IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Австралија/Европа/Јужна Америка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Австралија/Европа/Јужна Америка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
chucky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Април.2006
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Австралија/Европа/Јужна Америка
    Испратена: 29.Април.2006 во 22:16

Zdravo do site ubavi luge niz svetot......

>jas sum od Skopje a inace 13 god. vo Mel. Australija i pred 3 dena stignav vo Schwerte (Germanija) baram kombe da si kupam i od tuka pravam mala turnea niz germanija pa se do Hvar(hrvatska) planiram da rabotam vo hvar kako barman ili dj pa pri krajot na letoto da fatam uste malku zurka i sonce nakaj spania. a poslem to imam rab. visa za vo UK. planiram da sum niz evropa godina dena. a poslem toa da odam juzna amerika, mexico, usa i canada.... 26 god sum. is Igor mi e imeto. pa ako ima nekoj zaineresiran da mu pominam na gosti i da se zapoznaeme bi bilo epten kool....  i ako mu treba na nekoj pomos ili informacia za dobro drustvo i dobar prestoj vo Australija neka pise na.... i_dodevski@hotmail.com

CAO

Кон врв
chucky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Април.2006
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 22:22

he... zaboravi da ve prasam?

Dajte  idei od Specijalni mesta sto bi sakale da gi posetite ili da gi posetam jas za vas, pa ke vi ispratam razglednica....

Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 22:35
Paragyai Asunsion i pozdaravi gi Matvei,Rosi, Maria Belen i Paola Cuentas Zavala i kazi im deka mi nedostigaat mnogu
Кон врв
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 01:41
a da si prosetas sam?:)
m.v
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 01:58
Originally posted by chucky chucky напиша:

he... zaboravi da ve prasam?

Dajte  idei od Specijalni mesta sto bi sakale da gi posetite ili da gi posetam jas za vas, pa ke vi ispratam razglednica....

uzivaj bratce,kaj so sakam da odam ke si odam a poso vekje imas ostaeno mail ke ti pratam jas razglednici(ebati tapakotAngry)
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 02:01
Originally posted by chucky chucky напиша:

he... zaboravi da ve prasam?

Dajte  idei od Specijalni mesta sto bi sakale da gi posetite ili da gi posetam jas za vas, pa ke vi ispratam razglednica....

tuku sega mi tekna,sakam da odam u picku mater pa levo,ama ne mozam,aj ako sakas odi za mene......
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 02:19

poso cvekence ne mozit da pisit post od x pricini pisam za nejze:

ali razglednica obavezno da prates chucky-cuka,cuki,caka... mora da vidam kako izgledaat fraeri u picku mater

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 21:19
a da si prosetas sam?:)
Кон врв
BeStSeLeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BeStSeLeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 07:55
Heheheehe zalce site go otkaraa u PM heheh zalce
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 21:58

duri sega ja gledam ovaa tema pa ja otkluciv za da ja aktivirame pak

samo da pitam : mu pisa li nekoj od forumdziite na ovaj deckoto so sakal sekade da se sheta ?? LOL
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 22:06
jako e Mona sakas cestitka od marsLOLLOLLOLLOL
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 22:09
da, sakam belichka, ama i so cestitkata eden marsovec LOL  LOL LOL 
 
i us pat eden par cizmi od kolumbija LOL
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 22:11
LOLLOLLOLLOLLOL Mona...viza nema da mu dadat za u mkLOLLOLLOL
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 22:14

ne se sekiraj belichka, ke go shwercuvame nego u kamion pa preku granica od drugata strana LOLLOLLOLLOL 

 
belichka ti sto sakas da ti donese dedo mraz? LOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.