IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Кога сте патувале последен пат и каде?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога сте патувале последен пат и каде?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 52>
Автор
Порака
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2014 во 10:23
Navistina se rodi!
..i kaj si segaмафтање
vivi
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32091
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2014 во 19:50
Eve i od mene eden pozdrav od Cirihголемо гушкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2014 во 09:28
Валандово , Струмица
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32091
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2014 во 09:31
Sega pozdrav od Skopje...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 16:58
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

Navistina se rodi!

..i kaj si segaмафтањеmomentalno sum vo Lagos - Nigeria
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 12:37
Pozz od Singapur   

aj odam da veceram so kolegite od rabota

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 12:15
Ajde dobrodojdov vo civilizirana zemja Japonija

Grrrrr mraz ladno vamu .... Smrznav ....

Aj odam da veceram nesto eve go 20:15h pa ke legnam da spijam

pozzz nasi od Osaka

Изменето од Mindy - 24.Јануари.2014 во 12:16
Кон врв
Mushu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗМЕЈ, со тетоважа сељак!

Регистриран: 25.Мај.2013
Локација: Дома
Статус: Офлајн
Поени: 2640
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mushu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2014 во 12:44
Крушево пред неколку дена среќа
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44469
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2014 во 13:04
И како личи на зима?Има снег
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2014 во 13:45

Вчера, за Италија.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2014 во 02:01
Пред некој час се вратив од Банско и можам да кажам дека таму видов се се, ама бугари не.
Мислам 1/8 Македонија таму беше. Колку за проба, добро беше. Ама за пак - тешкодоста е

Банско како зимски рекреативен центар е прилично среден, со многу меани, хотели и (веројатно) една црква до која нозе ми отпаднаа додека стигнав. И таксисти ни за лек.
Празник било па немало. Па како да не, празникот е крив.


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2014 во 12:22
Posleden pat bev vo Tajland  ….rabotno se razbira среќа


Sleden let Kuala Lumpur - Malaysia  кул

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44469
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 17:56
Месец и половина си ги одседов во Москва.
Најубав иако краток беше периодот додека седев на Пушкинскаја.
Еден куп лоши спомени,оној потрагичен што ми се расипаа двата
телефони и мемориската картичка со поголем број фотографии.
Од интересните моменти кога ќе отидете во Москва и слушнете објава:
"Уважавајемје пасажери заради Вашата и општа безбедност од пожар во
кантите за пикавци не ги фрлајте Вашите шољи од кафе и чај."
Да знаете јас сум крив за тоа.
Оти и седев скоро 30 часа на аеродромот дента не знам колку цигари и кафиња испив.
Ноќта околу 2 часот отидов да запалам цигара кога оно кантата чури
чиниш оџакот од топилница во Скопје.И се вртам назад до вратата за
излез која само од внатре се отвара,а не можеш низ истата да влезеш и
гестикулирам на вработената малце подвикнувам начал огин вода вода...
Она ни пет ни шес ни да мрдне ме брка на вратата за влез.
Ајт отидов до таму,кога се разбравме ми дадоа шише вода двете жени
што таму седеа за некоја секунда дојде охраната и по пет минути го слушам она
уважавајемје пасажери.
Е тоа е момент кога се дигаш како квасец кога влегуваш внатре во аеродромот и сите зјапаат во тебе.
Среќа што подослабев десетина килограми иначе плафонот ќе го подигнев.
А да не заборавам и друг интересен момент...
Веќе вториот ден отидовме на Црвениот плоштад,бевме четворица.
Дузина луѓе ме сопреа и замолија да ги сликам...Доколку повторно одам
не е лошо да ова го имам ко идеа за бизнис.

Изменето од Орка - 26.Април.2014 во 18:05
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2014 во 15:50
Originally posted by Орка Орка напиша:


Еден куп лоши спомени,оној потрагичен што ми се расипаа двата
телефони и мемориската картичка со поголем број фотографии.
 


Јас па чекам слики.
А он аеродромот ќе го запалел. плазење
хи, хи...


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 52>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.