IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - ВАУ-Бидете и на работа во стил
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВАУ-Бидете и на работа во стил

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Автор
Порака
Sister Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sister Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 22:14
за жал кај нас жените уште не знаат како треба да изгледаат на работно место
Стануваат се облекуваат-не се гледаат во огледало и на работа

Wish your girlfriend was hot like meee!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:15

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
igo_19_85 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igo_19_85 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 17:49
definitivno
mnogu si so still i mnogu si ubava ako si ti taa na slika 
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 22:13
Maz so stil :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 22:08
Ova nekoj italijanec!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 22:12
Кон врв
pajace Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 18:40
treba i na rabota da si so stil,ako rabotata to ti go dozvoluva,sto ako rabotis vo sendvicara na pr. samo da rabota so stil,a tamu presoblekuvanje...mene rabotata ne mi dozvoluva suknja i visoki potpetici t.e. stikliCrya bas sakam nekogas da me vidat vo takvo svetlo...
zivi ovaj zivot kako umes i znas jer ja sigurno dolazim...........smrt........
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:36
Иако имам 8 кг вишок јас последниов месец скоро секоја прилика ја користам за сукна, кратка ако не ослабнам после оваа диета можи друг пат немам шанса за таква гардероба
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 19:02
Originally posted by marence marence напиша:

Иако имам 8 кг вишок јас последниов месец скоро секоја прилика ја користам за сукна, кратка ако не ослабнам после оваа диета можи друг пат немам шанса за таква гардероба

ееее,зашто да немаш друг пат таква шанса!????
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 19:47
Оти ништо нема да ми чини, како буре во сукња
Кон врв
Yoker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Yoker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 17:56
Rade legendata: so kostum spie so kostum ode na rabota - sekogas e spremenLOLLOLLOL 
Ajde da se druzime,ljubov da si pruzime!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 19:42
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 19:45
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 20:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.