IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 18:24
Jas pisuvam kniga!!!
Imam zasega 30 i nesto kucani strani na kompjuter i napreduvam ponatamu ne se otkazauvam.
Mozebi ke ja izdadam mozebi ne.Ne mi e vazno posto i onaka pocna kako poklon za edna drugarka!!
Prekrasna poluvistinska polufiktivna ljubovna prikazna!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
mozesk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mozesk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:08
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Јас направив обид за книга, напишав само 3 страници. Не знам зошто застанав, дали немам инспирација или се вадам само со тоа, може ме кочи тоа што цело време си велам не ме бидува. Сега размислувам дали да почнам да пишувам книга за себе, доста се проектирам преку други ликови. Не знам навистина што да правам, премногу сакам да напишам книга, а нешто од внатре ме спречува.


KNIGATA MNE E ZENA PA DA JA SILUVAS!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:51
Јас направив обид за книга, напишав само 3 страници. Не знам зошто застанав, дали немам инспирација или се вадам само со тоа, може ме кочи тоа што цело време си велам не ме бидува. Сега размислувам дали да почнам да пишувам книга за себе, доста се проектирам преку други ликови. Не знам навистина што да правам, премногу сакам да напишам книга, а нешто од внатре ме спречува.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:14
ja preprochitav ZORA od FRIDRIH NICHE.....toplo vi ja preporacuvam
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 10:43
намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 12:35
Под мотото Подари вредност, подари со љубов Издавачкиот центар ТРИ, во својата кафе-книжарница во ГТЦ, го започна Зимскиот фестивал на книгата.

По Летниот фестивал на книгата, и огромната прифатеност од нашата читателска публика, решивме на книгата повторно да и дадеме фестивалско место, фестивал во смисла на славење на книгата, нејзината вредност и нејзиното значење. Главната порака на Зимскиот фестивал на книгата е, како што кажува и самото мото, потенцирање на вредноста на книгата како подарок. За таа цел во издание на ТРИ излегоа неколку книги, секоја од нив оставајќи свој печат во локални и светски рамки, книги кои го разбрануваа светот – П. С. Те сакам, Играј Играј Играј, Бруклински будалаштини, Остров, Пламен сјај, книги кои го свртеа вниманието на јавноста кај нас – Шмизла на Сашо Тасевски и Куфер со соништа на Сузана Турунџиева.. книги кои во себе носат силна порака и огромна вредност (пошироко за книгите во Бооклеттерот или на www.kniga.com.mk).

Освен промоција на новите наслови, во текот на Фестивалот сите изданија на ТРИ ке се продаваат со попуст до 50%, а подготвени се и огромен број на пакети од книги по навистина промотивни цени.

Третиот аспект на оваа кампања е промоција на новите изданија на TASCHEN, светски лидер во издавање на монографски изданија од областа архитектурата, дизајнот, фотографијата, уметноста и филмот. Се обидуваме да ги донесеме светските трендови во моментот на нивната актуелност во светски рамики, и да ги пренесеме и рашириме светските искуства и кај нас. Од огромниот избор би ги издвоиле Architecture Now 5, Contemporary Graphic Design, Advertising Now Print and On Line, Architecture in China, Netherland, Fashion Now... За повеќе информации www.taschen.com.

kuliraj
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 00:48
,,ЗОШТО СЕ СМЕНУВАНИ,,. од Блажо Мандиќ
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
FANCY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANCY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 22:28
imam napisano mnogu sostavi koi i da gi pro4ital me prasuva zosto da ne gi soberam vo edna knigi4ka i da gi izdadam.... ali ne e toa za mene...
 
ah da... edns pocnav da pisuvam, napisav najmnogu 30 stranici i se otkazav sega ponekogas ke mi dojde nekoja zelba da ja prodolzam ali me mrzi....   
што ме боли за утре, гајле ми е само за денес -УТРЕ Е ДУРИ УТРЕ
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 18:08
ne me biva za tie raboti osven ako ne sum emocioalno rastrevozena ali od koga ke se smiram ke vikam sto sum pisuvala i da e sostavot nekoj dobar... mozebi mi fali malku samodoverba ali kako i da e mislam deka ne bi imala zifci da napisam cela kniga
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 03:50
 ИМАМ НАПИШАНО ДОВОЛЕН БРОЈ НА ПЕСНИ, НО СРАМЕЖЛИВО СИ ГИ ЧУВАМ ВО ФИОКА.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 19:39
ne sum probala da napisam kniga, ama imam napisano milioni raskazi....mnogu sakam da pisuvam i koga imam inspiracija "zabeguvam" epten.... Tongue
kuliraj
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 11:05
tesko e da se najdat finansii a uste potesko da gi opravdas tie finansii sto nekoj gi dal za da izdades kniga. 
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:56
Originally posted by natalija natalija напиша:

    
Се сложувам мила, не може да се најат финансии за да се издаде, страшно
така е
Јас ќе му предложам издавачка куќа, а дали ќе му одговара цената, нека си спореди со други издавачки куќи па нека избере
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:51
Originally posted by la fille la fille напиша:

Dogi, so sreka so knigata. jas rabotam vo izdavacka kukja i znam kolku e tesko osobeno za eden makedonski pisatel, otkako ke ja napise knigata, potoa da ja izdade i tirazot da se prodade. obicno kaj nas pecatat vo ogromni tirazi a retko koj kupuva kniga od nasi avtori. site sme popaleni po svetskite bestseleri i ne znaeme da si ja cenime nasata umetnost.

    
Се сложувам мила, не може да се најат финансии за да се издаде, страшно
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,283 секунди.