IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 22:33
Posle procitanata kniga, jasno e deka ke go izgledam filmot prikazan od filmskata umetnost iako e nedostizna vo odnos na napisaniot zbor.Za mene deloto ima pogolema vrednost od filmot
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 00:53
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

zashto da ne treba be Pravoslavie????
Kodot na Davinci e SUPER prikazna - TRILER
çàøòî íå ñå ñîãëàñóâàì äåêà òðåáà äà ñå ïðàâè áèçíèñ ïðîäàâ༝è ëàãè çà Íà¼áëàãîðîäíàòà Ëè÷íîñò êî¼à âî Òåëî Áèëà Ïðèñóòíà íà Çåì¼àòà
nemoj da bidis tolku ogranicen vo odnos na niedna rabota,vidi ja i od druga agol,pa mozda ke izvlecis neso so ke gi pokrepit i pojke ona so vekj si go iams zamislenoWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 13:20
A zaso da ne se gleda. Koa bese aktuelen filmot THE PASSION OF CRIST bese zabranet da se gleda.Sepak toa e samo film i treba da se gleda
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:10

Jas gledam filmovi poradi razonoda, no toa ne znaci deka se sto ke vidam svakam zdarvo za gotovo. Pred site znaeme svetot na Hollywood proizveduva entertainment i se e za pari.

Inaku kritikite kazaa deka filmot ne bil tolku uspesen no sepak moze da odite i da go vidite.Napraven e spored knigata no bidejki e brzo editiran ne go napravile "sovrsen".
Кон врв
grdo pajce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grdo pajce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 23:03
pokraj tolku mnogu knigi napisani protiv citiram "najblagorodnata llicnost koja vo telo bila prisutna na zemjata",ovaa kniga i film se banalni i nemat potreba filmot da ne se gledat i knigata da ne se procitat,zosto ke se svatat samo kako umatnicki dela, a stavot ne mozat da ti go promenat
that which does not kill you only makes you wanna kill
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2006 во 01:56

    Jas ja procitav knigata i mnogu me zainteresira, pa zato nema sansi da ne go gledam filmo. Svoevremeno edno drugarce napraj tema za knigata i mnogu me raduva so na nekoj mu ima teknato da napraj i za filmo. Jas mislam deka uste pogolem odziv ke ima ko ke go vidat filmo pojke luge i duri togas ke se razvie duskusija.
     Javen apel do narodo MAKEDONSKI:
        GLEDAJTE GO FILMO
и то...
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2006 во 19:46
dokolku ja imate citano knigata samo ke si go rasipete vpecatokot bidejki filmot e katastrofalno napraven. sluckite se samo nafrlani, nema nikakva povrzanost megu niv. zal mi e samo sto dadov 180 denari za da go gledam:)
Кон врв
dragan733 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragan733 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2006 во 02:16
Рушење на христијанските догми. Би се согласил да се руши нешто што асоцира на зло, а добрината дали треба да се руши и да е извештачена, се со цел да се каже дека сето тоа е лага.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 22:40
eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 07:36
Веќе 2 недели го имам дома филмот а уште не сум го гледала(немам време)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 10:23
zabraviv da prasam dali vsusnost kodot na da vinci e ---APPLE---???? ili jas sum pogresno razbrala   Ermm
Кон врв
dragan733 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragan733 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 21:21
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!
 
Не си го разбрала филмот, можеби дека немаш некои претходни знаења.


Изменето од dragan733 - 01.Јуни.2006 во 21:21
Кон врв
dragan733 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragan733 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 21:24
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

zabraviv da prasam dali vsusnost kodot na da vinci e ---APPLE---???? ili jas sum pogresno razbrala   Ermm
 
apple e кодот на декодерот за да може да се отвори. Онаа машинката со бројки и букви. Инаку легендата вели дека на Њутон му паднало јаболко (apple) од дрвото додека се одмарал под дрвото и така се сетил на законот за гравитација.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 21:25
Originally posted by dragan733 dragan733 напиша:

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!
 
Íå ñè ãî ðàçáðàëà ôèëìîò, ìîæåáè äåêà íåìàø íåêîè ïðåòõîäíè çíàåœà.



epa taka ti e ko ja nemam citano knigata, ali sepak filmot e uzas Confused
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.