IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
Автор
Порака
Skopska cuca Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopska cuca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2006 во 19:07
LOVE STORY

Listajki gi stranicite na stranicata na idividi forumot uzivajki vo sekoja nova stranica,citajki gi site Love story,pronaogajki relni nesta so mala izmesana imaginacija,dobov podstrek za jas raskazam mala ljubovna prikazna.No dali taa da bide krataka i romanticna ili pak podolga romanticna so mali tragi nataga...Neznam seuste....
Zapocna edna dekemvriska nok se sp maliot prst na sudbinata dve dusi da se pronajdat ,da pletat ljubovni niski na taa Dekemvriska ljubovna idila.Minuvaa denovi,minuvaa noki,saati,minuti,se minuvase i nivnata ljubov se prodlabocuvase stanuvase se podlaboka i svrzuvacka,no sekogas ke postoi i visi po edno No vo zivotot,pa taka i nivnoto No se sluci da se prekinuva taa ljubovna niska so trzai i razvlekuvanje,nivnata ljubov ja poprecuvase pregolemata relisticnost od ednata strana,ponosot od drugata strana,taka taa ljubov so site podemi i padovi se odrzuva seuste no so golemo prasanje kolku li zrtvi ke treba da se prinesat,kolku li promeni moraat da se podnesat,i koga ke gi skinat lancite na zivotot koj gi opkruzuva i da ja splotat i spojat svojata ljubov od koja dvajcata nemozat da se odkazat ili pak zaboravat.
Se nadevam ke im se priklonat bogovite na ljubovta i ke daruvaat so edinstvenoto nesto spoj na zaednickata ljubov i ke imaat sreken i blazen zivot.
Ah taa ljubov ........
Ete probav da bidam kratka za edna realisticna Love story od ovoj svet,vo ova vreme i mesto
I najvazno da nepomnam NE SE PLASI OD LJUBOVTA PRIFATI JA,I PODARI JA SVOJATA ZOSTO ZIVOTOT E SAMO PREMIERA I NEMA REPRIZA.
Se nadevam ne ve ugusiv so mojava Love story Embarrassed
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2006 во 19:40
ne ne ugusi, duri i se pronajdov
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 13:46

Billy loved Katie with all his heart. But he never told a Single soul. Katie secretly loved him too. But she thought she would never have a chance with him. Billy asked his friends what they think of her and his friends thought she was gay. They didn't like her at all. So Billy just went along with them. They all made fun of her and made her feel really bad. Katie was so upset.

One day they followed her home from school making fun of her the whole way home. Once she got inside her house she dropped to the floor cringe. She had a crush on Billy since 3rd grade. She didn't know what to do. When Billy got home he felt real bad about what he had done. So he decided to go to Katie's house to tell her he was sorry and that he really loves her.

When he got there he knocked on the door no one answered.

The door was open so he walked in. He walked into the living room and found Katie lying dead on the floor. She had slit her wrists. Billy was so up set . He knew it was his fault she killed her self. And now he could never tell her how he really felt.

The lesson of this story is: Don't wait to until the last minute to tell someone how you really feel. Because it just might be too late. And don't always go by what your friends say, follow your heart.

Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 10:39
Marrisa was 18 and she was with a guy called Ben. She did many things for him. She was with him in good times and bad times. But he never returned anything back. "I've done so much for you but you never once return me with anything" she said to him one day. "Marrisa...You know i love you." He said."It's just that i dont have anything to give." then he just walks away silently.
After he walked away, Marrisa felt her heart beating really quick then she couldnt breathe. She collapsed to the floor.

"Where am i?" said marrisa
"You're in the hospital sweetie...you have heart disease." said her mom. "if we dont find a doner soon you might.." she bursts into tears. Marrisa was only thinking about Ben at that time. She felt anger and hatred rising. but also sadness. Can't he think about me for once? she thought to herself. He says he loves me but he doesnt show it. He always flirts with girls in front of me! Then suddenly the door bursts open! It was Ben. "i got here asap! are you ok?" "I might die soon." she said in a cold voice."Ben?" "yea" " why dont you give me anything you never once gave me a present for anything...why? i mean i give you so many things! why cant you just atleast give me something?!" she yells. "Calm down Marrisa! You are ill." She justs lays back down and closes her eyes. she was waiting for him to say something like he will always be there for her or something, but this was all she heard "I am really sorry i guess i never really loved you." those cold words hurt her so badly that she just couldnt take it anymore she started to yell "GET OUT OF HERE LEAVE ME ALONE IDONT WANT TO SEE You ever! JUST LE..." Marrisa passed out with pain in her heart. Ben called the doctor. "i'm sorry i really wanted to say i love you but i couldn't i was too afraid i'm not worthy because iam poor i cant give you anything.." The doctor came and he said ,"She has to operate right now take her to the operating room! we need to find a doner now!" Ben told the doctor,"Take my heart it's the only thing that i can give her..." So they did and 2 days later marrisa woke up. "oh you woke up!" said the nurse. "I thought i died?" she said. "Oh no!" the nurse answered"Oh! here's a note for you from your doner. she handed marrisa the note it read:

dear marrisa,
i have always loved you i only said i didnt because i dont know what to give you i am poor and i am not worthy of you you have done so much for me but there is no way i can pay you back so tonight i will pay you back with everything i can that is with all my heart. Take my heart. It will save you. but i am sorry that i cant live any longer. Enjoy your life. Now that iknow you will always have a piece of me i am proud to move on. Thank you for everything you have done. I will always be with you...

Love,
Ben

After marrisa read the note she felt guilty. But later on she knew that Ben did everythy for her. and he He didnt know what to give her so he gave her his heart.
Кон врв
Poison^girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Poison^girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2006 во 17:27
Eееее оваа последната приказан стварно ми се допадна и ме погоди.... Еве една од мене:

Тие одеа веќе пет и пол месеци....Беа среќни и двајцата се сакаа многу не можеа еден без друг. Овој период беше најубав од целата нивна врска можеби затоа што и двајцата беа сигурни дека се сакаат и дека никогаш нема да раскинат. Таа мислеше дека тој никогаш нема да ја изневери. ТОј ја третираше како нешто најсвето на целиот свет, како највредното нешто што го имал досега во животот... И како таа би помислила дека токму тоа суштество кое ја третира како нешто најсвето и кое не би можело да згази мравка ќе и остави тетоважа во срцето која никогаш нема да може да ја избрише...
Беше зима... не беа договорни да бидат заедно овој викенд поради  тоа што имаше многу снег и беше прекинат сообраќајот. Но таа не беше вистинската причина за тој да не дојде. Тој запозна друга. Таа другата му се пушти а тој можеби бесен поради кавгата што ја имаше со таа што сеуште му беше девојка минатиот пат кога се видоа не ја одби таа другата која му го даде она што таа што го сакаше не сакаше да му го даде сеуште. Таа само чекаше да помине уште малку време...Зарем и тој не можеше да почека за малку, зарем не сфакаше дека девојчето е мало имаше само 15 години зар не е рано за таа работа??? Тој сметаше дека не... И се случи така... И раскина а не и ја кажа вистинската причина туку измисли друга, но таа знаеше зошто тој и раскинува и тоа многу ја погоди. Остана со скршено срце, расплачени очи и тага во погледот. Во јавноста се обидувше да го скрие тоа и успеваше. НО самата си знаеше како и беше нејзе навистина, зошто најтешко е кога ти се плаче а се смееш. А тој...Тој сега го имаше тоа што го сакаше. Но сепак не беше целосно среќен. Замислуваше само колку би му било поубаво кога би бил сега пак со неа. Му недостигаше во целост. Му недостигаше нејзината насмевка, нејзините бакнежи, некзините очи кои секогаш го гледаа со доверба, а сега беа полни со очај и разочарување.

Но сепак животот продолжуваше. КОга и беше најтешко тука сепак беа нејзините пријатели кои и даваа утеха и правеа се за да го заборави типот кој и го даде првото љубовно разочарување.  Таа продолжи да живее  иако имаше лузна на  срцето која не веруваше дека некогаш некој ќе и помигне да ја избрише. Но како што поминувше времето таа мислеше дека барем малку го заборавила. И една вечер кога излезе со желба да се забавува и да биде среќна пред неа се појави тој со својата девојка. Срцето и затрепери а нозете и се сечеа, воздухот исе сопираше во грлото. Тогаш сфати дека таа никогаш нема да го заборави.

И повторно живото продолжуваше... Времето поминуваше а таа се обидуваше да не мисли на него  иако не успеваше во тоа. Но во животот се се враќа. Taa се фати со едно типче со цел да го заборави бивсиот. Успеа во тоа и се заљуби во типчето.

А тој, оној кој и ги наполни очите со очај , нему не му беше толку убаво со таа другата како порано. Се повеќе и повеќе се караа и на крај пукна тиквата, раскинаа.

Помина веќе речиси цела година од денот кога таа ги виде заедно оној кој и ги наполни очите со очај и неговата девојка со која веќе не беше во врска. Но минатата година таа беше онаа која плачеше а сега беше среќна со новиот дечко. Оваа година повторно го виде оној сто и ги наполни очите со очај ама сега нему му се пресекоа нозете и му залетаа пеперутки во стомакот. Сега таа беше со новиот дечко срекна, весела, залјубена... Цела вечер играше заедно со новиот дечко. А нејзиниот бивши само гледаше и сега нему му беа полни очите со тага. Зажали сто ја повредил толку таа нежна и чуствителна личност. Но сега за тоа ја плаќеше својата казна. научи дека во живото се се враќа, Тој ја плаќаше својата казна можеби поскапо одколку што замислуваше......



Се надевам дека ви се допадна приказната


Изменето од Poison^girl - 07.Август.2006 во 16:32
...THINK BIG-STAY SMALL....
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 16:26
Mnogu mi se dopadna
Кон врв
VoNi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VoNi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 14:59
Bravo......bravo za siteprekrasni prikazni imate,taka i prodolzete
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 15:24
sekogass vo zivotot e taka.......se sto ste pravele ....se sto ste mu pravele loso na nekogo i vam kke vi se vrati .....nekoj rekol ,,,,,zivotot e trkalo ,,,nekogass gore...nekogass dole ....
 
P.S. odlicna prikazna
......
Кон врв
Poison^girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Poison^girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 16:10
хехе во право си се во живото се враќа. ај вие напишете некоја
...THINK BIG-STAY SMALL....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 21:50
si bea masko i devojce . Toj bese menadzer vo kafik taa bese rakometarka , dvajcata od razlicni gradovi . Se zapoznaa eden den koga cela rakometna zenska reprezentacija od bitola vleze vo kafikot , menadzerot , kelnerot vlado i drugarot kosta se poglednaa zadovolno , nekoe doba okolu 16 casot popladne , Devojkite sednaa vo kafikot poracaa za p ienje i izlegoja niz vratata od kafikot i vrnese silen dozd , sleguvajki po skalite vikaat lele kako vrni sto da pravime i menadzerot se strca po skalite i so ljubezna nasmevka im vika nadvor vrni dojdete vnatre , devojkite se nasmeaa i vlegoja vo kafikot . Posle toa sedea dolgo vreme pominaa vo razgovor so 3 cata mazi vo barot . Na krajot so nadez deka ke se vidat povtorno razmenija i telefonski broevi . Rakometarkata gledase vo menadzerot kako i drugite devojki go slusaa negoviot temperamenten glas kako vo kafikot se pravat semi se brkaat zeni i ostanati falbadziski raboti , 2 drugi rakometarki mu gi dadoja  na menadzerot broevite , rakometarkata vo bes za da ne bidi kao obozavatelka mu go dade brojot na drugarot od menadzerot , koj celo vreme mudro molcese . Pomina vreme Drugarot kosta se fati so rakometarkata , se vidoja nekolku pati ,nemaa seks , samo  semi  i taka nesto .  zavrsi i toa , se zavrsi.  Taa dodeka bese so kosta gledase vo menadzerot , se pravese da go iznervira , hemijata pomegu rakometarkata i menadzerot bese ocigledna . Nekako se razdelija . Menadzerot pojde vo bitola posle godina i pol , taa vo guzvata go prepozna i mu pojde , mu go dade brojot i mu rece javi mi se . Posle toa taa odese vo negoviot grad . Menadzerot odamna se bese skaral so drugar mu kosta na partiska osnova , taka da vrskata bese i dobra , reci ja moralna , bez prevzemanje . Izleguvaa po kafikite vo gradot od menadzerot i toj pijan edna vecer i vika sto sakas od mene , zasto se druzis so mene zasto me progonuvas , taa go fati za reveri go poljubi strasno go legna menadzerot na haubata od kolata i so toa pocna golgotata za menadzerot , taa vo tekot na druzenjeto go procita dobro i mu se pikna pod koza , vljubeniot menadzer koj gi vrtese zenite na maliot prst , sega bese vrten na nejziniot mal prst . Vrskata se vleckase meseci so povremeni gledanja , taa mu kaza deka ima decko vo nejziniot grad , menadzerot go zdoboli , ne mozese da sfati deka toj mozi da bidi vtor maz vo nejziniot zivot , no napravi kobna greska , napravi kompromis so maskosta , posle nekoe vreme vlecenje za nos mu prekipi nego i resi da ja prekine taa veza, mu bese jasno deka taa ne go saka i saka samo da mu
nanesuva bol . menadzerot se naluti i zamina Taa mislese deka toj ke i se vrati , normalno znaese deka e vljuben vo nea . Taka i bese . Menadzerot pojde vo bitola no ne za da se smiri , nego za da stavi kraj i i rece: bidi mu e*acko meso k*rvo na kogo sakas ,izebi se  so site se nadevam taka ke go najdes svojot mir , nejkam da cujam poveke za tebe . Toj naluteno stana i zamina frlajki gi besno parite na masata ostavajki ja nea da se cudi , menadzerot ja izbrisa od srceto so golema bolka .
Pominaa nekolku meseci . Bratucedata od rakometarkata go sretna menadzerot i mu rece ovaa se skara so deckoto se izbezumi po tebe , mi placi po telefon . Vo toj moment rekol menadzerot stvarno vo zivotot se se vraka se se plaka . Koga menadzerot ne i se javuvase denovi a rakometarkata znaese deka glasot e veke pusten , mu se javuvase na telefon go molese da i se vrati go molese , menadzerot ladno odgovori : odi sega kade sakas so kogo sakas taka e najdobro . menadzerot go zatvori telefonot dodeka taa seuste lipase na telefonot , se napi od kafeto trgna od cigarata pogledna nagore i rece SE LA VI ( na francuski ne znam kako se pisuva , toa e zivotot).


Изменето од hektor - 20.Август.2006 во 21:52
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 00:23
eeeeeeeee to ti e bitolsko cupe
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 00:25
menadzerot ispadna pobednik da znaes i sega mu e polno srceto , menadzerot uste gi praj istite greski glup e
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 00:26
se sekjavam na pesnata od LOVE STORY
nekako taka raskazuva za site LOVE STORY pa na kogo i da bese
ta ta tata ta
ta ta ta
ta ta tata ta
ta ta ................da be glupo zvuci taka napisano
izgleda zatoa se pisuva vo noti hahhahahah
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 00:26
abe dobro sea, ama to ti e bitolsko cupe pogotovo tie rakometarkite, booooo tie ne znat kolku se krenati ej
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.