IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Посетувате ли археолошки локалитети?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посетувате ли археолошки локалитети?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 13:59

Eve, ke imate nova prilika za poseta na arheoloski lokaliteti, nekade na prolet, so zatopluvanje na vremeto...

Iskoristete ja prilikata! Naucete si nesto za svoeto minato!
Veni Vidi Vici
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2006 во 10:54

 
 
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 04:14
ja u dekemvri gi poseti lokalitetite u ohrid(najmnogu so mozese)
poveke sakam koa odam nekade toa da podetam, otkolku da sednam nekade
Кон врв
najdobra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај najdobra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:21
Da sum bila vo heraklea prekrasno e Clap ClapStar
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:39
 
 
Especialy for Vas gi fotografirav ovie fotki pogore toa se pred muzejot na grad vinica...inaku onie kupovite...i stolbovite se od kalet vo vinica......
 
mnogu ubavo si se osekjam koga sum tamu na tie mesta.....nekako vozvisheno...magepsano...prekrasno......
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 14:10
Originally posted by belichka belichka напиша:

 
 
Especialy for Vas gi fotografirav ovie fotki pogore toa se pred muzejot na grad vinica...inaku onie kupovite...i stolbovite se od kalet vo vinica......
 
mnogu ubavo si se osekjam koga sum tamu na tie mesta.....nekako vozvisheno...magepsano...prekrasno......
 
Jas sum rabotela na Vinickoto Kale samo edna godina
Veni Vidi Vici
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 15:03
 
 
Navistina Antiqua ....znaci mozes mnoooooogu poveke da ni kazes...ajde i jas sakam da slusnam me interesira...........
Кон врв
Ana_bt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 19:03

Od  uciliste  koga  odime  na  eksk*rzii  posetuvame  razni  mesta  i  imam  poseteno  poveke  spomenici. Interesno  mi  e i  sakam  da  posetuvam   bidejki tie se del od  opstata  kultura. Najpoveke  pati  imam  otideno  Heraklea bidejki taa e  vo Bitola.   Toj  sto ja  nema  poseteno  Heraklea  treba  da  ja  poseti zatoa  sto  taa  e mesto  kade  sto  navistina  ima  sto  da  se  vidi  i  poseti.

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 12:43
Ana, blisku ti e i Stobi. Otidi da go posetis, preubavo e!
Veni Vidi Vici
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 18:36
mnogu sakam da posetuvam takvi mesta i  da otrkivam novi stvari vo vrska so niv no sum nemala takva moznostтага
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 19:22
nikogas....mislam....... ete , zagubeno vreme......
megjutoa smeniv mnogu mislenje lani koga se vrakjav od Grcija...........
prinudno morav da se zastanam-parkiram bas kaj Stobi............
si rekov....................aj stom sum tuka...............mrzovoljno...........зевање
megjutoa spojot na.........
sonce + tisinata + slobodnoto vreme = go napravi svoeto мечтаење
da bidam voodusevena od lokalitetot...
veruvajte celosno go pominav ............
so respektno zastanuvanje na sekoja rusevina .........
analizirajki ja namenata vrakjajki se mnogu vekovi nanazad...

si vetiv deka ke se potrudam da bidat poseteni site vakvi lokalitetiгубитник


Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:31
ima poseteno mnogu i vo i nadvor od zemjata.Nasive vo skoro vreme a nadvor malku porano za zal vizniot zid i finansiite si go napravija svoeto тага
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 23:05
Пред 20 дена го посетив археолошкиот локалитет Цареви Кули, над Струмица,интересно! што се се криело под земја, а само до пред една година таму стоеше само еден ѕид, а сега.....
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 12:12
samo slucajno ako zatalkam na taa teritorija
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.