IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Кога сте патувале последен пат и каде?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога сте патувале последен пат и каде?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 22:50
 
I oficijalno da se chekiram od Montreal - Canada 
 
 
Pa fala mu na Gospod konecno zxa prv pat vo Kanada , oleeee oleeee , sledni 3 dena ke setkam tuka забава
 
 
 
 
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2014 во 18:37
Sani bich nedela dena a sega sum po rabota vo Tetovo.
I vidov duri 4 crni machki
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2014 во 09:28
Викендов во Струмицазадоволство
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2014 во 08:00
Vikendov bev vo Bansko...i pak bi...
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 04:16
Welcome to Malaysia - truly Asia <3

check in - Kuala Lumpur ...its always good to be here :-)

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32091
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2014 во 09:30
 
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 13:28
Последен пат бев во Македонија  


Следни на репертоарот  се Пекинг , Франкфурт , Кувејт , Будимпешта и Мајами за овој месец  мечтаење



Јупиииииии ке идеме наскоро во Мајами , па се вклучив на форумот да се полигавам малку во мој стил кул




П.С.  Valerija и evangeline ве гушкам големо гушкање    ( си знаете зошто , секогаш е со причина )

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 04:00
Минди, да ми го сликаш Мајами и да му кажеш дека ќе се видиме наскорохи, хи...

И да си жива и здраваголемо гушкање

Јас до Охрид само прошетав, демек за празников...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 16:22
Da se cekiram samo.

Pozzz od Miami,Florida

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2015 во 21:08
Back to back US flights

Momentalno vo Philadelphia, USA

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2015 во 14:43
Поздрав до Минди.. блазе си и` што толку патува , но дали ги има овие проблеми, се надевам дека не...

Ова како е раскажано од стјуардесата ми делува доста драматично..

http://www.idividi.com.mk/omnibus/panorama/980550/index.html?referer=forum
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2015 во 00:38
Поздрав  LiDivio  друже и до тебе среќа

Офф топик малце 

Искрено , закон им се законите, само строго , јас одсекогаш сум сакала да се знае, ако си дошол да работиш ке работиш нема да се К*рваш.  Си дошол во муслиманска земја ке ги почитуваш законите .
Што се однесува до здравтвени проблеми , мора да идеш редовно на фитнес да го одржуваш телото , плус внесување вода и витамини.  Ако си мрзелив , нормално дека ке има последици по здравјето, мора активност.

Јас сум претерано живчена личност и место не ме фаќа , така да не ми пречи што имаме различен распоред , се лета сабајле, па вечер , па се е испомешано и со саати и со временски зони. 

Единствен проблем што ме мачи и поради кој ке морам наскоро да дадам отказ и да се префрлам на аеродромот (ground staff ) е што ке мора да му се посветам на дечко ми, стварно немам доволно слободно време за љубов.

А се останато немам гајле, наспана сум, најадена дури и 10 кг здебелена, моментално сум 72 кг црвенеење

Во животот мора да се знае што ми е приоритет , па време ми е да се концентрирам малку и на љубовно поле да не бидам себична и цело време работа та работа.


Ај сега ОН ТОПИК.

Последен пат бев во Јужна Кореа 

Следен лет е Washington DC   , очигледно компанијава обожава да ме праќа на американските летови.


Олеее олее олеее   , идеме Америка повторно и повторно и повторно задоволство




Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2015 во 18:24
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

А се останато немам гајле, наспана сум, најадена дури и 10 кг здебелена, моментално сум 72 кг црвенеење


Машалаааа...

Има ли шанси да отидеш некогаш во Северна Кореја?
Ако отидеш би сакал од таму некое сувенирче да ми пратиш...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2015 во 18:57
Ааааа  друже не летаме у Северна Кореја.


Следен лет:  Минхен  , Немачка.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.