IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Foto-klub "Elema"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Foto-klub "Elema"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 10:24
ubava slucka. mi se ispolni srceto koga ja procitav, a samo mozam da pretpostavuvam kako ti bilo na tebe :)
 
za fotografijata neznam sto si naucil od emilijan, no od dosegasnite tvoi postovi ovde i komentari na foto.idividi znam deka si naucil nesto za dobrinata i covecnosta od toj covek
 
Кон врв
Rade Lukovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rade Lukovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 10:29
Zdravo do site,
Za da ne ispadne deka vo klubot  sme samo predhodno spomenatite clenovi a i da ne se navredat drugite clenovi od klubot ke go kazam slednovo.Vo klubot clenuvale i rabotele fotografii:Dusan Nenkovic,Aco Georgiev,Darko Basevski,Robert Jankulovski koi sega se profesionalni fotografi vo momentot ako ne se setiv na nekoi neka ne mi zamerat.
Inaku vo momentot vo klubot clenuvaat tri generacii.Relativno postarite
Boro Rudic, Cveatan Gavrovski i jas, vtorata generacija Dejan Gilevski,Stole Georgiev koj sega e pretsedatel na klubot,Ljupco Ristovski,Roberto Brsakovski,a vo tretata generacija se Zoki,Dare,Vlatko, Kate,Maja,Niki,Nikola,Igor,Vasko, dvete sestri ne mozam da i sesetam na iminjata neka oprostat a i drugite isto taka za preziminjata bidejci go nemam so sebe spisokot.
Inaku sme sekogas otvoreni za "sveza krv"a koj ce ostane vo klubot izborot e negov,  pa povelete.
 
Pozdrav   
Кон врв
cvetang Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cvetang Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2006 во 14:11
Hi FOTOPRIJATELI!
 
1. ELEMA e klub vo koj rabotat fotografi na poleto na kreativnata (art) fotografija.
 
2. Vo ELEMA nema plateni vraboteni, site rabotat volonterski.
 
3. Preku ELEMA zainteresiranite mozhe organizirano da uchestvuvaat na svetski konk*rsi (na izlozhbi) pod patronat na FIAP (Federation International of Art Photography). Za sekoja primena fotografija na vakvite izlozhbi, avtorot dobiva poeni od koi se gradi negoviot medjunaroden rejting. ZAvisno od rejtingot se dobivaat medjunarodno ceneti zvanja. Za uchestvo na medjunarodni izlozhbi se participira okolu 10 Evra po avtor. Ovaa participacija sluzhi za poshtarina (vrakjanje na fotografiite) i za katalog koj go dobiva sekoj participient, nezavisno dali mu e primena fotografija ili ne.
 
Pozdrav i dobro svetlo,
 
Cvetan Gavrovski, FIAP L.O.
 
 
 
 
Кон врв
Igor Kostov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor Kostov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 17:13
Дали фото клубот ЕЛЕМА ќе работи за време на летниве месеци и дали времето ќе остане исто - 20.30ч ?
Кон врв
Rade Lukovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rade Lukovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 11:05
Da,
Igor poveli vecer ce bideme tamu.
 
Pozdrav,
Rade Lukovic
Кон врв
Igor Kostov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor Kostov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 03:12
Јас доаѓам наредниот понеделник. Се надевам дека нема да ми излезе нешто побитно...
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 22:12
Do Zoran Karapancev:

Slucajno barajki informacii na Google za foto klubot Elema naletav na tvojava tema na forumov. Vo vrska so tvoeto prasanje za Emilijan Iljoski (licno ne go poznavam covekot), odgovorot e da, seuste se bavi so fotografija, a momenatalno e organizator na foto-konk*rs koj se odrzuva vo spisanieto Emiter.

Pozdrav
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 23:13
gocemk, blagodaram za informacijata. Jas se vidov so Emilijan minatata godina vo negovata prodavnica i se potsetivme na nekogashnite denovi. Togash mi spomna deka povekje ne se zanimava aktivno so fotografija, pa zatoa mi prichinuva osobeno zadovolstvo sto sege ti me izvesti deka sepak se nafatil za organiziranje na konk*rsot.

Istovremeno ti pozheluvam dobrodojde, kako na nov chlen na nashiov sajt.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:37
случајно и јас добивам е_маил-ови од емитер, а како селектор на фото конк*рсот е потпишан Емилијан, со некоја титула од ФИАП мислам.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 22:35
Blagodaram Zoran, inaku vo Emiter isto taka od pred nekoj mesec postoi i rubrika "Skola za fotografija" koja isto taka ja pisuva Emilijan.

Inaku Elema e dosta aktiven, a na 46-ta Drzavna izlozba na fotografija sobraa mnogu nagradi.

P.S.Informaciite za ova gi najdov na http://www.chkrap.blogspot.com/

Изменето од gocemk - 20.Октомври.2008 во 00:25
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.