IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Moon diet
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Moon diet

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2006 во 12:47
ајде на втората лекција. оваа ја применувам али нема ефекти 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2006 во 13:00

Vtora lekcija:

Redovno si obrokuvas obilni obroci tri pati na den. Vazno e da si fatis red vo denot t.e. sekoj den vo tocno vreme da si jades obrocite. Na primer: pojadok vo 10h, rucek vo 16h i vecera vo 21h.

Obrocite treba da ti se kvalitetni i kvantitetni. Pojadokot preporaclivo e da bide burek so pola litro jogurt ili nekoe lisnato testo. Rucekot si go jades doma, od ona sto majka ti ti go spremila (majkite sekogas gotvat kvalitetno). A vecerata ja jades so drustvo vo kafana, osobeno ako ste po skarata. Nikogas da ne zaboravis na kraj da izedes golem deser, po moznost cokoladen. Cokoladna torta e najdobra.

Napomena: Posle sekoj obrok ne smees da imas nikakva fizicka aktivnost, osobeno posle rucekot, koga treba da si legnes i da si otspies kvalitetni 2 do 2,5 casa. A posle vecerata, pozelno e da si legnes sam!

Veni Vidi Vici
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2006 во 14:50

ова ке го пробам али со 4 оброци како што гледам 3 ми се малце

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 02:25
Uff ova moze ke ti pomogne da se popravish ama seta taa mrsna hrana i meso ne znam kako ke se odrazi na celokupnoto zdravje...toa ne sum sigurna a i delot so kompletna neaktivnost nekako ne mi odi bash...sigurno ne sakash stomak da pushtish na tvoi godini
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 08:40

Kokolo, molim te da ne ja primenuvas ovaa dieta za debeleenje! Posle ke ti bide zal, veruvaj!

Dietata ti ja pisav na sala.I sekako deka preuvelicuvav!

Ako sakas da se zdebelis, pocekaj uste nekoja godina. Toa samo po sebe ke si dojde!

Veni Vidi Vici
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 11:22

Ама не реков дека сакам да се зде*елам, туку дека сакам само да се поправам 5-6 килца, а за де*елеење нема шанси најголема причина за тоа е што генот,  не ми дозволува да се де*елам. 

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 13:26

Podobro e da sakas da se popravis, otkolku da se macis da oslabnes!

Veni Vidi Vici
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 17:43
Javno se izvinuvam so go ostaviv kokolo bez rucek denes
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 10:11
прифатено е извинувањето, али сепак морав две вечери да изедам за да надохнадам
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 01:07
Dobra dieta.....da ne ja kradese od mene ???? c c c LOL lopoff .... ali ova moon dieta nema sansi da ja primenam bidejki treba samo vodicka da pijam....a posle od WC ne se izleguva..ke mi se napraat dupki u zeludnikottt...pf.....nema sansi ....ke si prodolzam jas po moe...ili ke si izmislam nekoja novo....xexexe.ppfff...tuka e marijaa ajnstajnjott LOL
Mislam....znaci postojam
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 03:18
BEZ SHEGA :MOZE LI DA SE OSLABE AKO JA NAMALIS ISHRANATA A DA NE SI KRATAM OD PIVOTO!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 18:06
koga e sledniot den samo za tecnosti
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2006 во 14:49
Pogledni ja prvata stranica na temava, tamu ima cela shema za ovaa godina
Veni Vidi Vici
Кон врв
PENKOV Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PENKOV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2006 во 12:33
abe vie ste mrdnati zimi se moon diet LOL 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.