IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите и жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите и жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 34>
Автор
Порака
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 11:27
se gleda deka ti  gi zastapuvas pravata na zenite a sepak dobro me nasmej sto se imase pisano
mbm
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:00
Мислам дека на овој виц тука му е местото.

Во Њу Јорк од неодамна е отворен дуќан во кој жените можат да изберат и да си купат сопруг.

На влезот се изложени следните упатства:

1) Можете да го посетите дуќанов САМО ЕДНАШ;

2) Овој дуќан има 6 ката. Kако што се качувате погоре карактеристиките на мажите се подобруваат;

3) Можете да го изберете кој било маж на катот на кој се наоѓате или да отидете на горниот;

4) Не може да се враќате на долните катови.


Една жена одлучила да го посети дуќанот и да си најде партнер.

На вратата од првиот кат пишувало:

Овие мажи имаат работа

Жената се одлучила да оди на горниот кат.

На вратата од вториот кат пишувало:

Овие мажи имаат работа и сакаат деца

Жената се одлучила да се качи еден кат погоре.

На вратата од третот кат пишувало:

Овие мажи имаат работа, сакаат деца и се неверојатно згодни

Wow, помислила жената, но чувствува дека мора да се качи погоре.

На вратата на четвртиот кат пишувало:

Овие мажи имаат работа, сакаат деца, неверојатно се згодни и помагаат низ дома

-Неверојатно - си мисли жената - тешко можам да одолеам да не влезам... Но сепак, нешто ја тера да оди погоре, на следниот кат.

На вратата на петтиот кат пишува:

Овие мажи имаат работа, сакаат деца, неверојатно се згодни, помагаат низ дома и многу се романтични

Жената се решила да влезе, ама во последен миг нешто ја спречува и на крајот се одлучува сепак да се качи на шестиот кат.

На вратата од шестиот кат пишувало:

Вие сте посетителка број 31 456 012

На овој кат нема мажи. Овој кат постои за да се покаже колку е невозможно да се задоволи една жена. Ви благодариме што го посетивте нашиот дуќан.

Од спротива на овој, постои друг дуќан, со 6 ката, во кој мажите можат да најдат и да си купат сопруга.

На првиот кат се жените што сакаат секс.

На вториот кат се жените што сакаат секс и не гњават премногу.

Катовите од третиот до шестиот НИКОГАШ НЕ БИЛЕ ПОСЕТЕНИ.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 23:25
Upute za rukovanje bankomatom
               
upute za rukovanje automata za podizanje gotovine kreditnim karticama,naročito onih koji će biti postavljeni uz ceste.


Evo nekoliko savjeta za njihovo korištenje:Procedura za muškarce :1. Dovezite automobil do automata .
2. Otvorite prozor.
3. Ubacite karticu u automat i otkucajte pin.
4. Otkucajte željeni iznos.
5. Uzmite karticu,gotovinu i potvrdu.
6. Podignite prozor.
7. Odvezite se dalje.Procedura za žene :1. Dovezite automobil do automata.
2. Vozite malo unazad da prozor automobila bude u ravnini s automatom.
3. Ponovo upalite motor koji se ugasio.
4. Spustite prozor.
5. Otvorite torbicu , istresite sav njen sadržaj na suvozačevo sjedište i tražite karticu.
6. Kada naiđete na kutiju sa šminkom , provjerite svoj izgled u retrovizoru.
7. Vratite istreseni sadržaj u torbicu.
8. Pokušajte ubaciti karticu u automat.
9. Otvorite vrata automobila da biste mogli dohvatiti automat.
10. Ubacite karticu.
11. Ponovno ubacite karticu , ovoga puta sa pravom stranom okrenutom nagore.
12. Kada automat zatraži pin , ponovo istresite torbicu i pronađite notes , pa onda pogledajte njegovu zadnju stranu gdje vam je pin zapisan.
13. Vratite istreseni sadržaj u torbicu.
14. Otkucajte pin.
15. Pritisnite cancel i otkucajte ispravan pin.
16. Otkucajte željeni iznos.
17. Uzmite gotovinu i potvrdu.
18. Ispraznite torbicu da biste pronašli novčanik.
19. Vozite naprijed dva metra.
20. Vozite nazad dva metra , kako biste uzeli i karticu iz automata.
21. Stavite karticu , novčanik i sve ostalo što je palo na pod automobila u torbicu.
22. Provjerite šminku.
23. Ponovo upalite motor koji se ugasio.
24. Vozite 5 – 10 kilometara.
25. Spustite ručnu kočnicu.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2006 во 17:51

За какво даљинско сонуваат мажите    

Изменето од Julija - 29.Јуни.2006 во 00:48
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 00:39
Жена PASSWORD - веруваш дека си единствениот кој ја познава, но всушност ја познава уште половина земјина топка.

Жена E-MAIL - од десет работи што ти ги кажува, осум се глупости.

Жена WINDOWS - сите знаат дека е глупа, но никој неможе да живее без неа.

Жена SERVER - секогаш зафатена кога ти треба.

Жена DOS - сите ја имаат користено барем еднаш во животот, но никој повеќе не ја сака.

Жена МOUSE - работи само кога ја тепаш и малтретираш.

Жена HARD DISC - секогаш се сеќава на се! Засекогаш!

Жена MULTIMEDIA - со неа ти се чини дека се изгледа поубаво.

Жена BACKUP - можеби ќе верувате дека го поседува сето она што ви е потребно, но во најважниот момент ќе се покаже дека нешто и недостасува.
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2006 во 22:51
Му вели чивек на Господ:

- Цел живот бев праведен и не грешев, па дозволи ми малку да уживам пред смртта. Отсекогаш сакам да одам на Хаваи, ама многу ми е страв да летам со авион, а на брод добивам морска болест. Може ли да ми направиш мост до Хаваи и таму да отидам со кола?

Господ му одговорил:

- Тоа навистина нема смисла, каде би биле потпорните столбови, морето е немирно, да возиш дотаму би било опасно. Навистина, тоа што го бараш е многу тешко и технички неизводливо. Можам ли да ти исполнам некоја друга желба?

- Добро, вели човекот. Би сакал да ги разберам жените, зошто зборуваат едно, а мислат друго. Зошто плачат. Зошто не не' разбираат. Зошто не можат да бидат отворени и искрени. Зошто не гледаат некои работи или погрешно ги толкуваат. Тоа сакам. Да ги разберам жените!

Господ на тоа му одговорил:

- Сакаш мост со две или со четири ленти?

Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 01:52
                                 REALNOST VO BRAKOT
Mazot i zenata bile vo brak dve nedeli.Mazot, iako mnogu ja sakal zena si, nemozel da izdrzi da ne izleze v grad, da sedne vo kafeana i  da se druzi so svoite drugari. Zatoa i rekol :
- Mila, brzo ke se vratam...
- Kade sakas da odis ? -  go prasal zenata.
- Vo kafeana.Da se napijam edno pivce.
- Sakas pivce, mili? - rekla zena mu i go otvorila friziderot, a vnatre imalo duri 25 vidovi pivo od 12 razlicni zemji : Germanija,Xolandija,Japonija,Ceska ...
Mazot veke bled vo liceto,rekol:
- Da, mila, ama tamu imame sekakov vid meze.
- Sakas meze,mili? - i zena mu go posluzila so pileski krilca,kaskaval,cips i drugo vo vkupno 15 cinii.
- No, mila ... vo kafeanata..znaes...pcuenje,bezborazni i valkani zborovi...
Zena mu go poglednala i rekla:
- Sakas malku bezobrazni zborovi,mili? SEDI SI DOMA!!!! PIJ GO TVOETO E*ENO PIVO VO TVOJATA E*ENA KRIGLA I JADI GO TVOETO E*ENO MEZE !!!!! NEMA DA ODIS VO TAA E*ENA KAFEANA !!!!!! RAZBRA LI MAMICCETO TVOE ?????!!!!!???????!


Изменето од Bella_Tigrica - 17.Јули.2006 во 02:06
Mislam....znaci postojam
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 02:09
Mislam deka tuka mu e mestoto na ova.... ^
                                                                   I


Изменето од Bella_Tigrica - 17.Јули.2006 во 02:16
Mislam....znaci postojam
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 02:23

               PET GRUPI NA ZENI

ZENITE SE DELAT NA 5 GRUPI :
a) NEVINA - NE DAVA NIKOMU
b) DEVOJKA - DAVA SAMO NA MOMCETO
v) ZENA - DAVA SAMO NA MAZOT I NA LJUBONIKOT
g) K*RVA - DAVA NA SITE
d) PROKLETA K*RVA - DAVA NA SITE,SAMO NA MENE NEE ...
Mislam....znaci postojam
Кон врв
bonjovi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bonjovi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2006 во 22:40
                    Совет

Совет за оние шѕо треба да се женатЧ
-Немој да земаш убава жена.
Може да те остаави.
-Се разбира и грдата може да те остави,но барем во тој случај нема да ти биде мака.

Кон врв
bonjovi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bonjovi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2006 во 22:45
                   НЕ ЈА МЕНУВАЈ ТЕМАТА

Трајче се враќа дома доцна во ноќтаи ја начекува неговата жена со непознат мажво креветот.
-На што личи ова?-се  развикала жената.-Каде шеташ олку доцна?
-а кој е овој маж?-прашува Трајче
-Не се одалечувај од темата.
-го прекинува жена му.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 22:21
Што значи да живееш во илузија?

- Кога по 25 години брак ќе забележиш дека жена ти не е страствена, туку астматичар...

Изменето од Julija - 25.Септември.2006 во 22:21
Кон врв
naum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Baniran

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 15:03
julija imat najdobri shegi na forumov
bravo julijaClapClapClapThumbs%20Up
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:08
Статистика

Последните истражувања конечно покажаа зошто мажите уживаат во орален секс:

* 10 проценти го сакаат чувството.
* 12 проценти имаат потреба да доминираат.
* 78 проценти едноставно сакаат тишина.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.