IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 242526
Автор
Порака
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 16:49
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Ете гледаш ли госпоѓо од Бутел, се јавија. Кој не е со нив е комуниста.


--------------------------------------


mene mi e toa kristalno jasno .... samo na niv ne im se nimalku jasni nekoi raboti ....


ne vi e jasno vas nisto. zbuneti ste totalka. zbrka vi e vo glavata.

voopsto ne se raboti za gruevski. siguren sum deka vo druga zemja bi bil samo nekoj menadzer na solidna kompanija, i nisto poveke.

no posle navikata na vladeenje koja ja sozdadovte vie komunjarite, normalno deka cel narod misli deka Grujo e car. pa ovoj covece go bivalo za nesto.
Кон врв
devil6 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devil6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 17:14
Originally posted by anakin anakin напиша:




Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by guinevere guinevere напиша:

Пишаните делови од овие кампањи се преполни со граматички и правописни грешки (не се вели „создајте“, туку „создадете“).
eve zosto ni treba zadolzitelno sredno! tocno e i toa i toa prijatele.

 

Tragedijata e vo toa sto tie sto pisuvaat i zboruvaat taka veke imaat fakulteti.
ova ne mi lici na nekoja politicka  i partiska recenicatie faxov go zavrsija pod komunjarska vlasthahahahahh


nekoi seushte i nemaat fakultetska diploma i najverojatno imaat pretenzii vecno da ostanat studenti na praven
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 23:40
ABE SAMO NE LAZE GRUJO KAKVI STO CEKORI NIE NEMAME IZODENO EDEN OD KOGA SE NA VLAST A NE PA DA IZODIME STO.
LUGE NE MU VERUVAJTE NA GRUJO BIDEJKI SAKA MAKEDONIJA DA JA RASPARCI I PODELI
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 01:27
aman bre, aman i vie, kolku samo ste ostri vo vash*te kritiki...c c c,,,chovek da se zachudi...
pa chekajte malku, imajte trpenie, sochuvstvo,zarem ne slushnavte deka VMRO,
od tolkava brzina shto zazeme, 100 chekori vo sekunda,
dozhivea aksident???!!!
da da, aksident, i sega momentalno se naogja vo bolnicaaaa...
...i doktorite najavija deka VMRO, ostanalo invalid!!!,taka e INVALID, I ne mozhe da odiii,,,,
,,pa zatoa ke treba da pochekame nekoe vreme, dodeka ne zazdravuva celosno,
za da prodolzhi so nejzinite ponatamoshni chekoriiii...
no da se nadevame deka nashata partija VMRO, ja nauchila lekcijata,
deka treba da go sledi upatstvoto na Abraham Lincoln ‘I walk slowly, but I never walk backwards"...
a ne da prodolzhi so istoto tempo kako i pred tragichniot aksident...

Изменето од AlbanianGirl - 09.Јули.2008 во 01:29
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 11:38
Да, да, македонија се заснива на аксидентална демократија. Шиптарите им ја пренесоа таа заразна болест на македонците.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:25
da de da,,,
za sve, apsolutno za sve se "Shiptarite" vinovni...
znam jas toa ich ne se sekiraj, da ne bea "Shipcite" nie ko vo raj ke bevme sega ..eh shto ti e Bozhja greshka...

kakvi grchki Bogovi, kakvi bakrachi, tie shto ja otvorija pandorinata kutija, bea "Shponcite" definitivno!!!

c c c,,,jas sum glupava shto staviv username-ot Albanian, i sega sekoj zbor izlezen od mene,
se zema kako "Albanski pogled na rabotite",
a ne kako vistina, shto ne opkruzhuva vo sekojdnevieto...

p.s...moira mozhe li da ja smenam username-ot????
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:37
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

da de da,,,
za sve, apsolutno za sve se "Shiptarite" vinovni...
znam jas toa ich ne se sekiraj, da ne bea "Shipcite" nie ko vo raj ke bevme sega ..eh shto ti e Bozhja greshka...

kakvi grchki Bogovi, kakvi bakrachi, tie shto ja otvorija pandorinata kutija, bea "Shponcite" definitivno!!!

c c c,,,jas sum glupava shto staviv username-ot Albanian, i sega sekoj zbor izlezen od mene,
se zema kako "Albanski pogled na rabotite",
a ne kako vistina, shto ne opkruzhuva vo sekojdnevieto...

p.s...moira mozhe li da ja smenam username-ot????


А зошто тоа те навредува?Ти имаш Албанска националност а со тоа и Албанска гледна точка-Македонците имаат Македонска гледна точка!Тоа е сосем нормално-каков поглед на работите сакаш да имаш-Македонски(ако сакаш слободно-еден Македонец повеќе)На секоја мајка своето дете и е најубаво!И ние Македонците можеби не сме во право ама наша должност е да ја штитиме нашата гледна точка и да ја земаме како наша вистина....

Изменето од Zajcef - 09.Јули.2008 во 17:38
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:50
hmm..NE!!
bidejki gledanje na rabotite pod Makedonska, ili Albanska prizma, se podrazbira, naklonetost kon seto toa za shto si emotivno povrzan, a toa ne e vo red, bidejki togash ne ke mozhesh da si realen, da sudish na zdrav nachin, da razmisluvash "trezveno", da ne im pravish diskriminacija na drugite, tuku ke si sozdadesh eden svoj "PARALELEN SVET", kade shto iluziite, i fantaziite ke ti se pomili i poprifatlivi, nego "otkachenata (mozhebi) realnost...

...a dosega, za zhal, gledam deka site lugje im podlegnale na vakviot nachin na rasuduvanje, mnooooogu se retki onie, koi shto uspeale da se vozdignat "NAD SEBESI", za da ja doprat SVETLINATA na VISTINATA,,,
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:59
Да не е во ред и треба да се биде по реален-но дали тоа се применува во реалниот свет а не само вака усно?

Изменето од Zajcef - 09.Јули.2008 во 17:59
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 242526
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.