IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 11:55
HARD WORKING, GOOD LOCKING 
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
Skipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 14:02

Epa Fala za sovetite od prilika i ja bev za poznae so obvie pravila ali sega sum posiguren. Utre idam i zimam L-carnitin se nadevam deka so dobra [primena ke ima dobri zeultati.

Skipper kick your ass
Кон врв
zlatko cernobil Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatko cernobil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 11:02
prejdete na deka i ke se napravite srca  Thumbs%20Up
A.Z.
Кон врв
goranapo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goranapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 01:06
Ovde ima za L-carnitine vo detali : http://www.steroidi.com.mk/forum/showthread.php?tid=302


a ovde imate sve i svasta za vezbanjto i hemijata/   www.steroidi.com.mk
Кон врв
volume18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volume18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 03:59
Decki sakam nesto da ve prasam i ocekuvam na vasa pomos imam 18 godini i imam prekumerna tezina lani letoto uspeav da simnam 10 kilogrami so trcanje i vezbanje vo teretana ...zimoto povtorno si gi vrativ sega povtorno pocnav so trcanje i bas sakam da ve prasam za soveti za l karanten dali e preporaclivo ? stetno imam 95 mozda i nekolku kg fazla a visok sum 1.74 sto moze da se kaze deka imam nekade mozda 15 kilogrami visok mn mi smetaat i baram nacin sto pobrzo da gi otrgnam od mene slusnav i od drugi nekoj sto go zimale l karantenot deka mn im pomognal pretezno za namaluvanje na stomacniot del a potoa i za ostanatite delovi od teloto ali nikoj ne kazuva dali e korisen veke ja namaliv i ishranata poveke zelencuk... blago nikako... molam za sovet ako moze se razbira збунетостзбунетостзбунетостзбунетосттагаoti stvarno glupo i grdo izgleda dete na 18 godini kilaza 95 kg... HELP ME 
Кон врв
Fiki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 12:31

aj ve molam nekoj da mi kazit sve za kreaitin !!! dali trebit celo vreme da go zemas ili na primer nekolku meseci ??? i taka nataka...

FIKI Lives again
Кон врв
Виктор Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Виктор Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:24
Vezbam vo teretana edna godina sakam da zemam tecni amino kiselini.so mi preporacuvate i kakov e nivniot efekt.imam 16 godini.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 02:02
Originally posted by Виктор Виктор напиша:

Vezbam vo teretana edna godina sakam da zemam tecni amino kiselini.so mi preporacuvate i kakov e nivniot efekt.imam 16 godini.
 
premnigu si mal za da zemas bilo sto osven vitaminiголема%20насмевкаshala na strana nemoj vo nieden slucaj da koristis amino kiselini,ni kreatini ni bilo kakva hemija.....bidi uporen vo treninzite i ke go postignes sakaniot efektсреќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 02:16

zeznata ti za se imas odgovor , bravo    

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 15:27
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



covekot se sostoi od:
1. proteini
2. minerali
3. vitamini
4. jagleno hidrati i
5. masti

sepak treba da se vodi smetka za toa
koe telo za sto e predodredeno ...




Marce batka , ne deka neznaesh, ama si go ispustil najvaznoto : VODA

P.S Toa ti e kako da zboruvash za BAKLAVA a da ne go spomnesh sherbetot!!!намигнување
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 08:28
da si go smenis likot na samoto telo zemva vreme, trosok, uslovi, tije sto se kako frizideri vesbaat po 8 sati poveke vo denot a i xranata je mnogu skapa, ne se jadi leb i sirene.
vrtyuwged
Кон врв
rocka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rocka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 14:34
dali moze nekoj da mi pomogne sakam da znam sto spadjaat vo proteini a sto vo jagleno hidrati pls mnogu mi e vazno roki
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 15:17
Originally posted by rocka87 rocka87 напиша:

dali moze nekoj da mi pomogne sakam da znam sto spadjaat vo proteini a sto vo jagleno hidrati pls mnogu mi e vazno roki
Vidi batka toa samo Cak Noris go znae ama ne go baraj ke te ubie

Изменето од Dark HaCkeR - 22.Јуни.2008 во 01:06
Кон врв
PimpDaddyManev Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PimpDaddyManev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 02:21
dali nekoj znae...me interesira ako ziam proteini i ako gi koristam da receme godina dena i posle prestanam da gi ziam dali ke ima nekakvi posledici???? zoso imam slusano od dosta lugje,demek ako zimam proteini,kreatini takvi stvari...i koga ke prestanam da gi koristam muskulite ke mi omeknat...a dali e toa tocno ne znam i zatoa seuste se rasprasuvam i razmisluvam dali da zimam...ako znae nekoj nesto povekje neka mi kaze.

fala odnapred

Изменето од PimpDaddyManev - 27.Јуни.2008 во 02:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.