IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
    Испратена: 12.Мај.2006 во 22:23
Понекогаш не е добро да се гласа за некоја партија само поради тоа што е таа партија со милозвучно име или има некаква исторја позади името.Треба да се научиме во Македонија зошто гласама за да може да знаеме и зошто да не гласаме.Ова е програмата на ВМРО ДПМНЕ http://www.vmro-dpmne.org.mk/Dokumenti/programa2006.pdf за вакви проекти јас мислам дека вреди да се гласа
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 10:28
Јас знам зошто нема да гласам за ВМРО ДПМНЕ и знам дека не вреди да се гласа за нив
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 12:34

JAS ZNAM DEKA KE GLASAM ZA VMRO DPMNE I ZNAM DEKA VREDI DA SE GLASA ZA NIV

mbm
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 13:37
Убаво е да се разгледа програмата па на оние што мислат дека не е ок да кажат зошто нека ни помогнат на нас што сме слепи или можеби само традиционално гласате бидејки незнаете на кого треба да се вика во следниве 4 год.Дај луѓе од нас зависи иднината на Македонија не е исто ако гласаш за било кој и ако гласаш за правиот без разлика кој е правиот па живееме во демократија може да се договориме
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 19:11

kakva be programa si se zapnal be t.n. boogie.Od kogo ocekuvas programa,te citam sekoj pat ,gruevski mlad gruevski programa,Pa toj nemase programa za brakot da si go spasi.Toj ligush li stvarno mislish deka ce pravi nekoj chuda vo mak.Abe ce si igraat igracki so nego Tachi i Dzaferi,ako slucajno dobijat.Go zaboravi telekom ja zaboravi okta ,zito luks i t.n. ili toj nemal vrska so toa ,napravil nekoja reklama za maked. proizvodi a donel grcki investitori.Uste li treba brojki i podatoci,i dosta vise so tie programi i gluposti ,ako stvarno veruvas vo niv izvini ama si ja zacapal rabotava licno.

 

Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 21:57

TEOFIL DA PREDLOZI" PROGRAMA ZA SPASUVANJE NA BRAK".ZOSTO?KAKO MOZE NORMALEN COVEK DA PRAVI PROCENKA NA KVALITETITE ,PRED SE POLITICKI,NA GRUEVSKI SPORED TOA DEKA OVOJ VTORIOV NEMAL PROGRAMA ZA BRAK.NOTORNA GLUPOST

2)NIKOJ NE OCEKUVA DA PRAVI CUDA OVOJ MLAD COVEK TUKU DA JA SPROVEDUVA IZBORNATA PROGRAMA CESNO I KORISNO

3)ALI AHMETI VODACOT NA TERORISTICKATA ONA SI IGRA IGRACKI SO BUCKOVSKI KAKO SO MALO DETE.POSLEDEN PRIMER-SLUCAJ BACILO

4)SPOMENATITE TELEKOM,OKTA,SE MINIJATURNI VO ODNOS NA TAT,FERSPED,REPLEK,ZELEZARA,TUTUNSKI KOMBINAT I MNOGU,MNOGU DRUGI KOI SE LICE I OPACINA NA SDSM

Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 22:00

PA SEGA AKO TI TREBAAT USTE BROJKI I PODATOCI OBRATI SE VO SDSM ONI SI ZNAAT STO SI PRAVAT,STO NAS NI PRAVAT.

A VO OVAA "DEMOKRATSKA ZEMJA" IMAS PRAVO NA IZBOR AKO NE SI PODLOZEN NA PERENJE MOZOK,A TI SPORED OVA STO SI GO NAPISAL ,SI.

Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 23:38
Mishel, Ocigledno tvojata losa javna memorija si ja cistis so toa deka nekoj drug napravil poloso od tvoive crveni heroi... 
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 03:36
samo atomska bomba ke izbrise sekakva memorija
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 12:40
Се согласувам дека никоја партија неможе да направи од Македонија бум бидејки сме многу задлибани економски но ке повторам луѓето направиле програма која е продолжение од 98-02 за да може повторно народот да заживее.Нема некој кој незнае или не е паметен да види дека за времето на ВМРО народот поубаво живееше дури и со воените дејствија.Барем никој не не уценуваше и крадеше па малку и гордост треба да се има а не да дозволуваме некој 11 години да не уништува а сеуште да веруваме на нив.Епа тоа е апсурд.
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 21:12

zosto odma se facas sto pravele sdsm i kakvi se tie.ne znam kade i kako dojde do niv ako zborime za nekoja programa i vodach ostani na niv zosto mora odma da gi sporeduvas so sdsm.gledam i nekoj tocki naveduvas od 1-4.

1.sredi go svojot zivot pa mozebi ce mozes i na drugite.ako ne si sposoben za svojot kako drugite ce ti veruvaat.fakt ne notorna glupost,ako ja znaes barem malce bivsata sopruga na liderot gruevski ce razberes sto ti pisuvam.

2."ovoj mlad covek"i da saka ne moze da napravi cudo-nitu on nitu pa nekoj od taa partija gi nema tie kapaciteti ,toa e ubavo sto si priznavas,a za sproveduvanje na nekoja programa ne e dovolno nekoja si nasmevka i egzibicii so race.a kolku sto se secavame do skoro imase nekoj programi i da bese tolku dobar uste ce gi sproveduvase.

3.ali ahmeti se pojavi vo vremeto koga vasiot "mlad covek"bese vo partijata na vlast i ako tolku imase toj i vie negovite privrzanici protiv nego ne znam zosto ostanavte tolku mirni i ne organiziravte nekoj protesti kako sto toa sega go pravite.

4.a ako mislis deka se okta i telekom minijaturi,i so seto toa go opravduvas samoto toa,nemam komentar.

5.ne mi trebaat brojki i bukvi od sdsm ,ne sto mislis so nekoe perenje na mozok.ne znam pak od kade i zosto mislis deka gruevski e dobar samo zatoa sto ovie predhodnite ne bile.i penov ne bese dobar ama izgleda sega mnogumina se pishmanija.

6.bidi realen.-mishel,i tie kako tebe.

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 21:31
Реалноста е неминовна и ке ја видиме по изборите но изгледа дека единствени реалисти во овие избори ке се ВМРО-ДПМНЕ но нема врска секогаш мора да има леви и десни нели.Јас само малку да те поправам Теофил и да ти кажам дека некој те лаже(намерно или ненамерно незнам)
1. Треба да се научиме дека политичарите не се ништо поважни и поголеми луѓе од нас не политичарите така да може како на секој нас да му се случи било што во приватниот или секојдневниот живот.
2. Во текот на последните 8 год. најразлични десни партии од ЕУ спроведуваа предавања на кадарот на ВМРО(помладите и постарите) за да може Македонија конечно да има водачи и луѓе кои ја знаат сигурната иднина на нашата земја а не да прават нови партии со сили од Косово или Србија.
3. Секако и најглавниот непријател на ВМРО - Ахмети е во силите на Коалиционата влада на Бучковски и нема да спомнувам кој го создаде и зошто бидејки секој таа јавна тајна ја знае но народот не се плаши повеке и нема да подлегне под никакви странски уцени или притисоци затоа ВМРО е тука да ги води со сигурна иднина.
4. 1+1 = 2 но 22+33 =55 и голема разлика е од 4 год. владеење и 11 год. крадење но како вистински водачи неуспесите од минатото ке ги казниме  со нови сили и нови резултати секако позитивни.
5. Груевски не е Минато туку иднина на оваа Нација,иако беше во претходната влада на Љупчо направи само дел од неговите свежи идеи па сега разбери што уште се крие зад неговиот успех.УСПЕХ
РЕАЛНОСТА НЕ ТРЕБА ДА БОЛИ
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 22:37

1.brakot se formira za da postoi a ne za da eden den se rasturi.lider se stanuva za da odrzuvas nesto ama izdgleda po vase i da se rasturi nema nisto strasno."mishel" vika pa ovie od sdsm gi rasturija ovie f-ki,zosto ovie da ne gi rasturat drugite.tuka e realnosta zosto odis ponataka.brakot e samo primer za vasiot lider.svojot dvor ne go sredil kako moze da dava soveti deka ce gi sredi tudjite.

2.sto e povodot samo clenovi od vmro da bidat skoluvani od nekoj si honorarci od eu.nema li vmro svoja programa za skoluvanje na svojot podmladok,ima li potreba nekoj od nadvor da ni predava casovi za vodenje na svoja drzava?

3.ahmeti vikas e "vas" najgolem neprijatel,aj te molam koj se planovite na vmro koga ce dojde na vlast da napravi so neprijatelot.pa ce povtoram ahmeti se pojavi za vladeenjeto na vmro i ako tolku imavte protiv nego kako partija na vlast zosto ne organiziravte barem ednas protest,sega ne e vmro na vlast pa organizira sekoj den protesti.uste li za realnost da pisuvame.

4.  11 godini se sdsm partija na vlast-realnost.ne sum niven clen a i da sakam da bidam ne vredi daleku sum,medjutoa vo pravo si 11 godini se na vlast(za nesto da trae tolku mozebi i vredi zatoa postojat sansi uste da ostanat),a za idnite 11 ne znaeme ni ti ni ja.realnosta vo makedonija e taa od zalna siromastija do  elitni kuci ,restorani, kafici,koli,garderoba i t.n.bez razlika koj bese na vlast,a i taka ce si ostane. 

5."ovoj mlad covek"za koj sto vie negovite privrzanici velite deka ne moze da napravi cudo niti e minato niti pa ce bide idnina na makedonija.vo najdobar slucaj ce ostane kako lider na edna od partiite vmro(sveto ime koe za zal go izgubi svetoto po 1998 -realnost)

6.uste edna realnost-koga ce se spomene VMRO mislite pa ti odat kon georgievski,medjutoa toa e sega "ovoj mlad covek"-gruevski.georgievski mnogumina od vas go zamenivte kako vas lider.koga ce spomenes SDSM edno ime seuste e vo igra.i kako izgleda ne mu se gleda krajot.realnost.

 

Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 23:45
Teofil dzabe gi ubeduvas, toj sto e zakoraven VMRO-vec ili SDSM-ovec(a vo mnozina OVCI) samo nivnite zlaticka branko i ljupco (povedeni od idejata tito i goce) na zid (barem da bea lugje so pamet i ideja kako goce ili tito-toa se edni od lugjeto koi so delata si go dokazale mestoto i ulogata vo mak.istorija). prosto za glupacite koi so svoite zakrzlaveni idei za toa koj e heroj i koj moze( a ne gledaat sto pravat, kakvi luksusi pouzivaat otkradnati od potta na siromaviot narod) iskreno ne gi zalam i uste sto godini neka skapuvaat na svojata glupost. samo sto drzavava ima mnogu poveke potencijalni lugje koi za nesreka se nasle da ziveat vo vreme i prostor so losa karma. mnogu mi nedostasuva makedonija ama veruvajte mi e milo sto ne ziveam veke tamu oti dosega ke napravev nekoja teska glupost od ocaj. pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.