IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 48>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 21:42
hranata nema vrska, a i plus daruvanje na krv te proveruvaat t.e. prvo ja testiraat krvta. probaj sonce
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 01:13
nema vrska hranat odi daj krv.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 21:53
imam cudna glavobolka vo predelot okolu ocite i celoto...a i pritisokot mi e mnogu nizok nesto nad 90/100(sekogas sum imala normalen okolu 75/115)...cel den sum bez vrska...nesto seriozno ke da e, da odam na lekar ili da cekam da pomini?
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 11:34
да не имаш синуситис ( воспаление на синусите ) збунетост
Чувствуваш притисок кај очите и отежнато дишење со носот збунетост
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 12:08
ne, nemam problem okolu disenjeto...
glavobolkava i denes ja ima, ama ne kako vcera, ne so tolkav intenzitet...
aj ke pominiголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеLithium
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 13:38
jas mislam hormonski,
ili si pred menzis ,
ili si 18 den -ovulacija
ili ti e 3 den od ciklusot
stavi ladna obloga edno 5 minuti
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 14:04
e edno ke se pogodiголемо%20гушкањеголемо%20гушкањебакнеж
aj ke pomine
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 00:38
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Смеам ли да дарувам крв, ако пред 3 недели сум пиела антибиотик и моментално сум на посна храна?

Smees , no dali e neoophodno toa da go storis, zaradi sebe samata??
teloto se uste ne ti e sozemano od predhodnata zdrastvena situacija , a i  faktot deka si na posna hrana znaci enrgetskoto nivo na teloto ti e nisko ,
 znaci so daruvanje na krv ke mu dades uste eden sok na teloto i mislam deka ke imas posledici koi ke gi custvuvas kako omalaksanost , vtoglavica i slicno.....
голема%20насмевка
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:17
 

  Пред една недела ми земаа крв од вена, и сега имам огромна модрица
а и раката ме боли... треба ли да отидам на лекар или така  ќе помине  ???
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:27
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

   Пред една недела ми земаа крв од вена, и сега имам огромна модрицаа и раката ме боли... треба ли да отидам на лекар или така  ќе помине  ???


Nishto strasho,voobichaena rabota,kje pomine sama od sebe.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 19:18
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

 

  Пред една недела ми земаа крв од вена, и сега имам огромна модрица
а и раката ме боли... треба ли да отидам на лекар или така  ќе помине  ???


pri zemanje na krv od covekot  za laboratoriski analizi  mnogu e vazno koga ,kako  za da bide pravilen rezultatot.....veruvajte nikoj tocno ne gi nasocuvaat pacientite sto treba da pravat pa posle da vrsat analiza davajki krv,istoto vazi i za zemanje na krv so zatvoren sistem  ili eventualno  samo so spric......sekogas iglata se vnesuva pod agol 45 i se pusta samo krvta da istecuva vo spricot ili kontajnerot , sekoja isprovocirano pobrzo izvlekuvanje doagja do ostetuvanje na krvniot sad........sto draga moja pcelka najverovatno se sluci kaj tebe......uste da imas nezno race ne samo modrica nego i grutka ke imas ........ke trae najvise edna nedela.......ako estetski ne ti se dopagja i sakas pobrzo da ti pomine namackaj nekoja mast so  ,,heparin,, kako Alven , Hepatrombin љубов

Кон врв
viki42 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viki42 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 00:59
Imam prasanje do doktor IDIVIDI!
Bidejsi boleduvam od lupus, a se lekuvam kaj dva doktora. Na reuma prifacaat rezultati samo od nivnata labaratorija so nivni regensi. Sto i samata doktorka mi rece deka ne bile sekogas rezultatite tocni. A dodeka drugiot doktor prifaca samo ispituvanja vo Institut za patologija, bidejci tie rabotele po ELISA METOD.
Vo patologija ANA-ta mi e pozitivna i pisuva NUCLEOLAR I AciTa isto pozitivna i pisuva SPECKLED. Samo Anti-DNA mi e negativna. Na reuma ANA e pozitivna (1:80), drugo e negativno. Moze li da mi odgovorite sto e razlikata medju dvata metodi i sto znacat NUCLEOLAR I SPECKLED. Da ne slucajno se raboti za druga avtoimuna bolest. Pozdrav.
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 13:52
Zdravo decki, se nadevam deka ke moze da mi pomognete. Pred nekolku godini pokraj desniot testis( ne e na nego tuku pokraj nego kako poseben testis) mi se pojavi topcence koe bese polovicno meko i mnogu sitno. So tekot na vremeto toa malku se zgolemi i jas otidov na lekar specijalist(urolog) a toj mi kaza deka toa e taka poradi visoko nivo na testosteron samo me pogledna na kratko i tolku. Vo toj period nemav nikakva reakcija i se bese normalno. Od pred nekolku meseci cuvstvuvam mali-cudni bolki vo predelot na toa topcence(tret pomal testis) koe vo zavisnost od toa dali imam seksualen odnos ili ne se namaluva i se zgolemuva. DAli nekoj znae so moze da bide ova i dali istoto moze da bide predizvikano od nekoja infekcija ili nesto drugo. Ke ve zamolam ako imate bilo kakva informacija da mi pisuvate.
Pozdrav
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 15:14
Ako posledniot pregled  kaj urolog ti bil pred nekolku godini i toa vo period koga si nemal simptomi,mislam deka  e vreme povtrorno da se  obratish kaj nekoj specijalist od taa  oblast,pogotovo zaradi toa shto vo memoentov imash i  propratni poteshkotii.Mozebi se raboti i za banalna rabota,no toa neka go  potrvdi  urolog.Sve najdobro pozz...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.