IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Автор
Порака
komandos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај komandos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:20
de4ki od li4no iskustvo 2 godini koristam proteini , jaglenohidrati, glutamin, creatin normalno so pauzi. nemam zabelezano nikakvi zadni efekti barem do sega normalno podobruvanja imam . a toa deka tie preparati bile hemija xexexe i deka nekoj stanal bilder prirodno ne pali.... pa vie sto sakate mislete.
ako e taka i koka kolata e hemija, pivoto, kafeto, da ne zboram za viski konjak, zejti, se e dobieno po hemiski pat da ne ima nekade slucajno 4sma da te4e koka kola ???????????
pozdrav
Кон врв
xeroj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xeroj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 10:45
prirodno si e prirodno
Кон врв
KungFuPanda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KungFuPanda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 01:09
Mislam deka ne se strasni ovie preparati kolku i da se zbori deka se stetni vaka ili taka konkretno ja ne gi koristam ali ako osetam potreba ne bi mi bilo problem.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 17:03
Voopsto ne se stetni. Napraveni se od prirodni namirnici. Ili, poednostavno bi gi sporedil so bebeskata ponuda na dodatoci vo ishranata. Sega, normalno, sostavot ili procentualnata zastapenost;kaj proteinite na primer, se razlikuva od onoj kaj bebeskite praskati dodatoci. No, koga se nema pari za da se kupi specijalizirana praskasta kutija nameneta za sportisti, edna uzina; pogotovo kaj onie koi imaat zelba da ja zgolemat svojata telesna tezina, zamenet so bebi papa ne e na odmet.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 20:32
NASKORO, Spanski temperament vo dodatoci na ishrana kaj sportisti i rekreativci


NARDCORE
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 15:08
Vo timot ima i devojki :)


HARDCORE
Кон врв
stiflermk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stiflermk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 23:46
Ме интересира дали од теретана мозе да се остане мал и дали има некоја друга последица од теретаma ве молам помагајте баш ме интересира имам 15 години HeLP NeeD HeLp

Изменето од stiflermk - 07.Март.2009 во 11:21
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 20:50
Jas ti garantiram deka od vezbanje vo teretana, nemozes da ostanes mal.
Jas ko na primer, sum visok 188, a tatko mi na vremeto najvisok bil do 178. A teretana ne videl ni koga jas ja poseduvav.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 15:41
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Voopsto ne se stetni. Napraveni se od prirodni namirnici. Ili, poednostavno bi gi sporedil so bebeskata ponuda na dodatoci vo ishranata. Sega, normalno, sostavot ili procentualnata zastapenost;kaj proteinite na primer, se razlikuva od onoj kaj bebeskite praskati dodatoci. No, koga se nema pari za da se kupi specijalizirana praskasta kutija nameneta za sportisti, edna uzina; pogotovo kaj onie koi imaat zelba da ja zgolemat svojata telesna tezina, zamenet so bebi papa ne e na odmet.


Неписменоста е страшна работа Ѓоровски,овие ко во Мариово да живеат.Како да нема интернет и книги.
Како шо праеа мајтап за една проста баба,деца не одете на флипери,клават дрога во жетоните газење%20од%20смеење.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Skazi_5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skazi_5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:54
Prasanje i molba do tie koj ja razbiraat funkcijata na amino kiselinite vo forma na tableti...
Pocnav da odam na fitnes za malce da oslabam no potoa pocnav i so BB, pa mi kazaa deka amono kiselinite pomagale za topenje na mastite i slabeenje... ke ve molam ako moze da mi kazete, objasnite kako niv da gi upotrebuvam, vo koja kolichina i so kakva dieta i dali voopshto e potrebna dieta za da imam pozitivni rezultati...?
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 19:24
Amino kiselinite voopsto nema da ti pomognat vo topenje na visok masno tkivo koe go imas na sebe.
Prilagodija ishranata, zapocni so aeroben trening, ( trcanje, vozenje soben velosoped, lenta i dr.), pij pogolemi kolicini na voda, i ke te bide.
Bodibildingot ili tezinskiot trening e odlicen za razvoj i oblikovanje na sekoj del od teloto, do stepen fo koj ke posakate. No, poradi toa sto toj samiot po sebe prestvavuva anaeroben nacin na vezbanje, mnogu tesko (sto ne znaci deka e i nemozno) mozete da go stopite visokot na vas koj vi preci.
Amino kiselinite se gradivna materija vo organizmot. Odlicni se za konzumiranje kako dodatoci vo ishranata so cija sto pomos ke go zadrzite postoeckoto muskulno tkivo, pa koga ke oslabete ke imate sto da pokazete kako OBLIK. Muskulite se edinstvenata rabota koja ke vi dade oblik. Se razbira, mozete da pobarate pomos i vo silikonski nadrgradbi i dogradbi, ako vi precat muskulite :)
Кон врв
Mrtovec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mrtovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 11:42
a sto od hranata sodrzi mnogu amino kiselini?????
Кон врв
AtilA736 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AtilA736 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 22:27
imam edno prasanje od moja strana do site nutricionisti ako moze da mi odgovorat dali precat proteinite i kreatinot da go konzumira lice pod 18?takov primer sum jas imam 16 god i neznam dali e i vreme da pijam no znam deka iako se sozdadeni po hemiski pat ne se stetni.fala
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 13:57
Originally posted by Mrtovec Mrtovec напиша:

a sto od hranata sodrzi mnogu amino kiselini?????

Sekoja onaa koja vo sebe spodrzi mnogu belkovini, sodrzi i aminokiselini (mleko, meso, jajca, riba ...)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.