IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Коментар за нашиот театар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Коментар за нашиот театар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 21:48
Teatarot iskreno e moja golema ljubov..redovno odam na predstavi i vo Dramski i vo MNT..kako pretstavi bi vi gi preporacala Somnitelno lice(MNT),Ladalo(Dramski),Demonot od Debarmaalo(Dramski),Komsiluk naopaku(Dramski)itn..ima uste mnogu navistina sto vredi da se pogledaat..imame tolku dobri glumci,za koi sto vredi navistina da se odvojat nekako 200 denari i da se uziva edna vecer vo umetnosta..eve posleden pat bev skoro na somnitelno lice,kade sto Igor Dzambazov i Oliver Mitkovski odigraa ulogi koi se vbrojuvaat vo legendarni veke..da ne zboram za zadovolstvoto na nivnite lica po gromoglasniot aplaus,i prepolnata sala..zatoa vredi da se posetuva
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 17:55
Многу повеќе уживам во театар отколку кино(во кино не сум била не знам од кога).А нашите актери без кометар, уживам кога ги гледам Никола Ристановски, Игор Џамбазов,Дац,Тони Михајловски,Сашо Тасевски, Ивана Ристиќ и многу други.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 11:47
vo teatar da daodam koga ke ima nekoja dobra komedija a i jas sum za teatar otkolku za vo kino
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 13:15
Novo odlicno "parce" vo Dramski

"Kinegonda vo Karlalend" (ili Kandid II) od Venko Andonovski vo rezija na Saso Milenkovski, so odlicen performans na celata akterska ekipa... Especially delot so Saso Tasevski
DeepBlue
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 20:54
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Novo odlicno "parce" vo Dramski

"Kinegonda vo Karlalend" (ili Kandid II) od Venko Andonovski vo rezija na Saso Milenkovski, so odlicen performans na celata akterska ekipa... Especially delot so Saso Tasevski


Se soglasuvam..fenomenalna pretstava..vredi da se pogleda..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 21:35
teatar samo vo skopje i kumanovo,ne zna m za strumica ...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 15:17
Ако  имате прилика, не пропуштајте да ја гледате " ТАПАНИ ВО НОЌТА", дело на Брехт, во изведба на прилепскиот театар, а во режија на комшијата битолчанецот Мартин Кочовски.
Дејството се случува во Берлин, во периодот меѓу двете светски војни и ја има за тема битката на единката распната меѓу неговите розови соништа за љубов и хармонија и суровата реалност која животот на тацна му ја принесува без право на избор. Иако темата звучи навидум стереотипна, начинот на кој е осмислена претставата е несекојдневен. Глумците се цело време на сцена, неверојатно се активни, сите во исто време и глумат и играат и пеат, интензивно...интензивно... (не им треба фитнесплазење)
Чудесна претстава!
Навистина неверојатна!
Собра еден куп награди на интернационални фестивали, меѓу кои и
" сребрен ловоров венец " за најдобра претстава од средна Европа.
Гледајте ја!!!

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 10:46

Со премиера на преставата „Р“ вчера беше отворен новиот Градски театар Скопје.

Се работи за престава чија тематика е 21 век и интимна револуција кај секој човек. Преставата е на Јордан Плевнеш, во режија на Дејан Пројковски. Глумат: Рубенс Муратовски, Сашо Тасевски, Снежана Стамеска, Билјана Беличанец, Игор Георгиев, Ана Стојкова, Катерина Коцевска, Благоја Чоревски и Ѓокица Лукаревски. Градскиот театар кој има за цел истражување, провоцирање и изнаоѓање нови театарски форми и театарски јазик, годинава го основа Младинскиот културен центар.
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 16:56
blaze si vi...im zaviduvam samo poradi teatrot na tie sto ziveat vo skopjeтага
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 08:44
 
 
 Синоќа во драмски....Демонот од Дебар маало... Мара и Коце
 ме воодушевија, а Тасе , едноставно беше прекрасен....среќа
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:53
 
 
 
Денес, 27 март, е светски Ден на театарот - ден кој се одбележува низ сите театри во светот ........
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:00
Неделава бев во театар, ја гледав Демонот од Дебармаало во Драмски, луѓе... преубаво си поминав! Секоја чест на актерите наши, просто ги обожавам... планирам од сега редовно да одам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:03
 
 
 
  Кажи само како Биљана Беличанец ја одигра улогата ма Мара...!!!
 
  До сега не сум ја видела така...извонредна беше, секако и останатите...!!!
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:09
Леле навистина беше прекрасна, во срце ми остана... сите ми останаа, со другарка ми еве веќе со денови само за нив збориме... секоја чест навистина
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.