IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Moon diet
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Moon diet

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 15:12
Originally posted by Dana Dana напиша:

Taa e dietata so koja Rene posle sekoja Brigit slabeela, jas ja imam probano, i majka mi isto, i deluva, mozes i kako nekoj vid na post ili procistuvanje na organizmot da ja racunas. Se drzi 7 dena, sigurno simnuvas 6 kg. Osnovna e supata od zelka, kolku poveke ja jades, tolku moveke masti isfrlas. Pojraj toa, eden den imas ovosje, drug zelencuk, pa parce meso i 1 domat.. Ke ja vidam doma kako bese tocno, pa ke ti ja napisam, a supata se pravi lesno i ic ne e gadna za jadenje.
 
Uf! I jas ja drzev taa dieta. Dva pati! I oslabnav mnogu lesno po 5-6 kg, samo sto posle toa pak gi vrativ kilogramite.
 
Baska, toa corbata od zelka mi stana gadna posle III den i do den denes zelka ne mozam da poglednam!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 18:32
Mene ne mi bese gadna, a ne gi vrativ kilata zasto epten ppostepeno voveduvav hrana, i vo mali kolicini a cesti obrici.. I toa mi stana navika, i do den denes...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 19:31
ako sakate da oslabet na alkoholot zaboravet , ne smeete ni kapka , minimum 3 litra voda na den plus jaka fizicka aktivnost i pesacenje plus , garantiran rezultat
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 02:54
Originally posted by Dana Dana напиша:

Mnogu bara pridrzuvanje do denovite ovaa diteta, ne veruvam deka bi uspeala.. Za brzo slabeenje, Jo Jo dietata na Rene Zelveger si ja drzam, ili onaa od Diet Clubot...
dana aj ako ne te mrzi,napisi nesto za jo jo dietata....jas imam slusnato deka od nea kolku simnuvas-duplo kacuvas.....ama izglea loso sum slusnala......
ej i ako nekoj ja znae "obedineti nacii" dietata,neka ja pise....
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 10:33
Moram da vi se pofalam deka za rok od 6 meseci uspeav da oslabnam 10 kg i toa bez drzenje dieta vo klasicen smisol na zborot. dva pati bez na ovaa mesecevata, go izbrisav blagoto od jelovnik i ne veceram posle 18h. I ete! Konecno sum na kilaza koja sakam da ja imam!
 
I sekako, super se cuvstvuvam!Wink
Veni Vidi Vici
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 15:17
a dali vo ovaa moon diet e dozvoleno pienje na ovosni sokovi od tipot na prigat od visni ili neso taka,juice ili slicno?

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 15:22
ne.....jas kolku sto znam,se pie samo voda-obicna ili gazirana...
kuliraj
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2006 во 12:44
Jas piev se, pa duri i jogurt! Ako sakas epten da se pridrzuvas kon dietata, togas dozvoleni ti se site pijaloci koi nemaat sekeri. Znaci, samo caj i voda.
 
Jas piev se sto mi se piese i pak imase uspeh.
 
A gaziranoto e kompletno iskluceno!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2006 во 13:41
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

[
dana aj ako ne te mrzi,napisi nesto za jo jo dietata....jas imam slusnato deka od nea kolku simnuvas-duplo kacuvas.....ama izglea loso sum slusnala.....
 
Duri sega go gledam ova, sorry, aj ke ja vidam doma i utre ke ja pisam.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2006 во 16:40
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

[
dana aj ako ne te mrzi,napisi nesto za jo jo dietata....jas imam slusnato deka od nea kolku simnuvas-duplo kacuvas.....ama izglea loso sum slusnala.....
 
Duri sega go gledam ova, sorry, aj ke ja vidam doma i utre ke ja pisam.
ok....sega otvoriv tema za dieti.....mozes tamu da ja pises
kuliraj
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 11:59
mozda e glupo prasanjevo ama kazete pobrzo,dali mozit da se pusit za vreme ovaa dieta.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 13:25
  MozitBig%20smile
Veni Vidi Vici
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 14:34
abe ova stvarno ,,,jas mislev me zaebavat koleshkava.....taa ja vodit 2-3 meseci...
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 10:36

I? Ima li nekoj uspeh?

Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.