IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите и жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите и жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
Автор
Порака
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:36
Originally posted by Julija Julija напиша:

Статистика

Последните истражувања конечно покажаа зошто мажите уживаат во орален секс:

* 10 проценти го сакаат чувството.
* 12 проценти имаат потреба да доминираат.
* 78 проценти едноставно сакаат тишина.


леле LOLLOLLOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:36
Odlucio covjek da ubije svoju zenu. Otidje on do apoteke i kaze apotekaru:
- Dajte mi bocicu ciankalija.
Gleda njega apotekar sav zaprepascen:
- Vi znate, da ja Vam to ne smijem prodati!
Na te rjeci povuce covjek iz dzepa novcanik i izvadi sliku od svoje zene.
- Pa sto ne kazete odmah da imate recept, rece apotekar.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2006 во 21:52
Odi mazot doma i zenamu go prasuva sto e toa
   SITUACIJA???

- ami zeno... situacija ti e ..
koga ke dojdes doma da me nacekas so nekoja!!!
- aaaa... situacija e mazu...
koga ke dojdes doma da me nacekas so nekoj maz?!@?@?
- zeno nemoj da mesas kotek so situacija..                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:02
Марфиеви (сексуални) закони- Сите добри жени се зафатени.

- Доколку некоја не е зафатена, постои добра причина зошто.

- Колку е некоја поубава, толку е подалечна.

- Количината на љубов која некој ја чувствува према вас, е обратно пропорционална на количината на љубов која вие ја чувствувате за таа личност.

- Секоја љубезна акција, нема баш толку љубезна реакција.

- Добрите момци/девојки свршуваат последни.

- Во моментот кога ќе ве заинтересира, таа ќе пронајде некој друг.

- Кога жената ќе почне да ве разбира, значи дека престанала да ве слуша.

- Квалитетите на мажот кои ја привлекуваат жената се истите кои таа нема да може да ги поднесува со години потоа.

- Мажот може да биде среќен со било која жена, се' додека не ја сака.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:04
Идеалната македонска жена

- На око тенка, на допир "полна рака".
- Да има работа, ама да е на боледување.
- Треба да е висока, но да е пониска од мажот.
- Мора да биде попаметна од мажот, но не смее да го покажува тоа.
- Треба да знае и без шеќер да свари слатко кафе.
- Да работи повеќе од мажот, но помалку да заработува.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:07
18 причини зошто е супер да си маж1. Формата на твојата задница нема никакво значење за твоето работно место.

2. За време на секс, секогаш доживуваш оргазам.

3. Во филмовите со голотија, многу почесто покажуваат жени.

4. Потрошеното време во ВЦ е за 80% пократко.

5. Ни еден од твоите колеги не може да те расплаче.

6. Никој не престанува со раскажување непристојни анегдоти кога ти ќе влезеш во просторијата.

7. Сам можеш да ги отвориш сите шишиња.

8. Кога менуваш канали на телевизорот, не остануваш на еден подолго од 5 секунди.

9. Луѓето не ги интересира какви ти се градите кога разговараш со нив.

10. Едноставно, можеш да му се тупнеш на другарот на гости, без да му однесеш "симболичен подарок".

11. Не ти е потребно да ги памтиш датумите на нечии свадби и родендени.

12. Твоите телефонски разговори не траат подолго од 30 секунди.

13. Кога некој ќе заборави да ти се јави, се' уште може да ти остане пријател.

14. Не мораш да бричиш ништо што се наоѓа подолу од твојот врат.

15. На твоето лице секогаш има само природни бои и форми.

16. Можеш слободно да си ја соблечеш маицата ако ти е жешко.

17. Продавачите во авто-салоните можат да ти ја кажат вистината.

18. Доколку на забава некој се појави облечен исто како тебе, можете да станете најдобри другари.

Кон врв
naum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Baniran

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 08:36
super julijaLOLLOLLOL
ClapClapClapClapClapClapClap
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:04
Koje tri zivotinje zene najvise vole?
   - Jaguara u garazi.
   - Tigra u krevetu.
   - Majmuna na brodu.
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:05
ZENE S KOJIMA SE NE TREBA ZENITI JER IMAJU LOSE NAVIKE
Blagajnice.............................Molim, platite unaprijed
Lijecnice..............................Slijedeci molim, koji je na redu
Apotekarke.............................Tri puta dnevno poslije jela
Uciteljice.............................Vrlo dobro, ponovite jos jednom
Kondukterke............................Sredina guraj naprijed, jos ima  mjesta da udju i ova dva
Telefonistice..........................Svrsite proslo je tri minute
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:06

MOGUCNOSTI ZENA
Do 20 godina...........................divlja kao Azija
Od 20-30 godina........................zarka kao Afrika
Od 30-40 godina........................tehnicki izradjena kao Rusija
Od 40-50 godina........................ekonomski dotjerana kao Amerika
Od 50-60 godina........................raspadnuta kao Europa
Od 60-70 godina........................van prometa kao Australija

MOGUCNOSTI MUSKARACA
Do 30 godina...........................kad hocu
Od 30-40 godina........................samo nocu
Od 40-50 godina........................jos se moze
Od 50-60 godina........................pomozi Boze
Od 60-70 godina........................nije lako
Od 70-80 godina........................bas nikako

In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 18:02
Седат неколку мажи во сауна, кога заѕвонил нечиј мобилен.
- Молам - се јавува еден.
Од другата страна се слуша женски глас:
- Драги, сега сум баш во град и го видов оној дијамантски ѓердан што го гледавме мината недела. Тогаш чинеше 15000 евра, а сега е само 9500. Што мислиш, да го купам?
- Па се разбира драга - вели човекот, го гаси мобилниот и прашува:
- Дечки, чиј е овој мобилен?
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 18:13
- Здрави сине, тато е на телефон... Може ли да ми ја дадеш мама?
- Не можам, на спратот е со вујче Драган.
Кратка пауза.
- Ама, злато мое, ти немаш вујко Драган...
- Имам, имам, в соба е со мама...
- Добро, ОК., тогаш еве што треба да направиш: спушти го телефонот, качи се на спратот и викни им на мајка ти и на вујко ти Драган дека колота од тато само што влезе во гаражата...
- Добро тато.
неколку секунди подоцна, детето ја зема слушалката.
- Тато направив како што ми рече.
- И што се случи?
- Па, мама почна да вика и да трча гола по собата, ама се слизна и падна низ прозорот и сега лежи мртва...
- Боже. боже! А вујко Драган?
- Па и тој скокна низ прозор во базенот, ама заборави дека минатата недела го испразни, па ене го и него сега лежи мртов во базенот...
Долга тишина... Тогаш таткото вели:
- Базен? Кој базен? Дали го добив тоа бројот 6549 226?

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 18:57
LOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 01:20
LOLLOLLOL ооооооооо, се изнасмеав...
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.