IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Екстра Тренинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Екстра Тренинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 22:08
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 22:10
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 22:11
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 21:14
eve nesto za topenje kalorii i zategnati stomacni;)

* 5min zagrevanje na tocak, elipticna masina, steper (ke gi narekuvam masina podolu)

* 10min na masina: mal intenzitet - konstantno

* 3 serii stomacni za dolniot del

* 10min na masina: 2min mal intenzitet / 1min sreden intenzitet

* 3 serii stomacni za gorniot del

* 10min na masina: 1min mal intenzitet / 1 minute sprint

* 3 serii stomacni za stranicniot del

* 5min ladenje na masina: mal intenzitet
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 08:18
Originally posted by batt's batt's напиша:


    
е мило ова ми е една од основните вежби на пилатес...
само со боси ноџиња без патичиња
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2006 во 19:39

 Aj kazete nesto za pocetnici,me interesira kako odi vezbanjeto,bidejki jas po doma si vezbam stomacni,ama bas i ne se razbiram vo toa,koj se nudi taka ...da mi objasni ???LOL

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2006 во 19:52
mislam deka Batts toa odlicno ke go napravi na zaednicko zadovolstvo.Tongue...mislam deka bi mozela slobodno da mu pises na lp...
 
 
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 15:01
Originally posted by Bella_Tigrica Bella_Tigrica напиша:

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif"> Aj kazete nesto za pocetnici,me interesira kako odi vezbanjeto,bidejki jas po doma si vezbam stomacni,ama bas i ne se razbiram vo toa,koj se nudi taka ...da mi objasni ???[IMG]height=17 alt=LOL src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley36.gif" width=17 align=absMiddle>





aj kazi sto konkretno te interesira za pocetnici?
vezbi, objasnuvanje, so tegovi, bez tegovi, za koi delovi od teloto.......znaesh pokonkretno...... ;)

    
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2006 во 22:39
Originally posted by batt's batt's напиша:

Originally posted by Bella_Tigrica Bella_Tigrica напиша:

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif"> Aj kazete nesto za pocetnici,me interesira kako odi vezbanjeto,bidejki jas po doma si vezbam stomacni,ama bas i ne se razbiram vo toa,koj se nudi taka ...da mi objasni ???[IMG]height=17 alt=LOL src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley36.gif" width=17 align=absMiddle>





aj kazi sto konkretno te interesira za pocetnici?
vezbi, objasnuvanje, so tegovi, bez tegovi, za koi delovi od teloto.......znaesh pokonkretno...... ;)

    
 
Pa stranicni stomacni, mi trebaat za abdomenot i za butovite....aj te molamLOL
Mislam....znaci postojam
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 16:54
Originally posted by batt's batt's напиша:

 
Jas ovaa ja pravam po doma, bogami bolat muskuli od nea..
A vezbi za zadnik nekoi dobri, aj kazete Tongue
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 18:56
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by batt's batt's напиша:



Jas ovaa ja pravam po doma, bogami bolat muskuli od nea..

A vezbi za zadnik nekoi dobri, aj kazete [IMG]height=17 alt=Tongue src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley17.gif" width=17 align=absMiddle>

    



eve za zadnikot tuka
    

Изменето од batt's - 05.Јули.2006 во 15:43
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 20:01
Originally posted by Bella_Tigrica Bella_Tigrica напиша:

Originally posted by batt's batt's напиша:

Originally posted by Bella_Tigrica Bella_Tigrica напиша:


<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif"> Aj kazete nesto za pocetnici,me interesira kako odi vezbanjeto,bidejki jas po doma si vezbam stomacni,ama bas i ne se razbiram vo toa,koj se nudi taka ...da mi objasni ???

aj kazi sto konkretno te interesira za pocetnici? vezbi, objasnuvanje, so tegovi, bez tegovi, za koi delovi od teloto.......znaesh pokonkretno...... ;)     


Pa stranicni stomacni, mi trebaat za abdomenot i za butovite....aj te molam

    


eve nesto za butinite;)

Lunge



Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 20:22
stranicni stomacni:    







za uste klikni TUKA


ili klikni
TUKA
za opsto


    

Изменето од batt's - 05.Јули.2006 во 15:43
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2006 во 09:11
аааааааааааааааааааааааа ме нервираат многу оние клекни стани не ми иде, од таквите скоро едвај одев, а за страничниве ги праам но тренингот ми е повеке за стомак со комбинирано малку спојлер и сега ми се појачаа а ги немав не сакам спојлериии сакам како што ми беа ич спојлери ич..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.