se raspishal so saati....Nikoj ne pishuva i ne se pritresuva tolku ako ne ocekuva nekakva korist od toa....jas nitu sum dobila niti cekam partiite da mi donesat....zatoa ne se zamaram so tolkavi referati..si imam pravo na glas i kako sekoj ke si go ostvaram..a politicki vojni za tugi dzepoviLOL

P.S.izvini za postot..nesakav taka da zvuci



Изменето од beleg - 25.Јуни.2006 во 17:55
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 18:31
Pa donekade si vo pravo za toa deka nemaat site korist od partiite za koi sto trcaat, no nisto ama bas nisto ne e za dzabe vo zivotot, pa ni postot so go napisa NRGMKD!!!
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 18:36
a za postot nemaj gajle izvineto e Wink
 
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 21:55
Bez razlika koj ke pobedi vazno e da se donesat pred sud onie politicari koi ja zloupotrebile svojata funkcija i proneverile narodni sredstva. Ako Bucko moze da go postigne toa ke bide podobro oti site fakti sto gi navede NRGMKD za sdsm pagaat vo voda. Istoto vazi za grujco...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 22:54
Јас мислам дека Груевски би ги судел и Бучковски и Црвенковски.А Бучковски видовме кого може само да суди дали имаше судење на некој свој човек или тоа беа само афери со кои премиерот не се замара.Абе паѓа влада.Иначе постот на NRGMKD е запрепастувачки но се гледа дека не ја има прочитано програмата на ВМРО - ДПМНЕ туку само прераскажал што му се кажало како на детенце епа треба понекогаш да се погледа вистината и во другиот образ а не пристрасно да се замара
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 00:02
lele ovoj pak so programata.abe odi raboti nesto dosta vise so tie tvoi gluposti sto si se fatil za tie programi na vmro xxx.programata pa programata lesno e da napises programa treba da ima saglam covek da ja sprovede.novi i stari ludje imal vo timot .tvoite ti zborele kakov kreten bil tito ama ako te ostavat uste malku da zabegash na dobar pat se da zborat za ushte eden kreten.
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 00:02
POSTOT NA NRGMKD E CISTA GLUPOST! TOLKAV TEKST PISUVAAT LUGE KOI NEZNAAT STO DA KAZAT T.S ISTITE RABOTI GI VRTAT VO KRUG. TREBA DA SE PISUVAAT KRATKI KONCIZNI RECENICI A NE DA SE FILOZOFIRA.
 
VIDETE SITE RECENICI OD POSTOT SE ZA VO IDNINA - KE BIDE, PRED EVROPA SME, PRED PORTITE NA NATO, POTISALE DOGOVORI AMA NIKADE NEMA ZA REALIZACIJATA NIVNA. POTPISALE MEMORANDUMI AMA REALIZACIJATA VIKA KE BIDE. DAJ DA VIDIME STO NAPRAVIJA.
 
I KOGA SI KAJ PRODAZBITE KAZITE KADE SE PARITE OD ELEKTROSTOPANSTVO! EPTEN TAZE E PRODAZBATA PA SE NADEVAM KE VI TEKNE.
 
DELA ,A NE ZBOROVI!
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 02:36
Originally posted by mishel mishel напиша:

POSTOT NA NRGMKD E CISTA GLUPOST! TOLKAV TEKST PISUVAAT LUGE KOI NEZNAAT STO DA KAZAT T.S ISTITE RABOTI GI VRTAT VO KRUG. TREBA DA SE PISUVAAT KRATKI KONCIZNI RECENICI A NE DA SE FILOZOFIRA.
 
VIDETE SITE RECENICI OD POSTOT SE ZA VO IDNINA - KE BIDE, PRED EVROPA SME, PRED PORTITE NA NATO, POTISALE DOGOVORI AMA NIKADE NEMA ZA REALIZACIJATA NIVNA. POTPISALE MEMORANDUMI AMA REALIZACIJATA VIKA KE BIDE. DAJ DA VIDIME STO NAPRAVIJA.
 
I KOGA SI KAJ PRODAZBITE KAZITE KADE SE PARITE OD ELEKTROSTOPANSTVO! EPTEN TAZE E PRODAZBATA PA SE NADEVAM KE VI TEKNE.
 
DELA ,A NE ZBOROVI!
 
edinstvenata sto FILIZOFIRA na ovoj forum si TI mishel !!!
i kako sto znam ako dobro pamtam ti sekogas se povikuvase na fakti!!!
 pa eve ti fakti!!! ili pak ne ti se dovolni tie vo postot na NRGMKD ?????
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 09:12
Originally posted by mishel mishel напиша:

POSTOT NA NRGMKD E CISTA GLUPOST! TOLKAV TEKST PISUVAAT LUGE KOI NEZNAAT STO DA KAZAT T.S ISTITE RABOTI GI VRTAT VO KRUG. TREBA DA SE PISUVAAT KRATKI KONCIZNI RECENICI A NE DA SE FILOZOFIRA.
 
VIDETE SITE RECENICI OD POSTOT SE ZA VO IDNINA - KE BIDE, PRED EVROPA SME, PRED PORTITE NA NATO, POTISALE DOGOVORI AMA NIKADE NEMA ZA REALIZACIJATA NIVNA. POTPISALE MEMORANDUMI AMA REALIZACIJATA VIKA KE BIDE. DAJ DA VIDIME STO NAPRAVIJA.
 
I KOGA SI KAJ PRODAZBITE KAZITE KADE SE PARITE OD ELEKTROSTOPANSTVO! EPTEN TAZE E PRODAZBATA PA SE NADEVAM KE VI TEKNE.
 
DELA ,A NE ZBOROVI!


Ќе те удостојам со одговор!!!! На овој народ со еден збор неможеш ништо да му одговориш, ниту да му пренесеш!!! Жално што овој народ сеуште паѓа на евтини финти од типот БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ!!!! Тоа е моментално најголемата глупост што некој ја има кажано!!! Кој тоа те*е ќе ти даде нешто бесплатно?!?!? НИКОЈ!!!! Програмата на ВМРО и тоа како сум ја прочитал!!! Инаку 80 % во таа програма е фантазија!!! Тоа што ВМРО го предлага, го нема ни во Германија!!! Тоа е за некои времиња, кога јас ќе имам плата од 5000 евра, и со неа ќе живеам како ГАЗДА, ќе си седам дома и ќе си пиуцкам КОКА КОЛА наместо вода и ќе јадам колачи наместо леб!!!! Инаку за парите од ЕСМ може бил кој да види, дека се во народна банка!!! Инаку тоа е резервата на Македонија од Милијарда и пол евра!!! Јас убаво на сите ви кажав, дека ВМРО програми не го интересираат туку само шушки!!!! Па дали некој примети дека ВМРО има побогата кампања од Коалицијата ЗА. Дали некој се запрашал од каде му на ВМРО - ДПМНЕ толку пари за фукање по кампањи, а се во опозиција!!! Инаку парите кои што се во резерва во НАРОДНА БАНКА се предвидени за следниот буџет, т.е за буџетот догодина!!!

И ЈАС СЕГА ДА ПРАШАМ НЕШТО АКО МОЖЕ?!?!!?!? КАДЕ СЕ ПАРИТЕ ОД ТЕЛЕКОМОТ?!?!?!?!? КАДЕ СЕ ПАРИТЕ ОД ЕКСПОРТ ИМПОРТ БАНКА на СМИЛЕНСКИ?!?!? КАДЕ Е АГЕНЦИЈАТА ЗА НАЦИОНАЛНАТА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА?!!?! И НА КРАЈ ЌЕ ВИ КАЖАМ ДЕКА ОВИЕ 2 НАЈГОЛЕМИ АФЕРИ СЕ СЛУЧИЈА ВО ВРЕМЕТО КОГА МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ БЕШЕ НИКОЛА ГРУЕВСКИ!!!!
ЕДНО МИ Е КРИВО!!!! ОВОЈ НАРОД НЕ ГЛЕДА, ТУКУ ПОСТОЈАНО Е ЗАВЕДУВАН!!!! МАКЕДОНИЈА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА НЕМАЛА ПРИЛИВ НА ФИНАНСИИ; ИНВЕСТИЦИИ, ЕКОНОМСКИ ПОРАСТ!!!!

Инаку што се однесува до договорите за прием во НАТО и ЕУ, ќе ти кажам друга работа!!! Реформите што Македонија ги направи во одбраната во период од само 2 години, и сите мировни мисии на АРМ и тоа како и го загарантираа влезот на Македонија во НАТО!!! Сепак решено е Македонија да влезе во НАТО 2007 под услов да се задржи овој тек на настаните!!! Имено зошто толку груевски се кити со туѓи перја!!!  Па патот до ЕУ кој го изоде!?!?!?! Да не придонесе нешто тој за Статусот на РМ во ЕУ?!?!?! Со мал прст не мрдна, а во говорите и програмите само спомнува ЕУ, ЕУ, ЕУ!!!!
КАКО И ДА Е, МАКЕДОНИЈА И ТОА КАКО Е НА ПРАВ ПАТ, И Е МНОГУ ДАЛЕКУ ОД БЕЗДНАТА ПРЕД КОЈА БЕШЕ ВО 2001.

ПРЕД ВИСТИНАТА И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ !!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 09:17
Дополнување!!!
Аферите во образованието, во 2000 година, кога учениците со рекетари беа тепани, кога се штампаа по 20 видови на учебници!!!! А денес 90 % од училиштата се компјутеризирани!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 09:29
Ај и те*е БУГИ да ти дадам еден одговор!!! Мене никој ми нема прераскажано ништо!!! Инволвиран сум во сите овие работи, и многу подобро ги знам од другите!!!! Фактите се на страна на КОАЛИЦИЈАТА ЗА!!!! Вистината на другиот образ е МИТО, КОРУПЦИЈА, СИВА ЕКОНОМИЈА,СТРАСТ КОН ДРЖАВНИТЕ ПАРИ !!!! ОПОЗИЦИЈАТА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА СЕ БОРИ ГРЧЕВИТО ДА ЈА ПРЕВЗЕМЕ ВЛАСТА, ЗАРАДИ ОГРОМНИТЕ СРЕДСТВА КОИ ШТО МАКЕДОНИЈА ГИ ИМА ВО МОМЕНТОВ!!!! ИНАКУ А ДОБРО ЈА ПРОЧИТАШ ПРОГРАМАТА НА КОАЛИЦИЈАТА ЗА ЌЕ ВИДИШ ДЕКА ГИ ИМА ПОВЕЌЕТО ОД РАБОТИТЕ КОИ И ВМРО ДПМНЕ ГИ ИМА ВО НИВНАТА ПРОГРАМА!!!! ПЛАГИЈАТИ НЕ СЕ ПОТРЕБНИ !!!!! НАЈЕДНОСТАВНО ЕДИНСТВЕН МУАБЕТ КОЈ ШТО ГО ВРТАТ НА НИВНИТЕ МИТИНЗИ Е ВЛАДАТА ПАЃА, ВО 100 ВЕРЗИИ!!!! ЗОШТО ГРУЕВСКИ ТОЛКУ МНОГУ ГО ИЗБЕГНУВА СООЧУВАЊЕТО НА СО БУЧКОВСКИ, ГЕОРГИЕВСКИ И ПЕНОВ!!!! СЕ ВИДЕ СПОСОБНОСТА НА ВМРО ДПМНЕ НА ЛОКАЛНО НИВО!!!!
ЗАРЕМ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ДА КОМЕНТИРАМ?!?!?!?

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 11:51
prvo nikoj ne ti pobara da me udostojuvas so odgovor.a narodov gleda sto se slucuva ne treba ti da objasnuvas nadolgo i nasiroko.
 
prv apsurd parite od esm e tamu i tamu, ke isceznat preku nok, ako ne isceznale, a drugo najglasnite luge protiv prodazbata na telekom go prodadoa najstrateskiot objekt vo mk.
 
 
da vidime sega kaj se parite od poslednava afera sto ja zatekna vladeackava struktura, mislam na BACILO?
 
kaj se parite od skandaloznata prodazba na zemjisteto na gradski plostad ORKA HOLDING?
 
izvestajot za finansiskoto rabotenje na Bucko ne se sekavate kakov bese, sumi pari prefrleni na agencijata orfej? KADE SE PARITE?
 
aferata dargic? 
 
SVAJCARSKITE SMETKI nema da gi komentirame?
 
VERUSEVSKI I NEGOVOTO SINCE isto taka nema da gi komentirame?
 
DIMOV ministerot za zdrastvo, koj kupuvase nakit so drzavni pari i toa li nema da go kpmentirame!
 
RESTARTIRANJETO ama LAZNO na rudnicite zletovo i oslomej.  I pred toa ke ostaneme nemi?
 
ULICNATA PRAVDA sto se slucuva sekoj den?


Изменето од mishel - 26.Јуни.2006 во 12:57
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 11:58
za obrazovanie ne zboruvaj mislam deka znaes dispoziturite na sdsm t.s ekspertite kako naplatuvaat reket na fakultetite (praven, ekonomski)
 
da se povtoram : i evropskata unija jasno i glasno kaza deka statusot kandidat e politicka odluka zaradi stabilizacijata na R.M a toa ke se slucese so sekoja vlada zatoa sto teroristite t.s destabilizackiot faktor e vo vladata. p.s eden od najgolemite ubici e gradonacalnik na Tetovo.
 
i za kakvi toa investicii zboruvas, za kakok ekonomski razvoj, kade se slucuva toa? pa R.M tone vo ekonomska kriza, a ti zboruvas za ekonomski bum?
Кон врв
djanga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај djanga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 18:09
mishel ti voopsto i dali studiras?jas imam zavrseno ekonomski i zavrsiv bez pari.ne znam zosto licniot neuspeh samo go prefrluvate na drugi.
statusot kandidat e politicka odluka no za da se slucese  za toa trebase da ima pred se proevropska politika a ne voinstvena kako do 2002.toa e golema razlika.
za 4 godini od 98-2002 imase sevkupno 4% ekonomski razvoj(0,9% godisno) a sega ima 4% ekonomski razvoj za samo edna godina.i uste mnogu takvi parametri.
 
P.S. za mishel
pred faktite  i bogovite molcat  
djanga
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.