IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 26>
Автор
Порака
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 19:19
ne be stvarno LOL
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 23:02
Тоа ти е Тито е ТИТО но зависи кој како има слушано за него.Моите па дома секогаш кажувале каков кретен бил како не мислел за Македонија,како иделе луѓето на Голи оток и за какви глупости морале да бегаат од родните огништа како ги убивал најголемите Македонски дејци и др. работи.Е сега во книгата на Кралот Караѓорѓевиќ многу убаво се опишува успехот на Тито но ние неможеме никако тоа да го сватиме па јас ке го напишам тоа со прости зборови.
ЗНАЧИ ЕДЕН ЧОВЕК Е УСПЕШЕН ПО ТОА  ШТО ГО ОСТАВА ПО Се*е ИЛИ ЗАД Се*е КОГА НЕ Е ВИШЕ НА ЗЕМЈАТА.АКО СИ РОДИТЕЛ СЕ ГОРДЕЕШ СО УСПЕШНОСТА НА ДЕЦАТА,АКО СИ ДИРЕКТОР СЕ ГОРДЕЕШ СО УСПЕШНОСТА НА ФИРМАТА,АКО СИ ДРЖАВНИК СЕ ГОРДЕЕШ СО ПОСТОЕЊЕТО НА ДРЖАВАТА НО НА ТИТО ДРЖАВАТА НЕ ПОСТОИ СЕГА ТОТАЛНО ВООПШТО ПА КАКО ТОЈ БИЛ УСПЕШЕН ВООПШТО.Ако Диктатурата е успешност тогаш Хитлер и Стаљин се најуспешни луѓе на светот
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 23:54
ABE LUGE ZA TITO E TEMAVA ILI STO CEKORI NA VMRO DPMNE! DAJTE VE MOLAM !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 02:09
a,be, kakvi chekori?,....sigurno,............ vo propasta!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 02:31
Originally posted by brza brza напиша:

a,be, kakvi chekori?,....sigurno,............ vo propasta!
da da bas tamuLOLLOLLOL
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 11:37
sega sme veke vo propasta poloso ne moze !
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:06
Originally posted by BMW_M5 BMW_M5 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a,be, kakvi chekori?,....sigurno,............ vo propasta!
da da bas tamuLOLLOLLOL
 
kako shto gledame vo ovie cetiri godini bogami SIGURNO SME VO PROPASTA. no ne treba da ve ubeduvame da se osvestite, ne mozeme da barame od vas takvo neshto. zalno ama vistinito
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 18:07
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Тоа ти е Тито е ТИТО но зависи кој како има слушано за него.Моите па дома секогаш кажувале каков кретен бил како не мислел за Македонија,како иделе луѓето на Голи оток и за какви глупости морале да бегаат од родните огништа како ги убивал најголемите Македонски дејци и др. работи.Е сега во книгата на Кралот Караѓорѓевиќ многу убаво се опишува успехот на Тито но ние неможеме никако тоа да го сватиме па јас ке го напишам тоа со прости зборови.
ЗНАЧИ ЕДЕН ЧОВЕК Е УСПЕШЕН ПО ТОА  ШТО ГО ОСТАВА ПО Се*е ИЛИ ЗАД Се*е КОГА НЕ Е ВИШЕ НА ЗЕМЈАТА.АКО СИ РОДИТЕЛ СЕ ГОРДЕЕШ СО УСПЕШНОСТА НА ДЕЦАТА,АКО СИ ДИРЕКТОР СЕ ГОРДЕЕШ СО УСПЕШНОСТА НА ФИРМАТА,АКО СИ ДРЖАВНИК СЕ ГОРДЕЕШ СО ПОСТОЕЊЕТО НА ДРЖАВАТА НО НА ТИТО ДРЖАВАТА НЕ ПОСТОИ СЕГА ТОТАЛНО ВООПШТО ПА КАКО ТОЈ БИЛ УСПЕШЕН ВООПШТО.Ако Диктатурата е успешност тогаш Хитлер и Стаљин се најуспешни луѓе на светот


Прво од ставот на таквите како твоите родители се распаднало чедото на Тито, ако не можеле да издржат и не им било добро не морале да седат во Југославија, лежеле на државни пари, имале работа и шетале по цел свет како признати грагани. Ич не морале. Него што наместо сите да се здружеле во титовата визија за обединување и да не терале патриотски приказни(па после биле пракани на голи оток-епа заслужиле), имало такви како твоите кои мислеле дека тито не мисли на македонија, епа извини ама сеуште ке бевме јужна србија а ти ке се викаше Бугиќ а за јазикот ич да не ти правам муабет, од Куманово си и знаеш дека сите ќе зборевме ко вас.  А за некој прост народ точно дека само диктатура е успешна. Тоа реков дека и треба на македонија уште поодамна, оти некој си мисли дека нема веќе гол оток па сега ке треска зелени на сите страни. И форуми.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 08:59
Ne go chackajte Tito ...da ne bil toj za Makedonija :
1.nemashe da ima Makedonija po prv pat republika  kolku tolku suverena  i samostojna
2.ke imashe izrusheno Skopje palanka posle zemjotresot ( sto mislite vie svetsot kako donacija ke dadeshe na Branko i Ljupcho da se izgradi ovolkav grad posle katastrofata )
3. Malkumina od Vas ke imaa krov nad glavata ( aj sea da ve vidam od normalna rabota prezivejte mesec a kamoli da kupite na kredit stan itn )

Zatoa ne lupajte deca gluposti
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 16:43
Originally posted by nindza nindza напиша:

Ne go chackajte Tito ...da ne bil toj za Makedonija :
1.nemashe da ima Makedonija po prv pat republika  kolku tolku suverena  i samostojna
2.ke imashe izrusheno Skopje palanka posle zemjotresot ( sto mislite vie svetsot kako donacija ke dadeshe na Branko i Ljupcho da se izgradi ovolkav grad posle katastrofata )
3. Malkumina od Vas ke imaa krov nad glavata ( aj sea da ve vidam od normalna rabota prezivejte mesec a kamoli da kupite na kredit stan itn )

Zatoa ne lupajte deca gluposti
 
ПОТПОЛНО СЕ СЛОЖУВАМ СО nindza !!!
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
Trakon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trakon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 16:29
Originally posted by BMW_M5 BMW_M5 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a,be, kakvi chekori?,....sigurno,............ vo propasta!
da da bas tamuLOLLOLLOL
 
Koga ke razmislish bolje pa i ne e bash u propasta...tuku vo nekoj ponov i pogolem ambisLOLLOLLOL
Mind Is A Wonderfull Thing To Waste!!!
Кон врв
Trakon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trakon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 16:31
Originally posted by mishel mishel напиша:

sega sme veke vo propasta poloso ne moze !
 
Tamu u VMRO seushte ne go zavrshija filmot za propasta vo izminative 4god.?LOLLOLLOL
Mind Is A Wonderfull Thing To Waste!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 22:15
a,be TOKMACI edni,...ke si se prerodat tie vo tri chekori ,.....,..........bash gi boli niv za drzavata vasha,......zatoa i posekoja cena sakaat da gi izberete,...ama,shto pak vi go kazuvam istoto,....beznadezni i zabludeni vo bedotijata vo koja ste,....i za zal ne moze veke nikoj da vi pomogne,......!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2006 во 22:40
ПОБЕДАТА Е ВО ВМРО - ДПМНЕ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.